Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

okul oncesi kac yasına kadar imza atabiliyor?

Arkadaşlar kurumumda 2 tane okul oncesi ogretmeni var. Suan 8-9 yaş grubuna kadar imza atıyorlar ama bu hususta yaş sınırı varmıdır? yoksa ozel egitimciler pskiloglar gibi her yaş grubuna imza atabilirler mi?
Teşekürler
29-11-2007
Cihan SAHİN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni
Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.
10 Yanıt
slm arkadaşlar bende bu yıl okul öncesi böl. mezun oluyorum daha önce usta öğretici olarak 3 yıl rehabilitasyon merk. çalıştım önümüzdeki eylül ayı itibariyle özel eğitim kurumunda çalışmayı düşünüyorum bana kurumlarla ilgili bilgi veren bi arkadaş olursa sevinirim. buradan bazı iş ilanlarına ulaşamıyorum.şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...
03-01-2008
Ayten KANDIR
Okul Öncesi Öğretmeni

http://ookgm.meb.gov.tr/ 2007/85 Nolu Genelgeye İlişkin Soru ve Cevapları Bu adreste de tereddüde düşülen hususlara yönelik açıklamalarda , Cevap 5-Kurumda öğretim programına göre görevlendirilmesi gereken zorunlu personelin tamamının özürlü çocuğun bir ayda alması gereken bireysel veya grup eğitimi seansının en az birine girmesi ve Aylık Bireyselleştirilmiş Eğitim, Çalışma ve Rehabilitasyon Planını Ek 4 imzalaması gerekmektedir. ZİHİNSEL ENGELLİLERDE YAŞ SINIRI YOK.
22-12-2007
İbrahim İmran ÜSTÜNDAĞ
Uzman Öğretici

bıldıgım kadarıyla okul oncesi ve anaokulu ogretmenlerı 6 yas ustune ımza atamıyor artık ve zaten soylede bı durum var zıhınsel engelı hıc olmayan ne kadar ogrencı varkı ozele egitım merkezlerınde
21-12-2007
Gülümser ARSLAN
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Okul öncesi öğretmenleri bütün birimlerde zorunlu meslek elemanı. Genelge ile birlikte her ay en az bir seans<BR>1-Bedensel engellilerde <BR>2-Eğitilebilir zihinsel engelliler<BR>3-Öğretilebilir zihinsel engelliler<BR>4-Otistikler<BR>5-İşitme engelliler<BR>6 Görme engellilerin eğitiminde imza atmak zorunda. Seansa girmezse ödenek ödenmeyecek.
21-12-2007
İbrahim İmran ÜSTÜNDAĞ
Uzman Öğretici

çocuk zihinsel engelli ise pkul öncesi imza atamaz diğer engel gurupları otizm özel öğrenme işitme v.b. 6 yaş altına atar diye biliyorum saygılar.
20-12-2007
Kara DENİZ
Özel Eğitim Öğretmeni

EĞER ÖĞRENCİ ZİHİNSEL ENGELLİYSE YAŞ PROBLEMİ YOKTUR.AMA ÖĞRENCİ SADECE İŞİTME VEYE FİZİKSL YADA GÖRME PROBLEMİ VARSA OZAMAN BU ÖĞRENCİLERDEN 6 YAŞ ÜSTÜNE İMZA ATAMIYORSUNUZ.
01-12-2007
Kadir PARLAK
Özel Eğitim Öğretmeni

Hem zihin engelliler için zorunlu personelde okulöncesi öğretmeni yazacaksın, hemde normal çocuklarda ve 6 yaş sınırlaması getireceksin
01-12-2007
Yavuz ESKİEL
Özel Eğitim Öğretmeni

slm arkadaşlar, eğer imza atılan öğrenci zihin engelli ise yaş sınırı yok. çünkü burada zeka yaşı önemli. iyi çalışmalar.
30-11-2007
Abdulkerim PUSAT
Diğer

merhaba bende yaş sınırı olmadan imza atabiliyordum ama artık 6 yaş üstüne imza atamıyorum ve bu yuzden işten çıktım
30-11-2007
Şerife UYSAL
Okul Öncesi Öğretmeni

bende okul öncesi öğretmeniyim bir özel eğitim kurumunda çalışıyorum.imza attığımız çocuklarda herhangi bir yaş sınırlaması yok.sadece eğitilebilir öğretilebilir olarak ayrılıyor imza atılabiliyor.ben eğitilebilr öğrencilere imza atabiliiyorum.
30-11-2007
Kamile GEDİK
Okul Öncesi Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Kullanıcı Görüşleri...
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
İş Arayanlar

iş arayan 576 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Berkay S.
Psikolojik Danışman

Dün

Zülküf M. Ç.
Psikolog

Dün

Kader G.
Fizyoterapist

Bugün

Zeynep E.
Sosyal Hizmet Uzmanı

Dün

Şemsi K.
Özel Eğitim Uzmanı

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.