Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

okulda çalışan öğretmenler...

okullarda görevli öğretmenler ayrıca özel, özel eğitim merkezlerinde ders saati ücretli derse girebilirler mi?Böyle uygulamalar varsa yakın çevrenizde aktarırsanız sevinirim...Şimdiden teşekkürler..
28-11-2006
Cevdet KORKMAZ
Sınıf Öğretmeni
Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.
7 Yanıt
SHÇEK'e bağlı eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde sınıf öğretmenlerinin kurs belgesi olmasına gerek yok.Sadece özel eğitim sınıfları veya kurumlarında 3 yıl çalıştığını belgelemesi gerekir.
24-05-2007
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

stajerliginizin kaldırılmasına da gerek yok
24-05-2007
Cihan SAHİN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Değerlı arkadaşlar; SHÇK e bağlı kurumlarda elinde "zihinsel engelliler sınıf öğretmenliği kurs belgesi" olan sınıf öğretmenleri görev yapabilir mi? Ya da bunların belirli bir süre (3 yıl) deneyimleri olması gerekiyor mu? Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.
07-04-2007
Cem DEMİR
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

MEB'e bağlı kurumlarda sertifikalı sınıf öğretmenleri çalışabiliyor.SHÇEK'e göre açılan kurumlarda ise en az 3 yıl çalışmış olanlar çalışabiliyordu.Ancak normal sınıf öğretmenleri çalışamaz.Çalışsa bile imza yetkisi yoktur.
02-12-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Mustafa Bey cevabınız için teşekkürler... Daha önce rehabilitasyon merkezlerinde çalışılabiliniyor muydu?
01-12-2006
Cevdet KORKMAZ
Sınıf Öğretmeni

Yani bu yasanın onaylanmasından sonra sadece OKULLARDA çalışabileceklerdir.Gene 5545 sayılı yasanın geçici 2.maddesine göre de "Bu Kanun yürürlüğe girmeden önce, resmî okullarda görevli olup kurumlarda ücretli ders veren öğretmenler, çalışma izni sürelerinin bitimi tarihine kadar kurumlardaki görevlerine devam edebilirler. " denilmektedir. Sorunuza yeterli cevabı verebildim sanırım.
29-11-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

625 sayılı Özel Öğretim Kurumları kanunun 21.maddesinin son bendinde "Resmi ve özel okul yöneticileri ile öğretmenlerine özel okul, öğrenci etüd eğitim merkezi ve kurslar dışındaki özel öğretim kurumlarında görev verilemez." denilmekte iken bu kanunun yerine çıkarılan ve önümüzdeki günlerde yürürlüğe girmesi beklenilen 5545 Sayılı Özel Öğretim Kurumları kanunun 8.maddesinde "İhtiyaç halinde, resmî okullarda görevli öğretmenlere asıl görevlerini aksatmamak ve aylık karşılığı okutmakla yükümlü bulunduğu haftalık ders saati sayısını doldurmaları kaydı ve çalıştıkları kurumların izni ile SADECE OKULLARDA, aylık karşılığı okutmakla yükümlü bulunduğu haftalık ders saati sayısının yarısı kadar ücretli ders verilebilir. Öğretmenlerin toplam ders saati sayısı haftada otuz saati geçemez." denilmektedir.
29-11-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...