Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

okul öncesi öğretmenleri

merhaba ben okul öncesi öğretmenliği 3. sınıfta okuyorum ve 4 yıldır özel eğitim merkezlerinde çalışıyorum peki mezun olduğum zaman imza yetkisiyle çalışma hakkım olacak mı?
03-06-2006
Merve DUMLUPINAR
Okul Öncesi Öğretmeni
Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.
41 Yanıt
çocuk gelişimci yoksa okul öncesi öğretmenide de olurmu?
10-09-2007
Çilem KAHRAMANTÜRK
Okul Öncesi Öğretmeni

özel eğitimde çocuk gelişimi uzmanı çalıştırmak zorunlumu?
10-09-2007
Çilem KAHRAMANTÜRK
Okul Öncesi Öğretmeni

ARKADASLAR BİLGİSİ OLANLARA SORUYORUM. BEN BU YIL GAZİ ÜNİVERSİTESİ BİYOLOJİ ÖĞRETMENLİĞİNDEN MEZUN OLDUM. ACIKÖĞRETİM ANAOKULU ÖGRETMENLIĞI YA DA 2 YILLIK COCUK GELİŞİMİ OKUMAK İSTİYORUM. UNIVERSITE MEZUNLARINA SINAVSIZ ISLETME FALAN OLUYOR AMA SNR ANAOKULU ÖĞRETMENLİĞİ OLMUYOR. BU BOLUMU OSS YE GIRIP SECME HAKKIM VAR MI? DERSLER HEP YUZYUZE MI CALISTIGIM ICIN TAKIP ETME DURUMUM YOK DA O YUZDEN SORUYORUM. ZATEN EĞİTİMCİ VE BİYOLOJİCİ OLDUĞUM İÇİN BOLUM DERSLERİNİN COGUNU DA ALMISTIM. LUTFEN BILGI VERIRSENIZ SEVINIRIM Maılım
01-09-2007
İpek XXX
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

2yıllık çocuk gelişimi bölümü ile ilgili bi bilgisi olan var mı?ne gibi haklara sahipler
13-08-2007
Türkan Nur ABAZ
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

daha önce çalıştığım kurum müdürümle konuştum ve ders ücretliden stajyerliğe geçiş için tekrar sözleşme imzaladım.fakat bazı sorunlar yüzünden işi bırakmak zorunda kaldım ve bir ay sonra başka bir kurumda çalışmaya başladım,daha önce çalıştığım süre stajyerliğimin erken kalkmasını sağlar mı?bu konuda bazı özel şartlar olduğunu duydum.bilgisi olan arkadaşlar beni aydınlatırsa çok memnun olurum.şimdiden teşekkürler...
31-07-2007
Feyza YOYLU
Okul Öncesi Öğretmeni

merhaba arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.ben yaklaşık 6 aydır bir özel eğitim kurumunda okul öncesi öğretmeni olarak çalışıyorum.kurumumuz milli eğitime geçecek.ama bu süreçte benim ne yapacağım kaç saate imza atacağım ve stajerliğimin 6 ay dahil 1 sene içindemi kalkacak yoksa milli eğitime geçtikten sonra 1 senedemi kalkacak merak ediyorum.eğer bilgilendirirseniz sevinirim
27-07-2007
Ayşe PRHN
Okul Öncesi Öğretmeni

İşyerinizle anlaşarak "asıl görevli aylık ücretli öğretmen" olarak çalışmayı istediğinizi belirtin ve buna göre tekrar sözleşme imzalayın.Ama sanırım sizin esas sorununuz aday öğretmen durumunda olmanız,kurumunuzun da imzanıza ihtiyacı olmasıdır.Aday olduğunuz zaman yönergede belirtilen süreler kadar ya imzanız kullanılamaz,ya da eksik imza atarsınız.Sözleşmeli kaldığınız süre de ise adaylığınız hiç bir zaman kalkmaz.
09-06-2007
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

BENDE 1 AYDRI ÖZEL EĞİTİM OKULUNDA GÖREVE BAŞLADIM.OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLĞİ MEZUNUYUM AMA DERS ÜCRETLİ OLARAK ÇALIŞIYORUM STAJERLİĞİM KALMAYACAKMI YANİ.DERS ÜCRETLİDEN NASIL ASILA GEÇEBİLİRİM.ÖNCEKİ İŞ YERİNDE ÇALIŞTIĞIMA DAİR BELGE GETİRMEDİĞİM İÇİN DERS ÜCRETLİ OLARAK BAŞLADIM BİLGİLENDİRİRMİSNİZ.
08-06-2007
Selma ABAKAYA
Okul Öncesi Öğretmeni

arkadaşlar devlette çalışmak gibisi yok....bilginize özelleri savunmayalım
05-06-2007
Serap ALMIŞ
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

kesinlikle böyle bir yetkiye sahipsiniz.
05-06-2007
Ömer AYŞAV
Okul Öncesi Öğretmeni

Bende hem üniversite kazanım hemde okuyanlardanı Samsundayım mezun olur olmaz milli egitime bahlı özel egitim kurumunda işe başladım 3 yıldır çalışıyorum şuan yönetici kadrosundayım.
01-06-2007
Enise AKGÜN
Okul Öncesi Öğretmeni

Sözleşmenizi imzalarken lütfen dikkat edin! Sözleşmenizin madde 2/c bölümündeki "Görevinin çeşidi" bölümünde (Görevinin Çeşidi:Bu kısma öğretmenin “asıl görevli aylık ücretli öğretmen” veya “ders ücretli öğretmen” mi olduğu yazılacaktır.)mutlaka asıl görevli aylık ücretli öğretmen yazdırın.Yoksa ders ücretli olarak çalıştığınız sürece adaylık sorununuz devam eder.Son pişmanlık fayda vermez.
26-05-2007
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

2006 mezunuyum ve şuan bir rehabilitasyon merkezinde çalışıyorum.işe başladığımda stajyer olarak başlayacağım söylenmişti ama ben şu an ders ücretli çalışıyorum.bu konuda ne yapabilirim?
26-05-2007
Feyza YOYLU
Okul Öncesi Öğretmeni

Bahsettiğiniz konu müfettişleri ancak uygulamanın yapılıp yapılmadığı yönünden ilgilendirir.Siz evraklarınızı yukarıda 12.03.2007 tarihli anlattığım şekilde hazırlayın.Dosyalarını düzenli tutun, yazışma,tutanak ve eğitim onaylarınızı zamanında alın.Bunun dışında pek bir şey çıkacağını sanmıyorum.
26-04-2007
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

HOCAM SIZI BIKTIRDIM BILIYORUM AMA BİŞEY SORABILIRMIYIM.MÜFETTİŞLER BANA KURSA GITMESSEN STAJYERLIĞIN KALKMAZ DEMIŞLERDI BENDE KURS TARIHINI KAÇIRMIŞTIM.KURUM MÜDÜRÜDE BENDEN BIKTI VE MILLI EĞİTİME YAZI GÖNDERDI TEMEL EĞİTİM İÇİN ONAYIM GELDI 11 MAYISTA TEMEL EĞİTİMİM BİTCEK.MÜFETTİŞLER GELDIĞINDE TEKRAR İTİRAZ ETMEZLER HERHALDE.EDERLERSE NE YAPMALIYIM.
25-04-2007
Buket KASAR
Okul Öncesi Öğretmeni

SİZİN DE YAZMIŞ OLDUKLARINIZI HAZIRLADIK VE 3 AYIM KALDI BIR YILIN DOLMASINA FAKAT MÜFETTİŞLER ISRARLA BİZE TERS DAVRANDILAR BUNU MİLLİ EĞİTİME DE GÖNDERSENİZ CVP OLUMSUZ OLACAKTIR DEDILER.YÖNERGEYIDE OKUDUK OKULUMUZ MEB E BAĞLI FAKAT ISTEDIKLERI ZAMAN BİZİ DAHIL EDIYOLAR YÖNERGELERE BAZENDE DAHA FARKLI DAVRANIYORLAR..TEKRAR ŞANSIMIZI DENEYELIM YANİİ.ÇOK TEŞEKKÜRLER HOCAM.İYİKİ VARSINIZ.NE KADAR MUTLUDUR SİZİNLE BİRLİKTE ÇALIŞANLAR...SAYGILAR...
12-04-2007
Buket KASAR
Okul Öncesi Öğretmeni

Müfettişler maalesef ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARINDA GÖREVLENDİRİLEN PERSONELİN ADAYLIK İŞLEMLERİ İLE SİCİL VE DİSİPLİN AMİRLERİ HAKKINDA YÖNERGE'yi bilmiyorlar.Kurumunuzda Kurum Eğitim ve Sınav kurulunu oluşturabiliyorsanız 6.maddenin 2. bendini uygularsınız."Adaylar, kurumlarında rehberin gözetim ve denetiminde temel, hazırlayıcı ve uygulamalı eğitimlerini tamamlarlar. Ayrıca adaylar eğitiminden sorumlu bulunan yetkililerden de yararlanarak tabi tutuldukları eğitim programlarında yer alan konuları kapsayan birer adaylık dosyası hazırlarlar." 3. bendinde ise "Özel okullar dışındaki diğer özel öğretim kurumlarında (bu sizi tarif ediyor.) öğretmen olarak görev alan adaylar kurumlarında temel ve hazırlayıcı eğitim sonunda yapılan sınavda başarılı olmaları halinde uygulamalı eğitim için görevli olduğu kurumda ve milli eğitim müdürlüklerince tespit edilen okullarda görevlendirilirler." demektedir.Bir yılınızın yanmasını istemiyorsanız bu yönergeyi neredeyse ezberlemek zorundasınız.
12-04-2007
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

MERHABA MUSTAFA HOCAM GEÇEN GÜN MÜFETTİŞLER GELDI VE KURSA GITMEN GEREKTI ZAMANI KAÇIRDIN DIYIP OKULUN BAŞLATMIŞ OLDUĞU TEMEL EĞİTİMİ İSTEMEDILER.KURS ZAMANIDA KAÇMIŞ.EYLÜL EKİME KALDIN DIYORLAR.NE YAPMAM GEREK BENİM.BEKLEYECEKMIYIM...BU STAJYERLIK BENIM ÖNÜMÜ KAPATTI SANKİ...
11-04-2007
Buket KASAR
Okul Öncesi Öğretmeni

HOCAM BİLGİLERİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM BÖYLE BİR BİLGİ GEREKLİYDİ.ÇOK AMA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.BU BİLGİLER BİZİ ÇOK AYDINLATTI...SAYGILAR....
12-03-2007
Buket KASAR
Okul Öncesi Öğretmeni

ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARINDA GÖREVLENDİRİLEN PERSONELİN ADAYLIK İŞLEMLERİ İLE SİCİL VE DİSİPLİN AMİRLERİ HAKKINDA YÖNERGE'yi yöneticinizle birlikte dikkatlice inceleyiniz.MEB Orta öğretim Genel Müdürlüğünün örnek çalışması http://ogm.meb.gov.tr/uygulamali.asp linkindedir.Size yardımcı olacağını düşünüyorum.En azından eğitim programı örneği olarak.Biraz yardımcı olabildimse mutlu oalcağım. Sevgiyle kalın.
12-03-2007
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 634 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

2 gün önce

Melissa A.
Sosyal Bilgiler Öğretmeni

Bugün

Kahraman A.
Sosyolog

2 gün önce

Hümeyra L.
Sekreter

Dün

Servet D.
Özel Eğitim Öğretmeni

2 gün önce

Fatma Z. Y.
Psikolog

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.