Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

orta düzeyde zihinsel yetersizlikten etkilenmiş çocuklar.

orta düzeyde zihinsel yetersizlikteki çocukların çoğunun kaynaştırma yerine Eğitim uygulama okuluna gönderilmesini ne kadar mantıklı buluyorsunuz özel eğitimci arkadaşlar bu konu hakkındaki düşüncelerinizi paylaşabilirmisiniz.
10-01-2008
Mehmet YÜREKLİ
Özel Eğitim Öğretmeni
Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.
1 Yanıt
Hocam siz öğenciyi daha yakından gözlemleme tanıma şansına sahip olmuşsunuzdur.Ancak eğitm uygulama okullarında da gerekli eğitim verilebilir.Eğitimcide bitiyor iş.Bir çok kaynaştırma öğrencimiz kaynaştırmadan bir verim alamıyor öğretmenin soyutlamasından dolayı.bunun dışında kaynaştırmadan verim alan öğrencilerimiz de çok. örneğin ramdan orta m.r olarak adlandırılarak gelen bir çocuğumla okuma yazma çalışabiliyorum.tezatı görüyormusunuz.Sanırım adlandırmalara da pek takılmamak gerekiyor.Eğitim kaliteli olduğu sürece teferruatları bir kenara bırakmak gerekir diye düşünüyorum.
10-02-2008
Betül TURAN
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Kullanıcı Görüşleri...
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

PKT, KDF, BEP, GÖF ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın