Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

otizm belirtileri ve konuşamama

Oğlum 18 aylıktan sonra herşeyi ağlayarak yaptırırdı. Sürekli ağlardı. İşaret parmağı yoktu benim elimle gösterirdi. Seslenince bir bakar bir bakmazdı, TV çok seyrederdi.(reklam delisi idi) dönen objelere ilgi vardı. Hayali oyunlar vs. yoktu. Biz araştırdık ve otizm olabilir mi diye yola çıktık ve Bize otizm belirtileri var çok ta net değil yaşı çok küçük dendi. 6 ay önce bu yola çıktığımızda işimiz çoktu. Şu an yukarıdaki saydığım herşey düzeldi. Eğitime gidiyor. Akademik anlamda çok iyi. Yaşıtlarının taşıması gereken her şeyi taşıyor. Sadece iletişim problemimiz kaldı. Konuşmuyor ve sosyal değil. Sosyallik ile ilgili 1 ay kadar kreşe gitti ve ne oldu ise şu an gitmemek için kendini yerlere atıyor. Ara verdik. konuşma seslerimiz var. hayvan sesleri taklidi var bunuda 1 haftadır başladı. Anne diyor, adını sorduğumuzda söylüyor, ama mesela ben ver de, sana vereyim diyorum çok sinirleniyor, bağırıyor asla dediğimi demiyor. Onu zorluyorum ama çok sinirleniyor. Kendisi isteyince söylüyor. Herşeyi bana söylettirmeye çok alıştı. Ben bilmiyorum o ne diyorum. sinirleniyor. Konuşma terapisti arıyorum. Bana gerçekten alanında iyi birilerini önerebilir misiniz? İST. Avrupa Yakası Florya civarındayım
07-11-2008
İlcenemel YAZ
Diğer
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
2 Yanıt
Bizim özel eğitimcimiz bizi Nişantaşında LALİ konuşma terapistine yönlendirdi.Gittik görüştük.Genç bayanlar 50 dakikası 165 ytl.Telefonlarını internetten bulabilirsiniz.Ama biz çekimser kaldık çünkü evde 2 senedir ders alan bir tanıdık hala bir sonuç alamdığını söyledi.Ne yazıkki bu kişilerden fazla yokmuş sizde bir değerlendirin.
31-01-2009
Mehmet SÖZEN
Diğer

Oğlum 24,07,2003 Doğumlu. Şuan 10 kelime konuşuyor.İnce motorda zayıfız.Dikkat dağınıklığı var.Teşhimiz yok bütün tetkiklerini yaptırdım problem yok.Ben sizden ağır metal zehirlenmeleri hakkında bilisi olnalar var ise bilgi almak istiyorum lütfen.
31-01-2009
Mehmet SÖZEN
Diğer

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş Arayanlar

iş arayan 626 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Gökhan G.
Psikolog

Dün

İrem E.
Eğitim Koordinatörü

Bugün

Rabia A.
Çocuk Gelişimcisi

Bugün

Cansu Ş. K.
Fizyoterapist

Bugün

Fatma Z. Y.
Psikolog

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi