Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

müjde arkadaşlar. 1200 sertifikalı sınıf öğretmeni özel eğitime katılıyorr

salı günü hizmet icinin web sitesinde dagılım ve tarihlerini görebilirsiniz arkadaşlar. kurum sahipleri biraz olsun nefes alacaklar
21-04-2007
Cihan SAHİN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni
Öğrenci ve Veli bilgilerinin kolayca takip edin.
234 Yanıt
ben senin gibilerin özel eğitimciyim diye piyasada gezdiklerini gördükten sonra anlatmayı bıraktım..anlayana tabi bu lafım sana değil sen anlayamazsın bu kafayla..
26-06-2007
Bekir UĞURLU
Sınıf Öğretmeni

arkadaslar bekir bey sınıf öğretmeni oldugunu unutmayın.anlamaz bizleri
26-06-2007
Hüseyin Atay SİMSEK
Özel Eğitim Öğretmeni

çok seviyorsunuz da sevginizi ifade etme şekliniz biraz farklı. kusura bakmayın biz algılayamıyoruz.
20-06-2007
Uğur YAYLA
Sınıf Öğretmeni

biz özel eğitimciler olarak tüm eğitimcileri sevdiğimiz gibi siz "öpözel sertifikalı sınıf öğretmenlerini" de pek çok seviyoruz.üslubunuza dikkat etmeniz temennisiyle...
18-06-2007
Veli KARDAŞ
Özel Eğitim Öğretmeni

Ali Hocam, düşüncelerin için Allah razı olsun. Tekrar belirtiyorum. HAK TEKTİR ONUDA ALLAH BİLİR. Benim içim çok rahat. Ali öğretmenime ve tüm özel eğitimci meslektaşlarıma saygılar. Çalışmalarınızda derin hazlar ve başarılar dilerim.
15-06-2007
Diğer

SERDAR HOCAM BİR DEVLET MEMURUDUR VE GAYET SAYGLI BİRİDİR. NE ÖZELDE CALISAN SERTİFİKALILARLA NE DİGER SERTİFİKALILARLA İŞİ OLUR. BENİM ANLADIGIM KADARIYLA KENDİNE YAPILAN SAYGISIZLIGA TEPKİ GÖSTERMİŞTİR. VE O TEPKİ GÖSTERDİYSE YERDEN SEMAYA KADAR HAKLIDIR. HERKES KENDİ İŞİNE BAKSIN KİMSE SAYGISIZLIK,EDEPSİZLİK,TERBİYESİZLİK YAPMASIN. BURASI ÖZEL EĞİTİM ÖĞRETMENİ KONU LİSTESİDİR BURADA GERCEK ÖZEL EĞİTİMCİLER BİLGİ PAYLASIMINDA BULUNURLAR. BÜTÜN GERCEK ÖZEL EĞİTİMCİLERE VE SERDAR ÖĞRETMENİME SAYGILARIMLA...
14-06-2007
Ali KAYA
Özel Eğitim Uzmanı

yazı yazmayacaktım ya neyse inşallah bu son olur..ben sınıf öğretmenlerinin özel eğitimde çalışmasına karşı çıkanlara ve hakaret etmeyi kendine görev edinmiş,maharet sayan zihniyete karşı tepki gösterdim bu forumda...tehdit edildim küfür yedim aynı şekilde karşılık verdim malum bir kaç kişiye..bundan sonra olmayacak inşallah..hepimiz bu ülkenin çocukları için çalışıyoruz..devam edelim başka işlerle uğraşmadan..
14-06-2007
Bekir UĞURLU
Sınıf Öğretmeni

Ayrıca öğrencilerimizi kaynaştırma eğitimine geçirirken sınıf öğretmeni arkadaşlarımızdan yararlanmamız gerektiğini ve destek olmaları gerektiğini savunan bir öğretmenim. Bir özel gereksinimli öğrenciye akademik eğitim veren sınıf öğretmeni arkadaşlar işin hakkını ancak özel eğitim öğretmeni işbirliği ve yönlendirmeleri ile başarıya ulaştırabilirler. Hiçbir özel kurumla bir bağlantım yok ve Allah' ın izniyle olamayacak inşallah. Olaya rant çekişmesi şeklinde yaklaşan arkadaşların sınıf öğretmeninin özel eğitimdeki yeri hakkında bir eğitim alması gerekiyor. BU KADAR BASİT DEĞİL.
14-06-2007
Diğer

işin bu boyuta geldiği için bende çok üzgünüm. zaten malum kişinin birçok yazdığı bölüm şikayetim üzerine silindi, siz görmemiş olabilirsiniz. Ayrıca ben sınıf öğretmenlerini özel eğitimden dışlayan bir özel eğitimci değilim, işleri bu noktaya gelmesinin sebepleri 1)Şahsıma hakaret, 2)bir sınıf öğretmeninin okuma-yazma alanında özel eğitimciyi dışlaması 3)ben konuşama terapistiyim diye gezinmesi, 4)Gayet saygılı davranmayı bilirim ama bana hakaret edenlere değil, 5)Adam ile adam olunur, 6)Kendisine hakareti kabul etmeyen ve hekesin anladığı dilden konuşan tüm arkadaşlarıma saygılar.
14-06-2007
Diğer

almanyada zihinsel engeliller yaş gruplarına göre ve zihinsel geriliklerinie göre şirketlere üretim yapıyorlar ve sosyal becceri kazandırma programından geçiyorlar biz ise ali kuş tut fişleriyle egitim yaptıgımızı sanıyoruz. ama bunlar o çocuklara ne kadar faydalı sorun şurda biz çocuklara ne vermek istiyoruz ve bu çocukların ihtiyacı olan şey nedir denklemnin çözülmemiş olmasındadır. kurumların insatif kullanarak bu bireyleri topluma adapte edecek bağları oluşturmaları ve bireylerin tek başına hayatlarını idame edecek yaşamsal koşulları oluştacak sitemleri geliştirmesi şarttır:) ancak bu koşulları engelli olmayan bir bireye sağlayamazken onlara nasıl saglıacağız:).
12-06-2007
Hüsnü Sidar ÇİFTÇİ
Psikolog

son olarak bir baska konuya dikkat çekerek konuyu kapatiyorum.İşlevsel okuma yazma ogretimi bir yana ozel egitim alaninda calistigini ifade den anlamsiz bir böbürlenme icinde olan bazi sinif ogretmenleri icinde kaci ornegin resimli tumce yoluyla fis ogretiminin yöntemini, uygulamasini,asamalarini,materyal hazirlamasini bilmektedirler.Kapali kutu. Ozel egitimciler sadece bolumde kazandiklari ile kendilerini kapali tuttugu surece bazilari hep hakli cikacaklar.İsinize sahip cikin.Mezun oldugunuz bolumdeki hocalarinizla bilgi alisverisi icinde geri dönütler alin.İsimize sahip cikalim yoksa bizim su anda yaptigimiz tekdüze , ozel egitim dısı,sistematiksiz egitimi yapan binlerce baska alandan meslek elemani var!!!!!!
12-06-2007
Enver CEMAL
Görme Engelliler Öğretmeni

Temel olan bir cok zihinsel engelli ogrenciyi de bagimsizliga ulastiracak olan budur.Ozel egitimciler bolumde ogretim becerisi kazandıkları islevsel okuma yazma ogretimini ihmal ettiler.Cogu Kurumlarda bunun bahsi bile gecmedi.islevsel okuma yazma ogretimi hem becerileri ve bunların beceri analizleri,amaçları, ogretim yontemleri olarak bambaska bisey.Cocugun ozelliklerine gore Beplere alinmiyor.Sonrada bazi sinif ogretmenleri , ozel egitim alaninda okuma-yazmanin sadece temel çizgi çalışmaları-fiş,sözcük okuma-yazmadan oluştugunu dusunuyor.Bunun sorumlusu da biz ozel egitimciler.Ozel egitimci onune sunulan standart programlari , yontemleri uygulayan degildir.Onlari cocugun ozelliklerine uygun olarak uygulayan,uyarlayan,degistiren kısaca planlayan.
12-06-2007
Enver CEMAL
Görme Engelliler Öğretmeni

hafif derecede olan grup icinde bireysel farklılıklar nedeniyle metin okuma düzeyine gelemeyecek cocuklar var.Bu cocuklar icin ozel egitim alaninda islevsel okuma yazma ogretimi kacinilmaz.Bu ogrencilerin bir akademik yıl sonunda emel eve gel'i okumasi yazmasi veya hece okumasi cok islevsel ve onlari bagımsizliga ulastiracak bir asama degil.Gunluk yasaminda sik karsilastigi (toplu tasim araclari-alisveris-ad-soyad-adres-acil durum-guvenlik-tehlike durumlari ile ilgili) sozcuklerin işlevsel okuma-yazmasinin kazandırılması ogretim yili icinde beplerine alinarak gerceklestirilmelidir.Ozel egitim bolumlarine okuma-yazma ogretimi derslerinde islevsel okuma yazma ogretimi iyi universitelerde(anadolu-gazi-ankara-) cok iyi veriliyor.
12-06-2007
Enver CEMAL
Görme Engelliler Öğretmeni

sinif ogretmenleri ozel egitim alaninda okuma-yazma ogretimi konusunda cogu ozel egitimcinin yetersiz oldugunu dusunur.ozel egitim bolumunde cumle cozumleme yontemi ve sesbilgisel yontem ozel egitim ogrencilerine yeterince kazandırılmamakta.Ama cogu ozel egitim ogrenciside kendini aldıkları sınırlı bilgilerle sınırlamakta.Hafif derecedeki cocuklar icin elbette metin okumaya basamak olusturacak cumle cozumleme(fisler) ve sesbilgisel yontemi ile ogretim yapilmasi vazgecilmez.Ama ogretilebilir ve agir duzeyde hatta hafif derecede olan gruptaki bazı cocuklar
12-06-2007
Enver CEMAL
Görme Engelliler Öğretmeni

ayrıca forumu da kendi kavganız için kullanmayın iyice ipin ucunu kaırmışsınız. burası böyle şeylerin yeri değil
11-06-2007
Uğur YAYLA
Sınıf Öğretmeni

Eğitimle ilgili konularda üslup ve tarz bu olmamalı. Farklı meslek gruplarından kişiler şu forumlara girse de şu durumu bir görse... Lütfen...
11-06-2007
Koray YAVUZ
Özel Eğitim Öğretmeni

"Arkadaşlar ben sınıf öğretmenliğinden mezunum 9yıllık meslek hayatımın 7yılını özel eğitimde çalıştım .Geçen yıl branş değiştirdim şimdi hem devlette hemde özelde çalışıyorum. Bu işi iyi yapan özel eğitimcilerde var .Ama okuma yazma konusunda sınıf öğretmenlerini daha iyi buluyorum ama bence bu tartışmalar gereksiz Ziraat mühendisi öğretmen olabiliyorda sınıf öğretmenleri neden özel eğitimde çalışamasın?Bu yüzden lütfen saygılı olalım birbirimize " emin olun saygısızlık anlamında söylemiyorum. ama sınıf öğretmenlerinin özel eğitimci olmasıyla ziraat mühendislerinin öğretmen yapılması aynı mantık.daha doğrusu aynı mantıksızlık bence. saygısızlık olarak algılamayın.sizin fırsatları değerlendirmek en büyük hakkınız. bu yetkililerin ayıbı. istihdamınızı sağlayamadığı için, böyle bir yola başvurmuş olabilir. değerlendirmek hakkınız tabii.
11-06-2007
Mehmet Akif KABAKÇI
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

hocam neresi müjde ya.bilseydim sınıf öğretmeni olurdum. devletin kendi içindeki birçok çelişkinin açığa vurmuş halidir bu durum.
11-06-2007
Mehmet Akif KABAKÇI
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

sertifiklar 2.750na veriliyormuş duydunuz mu ve bide her hafta istanbula gidiş geliş parası vayyyyy vayyyyy
07-06-2007
Esin ESER
Eğitim Uzmanı

ÖNCE HAKARET ET SONRA KARDEŞİM DE BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU.
07-06-2007
Diğer

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
İş Arayanlar

iş arayan 970 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Betül C.
Sosyal Hizmet Uzmanı

Dün

Murat C. İ.
Psikolog

Bugün

Tuğçe Ş.
Bilgisayar Programcısı

Dün

Kübra I.
Uzman Öğretici

Dün

Y. O. K.
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni