Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

okulda çalışan öğretmenler...

okullarda görevli öğretmenler ayrıca özel, özel eğitim merkezlerinde ders saati ücretli derse girebilirler mi?Böyle uygulamalar varsa yakın çevrenizde aktarırsanız sevinirim...Şimdiden teşekkürler..
28-11-2006
Cevdet KORKMAZ
Sınıf Öğretmeni
Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.
7 Yanıt
SHÇEK'e bağlı eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde sınıf öğretmenlerinin kurs belgesi olmasına gerek yok.Sadece özel eğitim sınıfları veya kurumlarında 3 yıl çalıştığını belgelemesi gerekir.
24-05-2007
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

stajerliginizin kaldırılmasına da gerek yok
24-05-2007
Cihan SAHİN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Değerlı arkadaşlar; SHÇK e bağlı kurumlarda elinde "zihinsel engelliler sınıf öğretmenliği kurs belgesi" olan sınıf öğretmenleri görev yapabilir mi? Ya da bunların belirli bir süre (3 yıl) deneyimleri olması gerekiyor mu? Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.
07-04-2007
Cem DEMİR
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

MEB'e bağlı kurumlarda sertifikalı sınıf öğretmenleri çalışabiliyor.SHÇEK'e göre açılan kurumlarda ise en az 3 yıl çalışmış olanlar çalışabiliyordu.Ancak normal sınıf öğretmenleri çalışamaz.Çalışsa bile imza yetkisi yoktur.
02-12-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Mustafa Bey cevabınız için teşekkürler... Daha önce rehabilitasyon merkezlerinde çalışılabiliniyor muydu?
01-12-2006
Cevdet KORKMAZ
Sınıf Öğretmeni

Yani bu yasanın onaylanmasından sonra sadece OKULLARDA çalışabileceklerdir.Gene 5545 sayılı yasanın geçici 2.maddesine göre de "Bu Kanun yürürlüğe girmeden önce, resmî okullarda görevli olup kurumlarda ücretli ders veren öğretmenler, çalışma izni sürelerinin bitimi tarihine kadar kurumlardaki görevlerine devam edebilirler. " denilmektedir. Sorunuza yeterli cevabı verebildim sanırım.
29-11-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

625 sayılı Özel Öğretim Kurumları kanunun 21.maddesinin son bendinde "Resmi ve özel okul yöneticileri ile öğretmenlerine özel okul, öğrenci etüd eğitim merkezi ve kurslar dışındaki özel öğretim kurumlarında görev verilemez." denilmekte iken bu kanunun yerine çıkarılan ve önümüzdeki günlerde yürürlüğe girmesi beklenilen 5545 Sayılı Özel Öğretim Kurumları kanunun 8.maddesinde "İhtiyaç halinde, resmî okullarda görevli öğretmenlere asıl görevlerini aksatmamak ve aylık karşılığı okutmakla yükümlü bulunduğu haftalık ders saati sayısını doldurmaları kaydı ve çalıştıkları kurumların izni ile SADECE OKULLARDA, aylık karşılığı okutmakla yükümlü bulunduğu haftalık ders saati sayısının yarısı kadar ücretli ders verilebilir. Öğretmenlerin toplam ders saati sayısı haftada otuz saati geçemez." denilmektedir.
29-11-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 1053 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Halil E. Ç.
Dil ve Konuşma Terapisti

Bugün

Zeynep G.
Psikolog

Dün

Sevgi D.
Çocuk Gelişimcisi

Dün

Derya D. B.
Özel Eğitim Öğretmeni

Dün

Rabia A.
Psikolog

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

PKT, KDF, BEP, GÖF ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın