Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

otizim

Merhaba benim yeğenim 11:02:2015 doğumlu dün otizim tanısı konuldu gözle temas kurmuyor konuşmuyor ismine tepki vermiyor  tek başına bir dünya kurmaya calisiyor  6 ay oncesine kadar boyle bir sey yoktu aslında  tam olarak ne  soracağımıda bilemiyorum kardeşime ve yeğenime destek olmak istiyorum ama nasil davranmam ve ne yapmam gerektiğini bilmiyorum dünden beri kardeşimi birkez olsun arayamadım lütfen bana bir yol gösterin ne yapmam gerekiyor araştırdığım kadarıyla tedavisi çok  zor ve sabır gerektiren bir yol ama bu yola kendimizi nasıl hazırlamamız gerekiyor

24-06-2016
Elif YILDIRIM
Serbest Meslek
Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.
3 Yanıt
otizmin başlı başına bizden ayrı özel bir dünya olduğunu söyleyebiliriz. biz o dünyayı bilmiyor ve anlamıyoruz. aynı şekilde otizmli de bizim dünyamızı anlamayıp bilmiyor. otizmli bireyin bir göz teması kurmaya çalışması ona işkence gibi gelebilir. ya da bizim dünyamızdaki sesler, renkler ve kokular aynı şekilde. bizim otizmlinin dünyasından içeri girmemiz ve onun bizim dünyamıza ayak uydurması pek kolay olmasa gerek. bunun için doğru bir eğitim, sebat ve azim bu dünyaya girmede ki en önemli anahtarlardır. onlar masum ve 'saf' bireylerdir. Dolayısıyla bu dünyanın hilelerini, kötülüklerini ve tehlikelerini bilmezler.
12-07-2016
Aydoğan ELÇİ
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

Merhabalar. Otizmin tam olarak tıpda tedavisi yoktur ama eğitimde aşılması mümkün bir gelişimsel bozukluktur. Hem Evde özel eğitimde hemde iyi bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde eğitim alarak erkenden eğitime başlayıp süreci kolaylaştırabilirsiniz. ve tabiki sizler aile olarak çok büyük sorumluluk ve sabır içerisinde olmalısınız. yeterki inancınızı kaybetmeyin.
27-06-2016
Aytül DEĞİRMENCİ
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

doğru eğitim.
24-06-2016
Efkan GÜNEL
Özel Eğitim Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

Kurumunuzun ihtiyaç duyduğu tüm işlemler tek otomasyonda... Hem de ücretsiz!

İş Arayanlar

iş arayan 673 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Bahar T.
Ergoterapist

Bugün

Duygu U.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Dün

Meftune S.
Çocuk Gelişimcisi

Bugün

Büşra Ş.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Bugün

Ömer A. A.
Dil ve Konuşma Terapisti