Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

meslek elemanı zorunluluğu

yeni bir yönekmeliğin hazırlandığı ve bu yönetmelikte shu ve psikolog çalıştırma zorunluluğunun kaldırılacağı ifade ediliyor. ülke genelinde yüzlerce kurum sahibi varken sadece ankarada bulunan birkaç büyük kurum sahibinin birebir ilişkilerle daha fazla kar etmek için yaptırdğı bu çalışma konusunda fikirlirinizi bekliyoruz. zihinsel, ruhsal, sosyal, bedensel engelli çocukların eğitiminde yapılması gereken ekip çalışmasını ortadan kaldırmak için uğraşan özel rehabilitasyonlar merkezi derneği kaç rhb merkezinin fikrini aldı bu çalışmayı yaparken?
12-03-2005
İnan ATLI
Sosyal Hizmet Uzmanı
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
16 Yanıt
mrb,ben de bir işitme engelliler öğretmeni olarak zeynep hanım ve diğer meslektaşlarıma hak veriyorum.Demet hanıma sadece şu konuda hak veriyorum bu alanda herkese yer var tabiki ama işitme engelliler öğretmenleri zaten başkalarının işini yapmaya kalkışmıyor.Ben iki yıldır özel kurumda çalışıyorum ve hiçbir işitme engelliler öğretmeninin başka alana kaydığını veya psikoloğun işini yapmaya kalkıştığını görmedim.Bizim açıkça isteğimiz;biz bu işin uzmanıyız ve işitme engelli bir çocuğa ancak biz konuşma öğretebiliriz ama tabiki özel eğitim bir ekip işidir psikologlara da,çge de,okul ö öğretmenlerine de ihtiyaç var ama kimse kimsenin sınırlarını çiğnememeli...
06-12-2006
Aysegül SAVAŞ
İşitme Engelliler Öğretmeni

ELBETTEKİ ÖEL EĞİTİM GRUP İŞİDİR TEK BAŞINA NE ÖĞRETMEN NE PSİKOLOG NE DE SOS.HİZ.UZM. BİR İŞE YARAMAZ AMA SAYIN KİZİR VE DİZDAR BU KURUMLARDA EĞER DİĞER MESLEK GRUPLURI DA YER ALACAKSA YAPCAKLARI ŞEY KENDİLERİNİ KONU İLE İLGİLİ GELİŞTİRİP ALANLARINDA ÇALIŞMALARI GEREK.DERS VERMEK İSE ÖĞRETMENİN YAPACAĞI BİR KONU OLMALI. BİRÇOK REHA.MERKZ. FARKLI MESLEK GRUPLURININ DA DERS VERDİĞİNİ BİLDİĞİM İÇİN YAZIYORUM. İYİ ÇALIŞMALAR.
28-11-2006
Dilek ÖZKAN
İşitme Engelliler Öğretmeni

son iki mesaj moralimi düzeltti. kendi meslektaşlarım da dahil olmak üzere özellikle risk altındaki çocuklar alanında kaygılarla hareket edenleri kınıyorum. keşke bu uzmanlık alanlarında çok fazla meslek elemanı olsaydı da rekabet ortamı oluşsaydı. kazanan hep çocuklar olurdu. saygılar...
21-03-2005
İnan ATLI
Sosyal Hizmet Uzmanı

Sizi alkışlıyorum

20-03-2005
Belirtilmemiş

Herkese merhaba,

Bu gruptaki sorulara verilen cevapların genelikle oldukça gergin ve öfke tepkileri içerdiğini düşünüyorum. Bunun nedeninin de rehabilitasyonda çalışan uzmanların, alanda kendilerine yer bulma kaygısı olduğunu düşünüyorum. Tıpkı  Sosyal Hizmet Uzmanı
inan Bey'in sorusuna verilen cevaplar gibi. Bizlerin amacının "çocuğa maksimum fayda" olduğunu düşünüyordum. Ancak henüz kişisel kaygılardan ve hırslardan arınamadığızı üzülerek görüyorum. Kişilik özellikleri ile mesleki yetkinliği birbirine karıştırmamak gerekli. Korkmayın o kadar çok yapılacak şey var ki ; hepimize bu alanda yer var. Çünkü işitme eng. öğrt. bir psikolog yada sos. hiz.uzm. yapmıyacağı gibi, bir psikologun işinide işt. eng. öğt. yapamaz. Bu alan çoklu uzmanlık gerektiriyor. Ne dersiniz Zeynep Hanım,yanılıyormuyum? Herkese stresten uzak, iş doyumu yüksek bir hafta diliyorum.

Uzman Psikolog

Demet BUYURGAN

20-03-2005
Demet BUYURGAN
Psikolog

eyüp bey öncelikle merhaba. en başta ortaya attığım tartışma konusuna gelen cevaplar "boşa para kazanıyorsunuz" "3 milyar maaş istiyorsunuz" şeklinde olunca tartışma ister istemez bu boyuta kaydı. yoksa ben de kurum sahibiyim ve çekilen sıkıntıları biliyorum. hangi kurumlarda hangi meslek gruplarının gerekli olduğunu tartışmaya açıp meslek elemanlarıyla tartışalım derken birdenbire alınan cevapları sanırım siz de okudunuz. ben işin ideal boyutundan bahsediyor ve aile - sosyal çevre odaklı bir rehabilitasyon hizmetinde destek elemanı olduğumuzu savunuyorum. konuyu kişisel boyuta indirgeyerek "şu meslektaşınız böyle yaptı, çalışamadı" cevabını veren arkadaşlara aynı düzeyde cevap vermek istemedim. çünkü iyi eğitimcilik dersek memleketin bütün işitme engelliler öğr. ve çocuk gelişimcileri de çok iyiler diye birşey yok. ben çocuğa "gerizekalı" diye bağıran ÇGE'de gördüm ancak bu durum o kişinin mesleğiyle değil kişiliğiyle alakalı bir durumdu. üslubunuzdan dolayı teşekkür ederim.
20-03-2005
İnan ATLI
Sosyal Hizmet Uzmanı

iNAN bEY İYİ GÜSEL DİYORSUN DA NEDENSE BURADA HEP ÜCRETLERDEN ÖDEMELERDEN BAHSEDİLİYOR. YAPTIĞIMIZ İŞİ TİCARET GİBİ Mİ GÖRÜYORUZ. bU ANLAMDA ENDİŞE İÇİNDEYİM.
19-03-2005
Belirtilmemiş

ortaya attığım tartışma konusunu konunun asıl uzmanları ile paylaşacağım için çok umuluydum ancak kullanılan üslubu gördüğüm zaman asıl problemin rant kapma yarışından başka birşey olmadığını farkettim. ticarete atılınca mesleki ilkelere sırtımızı döndüğümüzde yarın bizim mesleğimize karşı yapılan bir haksızlıkta konuşacak yüzümüz olmaz. karşıt fikirlerini uygun üslupla ileten herkese teşekkür ediyorum. batıdaki benzer merkezlerdeki uygulamalara baktığınız zaman ne demek istediğimizi anlarsınız. işin özeti şu "devlet gerekli olan ödemeyi yapmak yerine kuruma olan maliyeti azaltıyor. biz de - meslek elemanı olarak - yeterli ödeme alamadığımız için yapamıyoruz - demek yerine atılan yemi havada kapıyoruz. umarım bundan daha kötüsü olmaz.
19-03-2005
İnan ATLI
Sosyal Hizmet Uzmanı

Başlık "ACABA" Çünkü sizlere bir sorum olacak yapacağım açıklamalardan sonra.Bu konuları tartışıyor olmanız gösteriyor ki DİL sizin için sadece bir kavram. DİL'in kültürel altyapısını hiç dikkate almadığınızı görüyorum. Biraz sonra size yönelteceğim soru sanıyorum farklı bir bakış açısı geliştirmemizi sağlayacak.

Şimdi, diyelimki doğuştan total (totallerde bile azda olsa işitme kalıntısı vardır) işitme engelli 5 yaşında bir çocuk var. Bu çocuk bu takvim yaşına kadar hiç cihazlandırılmamış; hiç ses girdisi sağlanmamış,duyuların eğitimi kapsamında hiç ritim eğitimi verilmemiş, dudaktan anlama çalışması içinde kavramlarla fonemler eşleştirilmemiş, dinleme becerisi geliştirme egzersizleri yapılmamış yani kısacası dil ve dil gelişimini sağlamak adına hiçbirşey yapılmamış olsun. Olmaz ya ama olduğunu düşünelim.

Bu çocuk yaşam alanı içinde yakın çevresinden (anne baba varsa kardeş) başlayarak dışa doğru gözlem ve keşif sürecinde olacaktır. ve yine çocuğun etrafında sadece insanlar değil bütün cansız varlıklar; bitkiler ve hayvanlar olacaktır. Bütün bunların odağında çocuk annesinin, babasının ve diğer insanların (-ki sözkonusu kişiler çocuk için kavram anlamında insan değiller) konuştuklarını (-ki yine yapılan eylemin çocuk için karşılığı konuşmak değildir) bir şekilde etkileşim içinde olduklarını sezecektir ve düşünecektir.

Bu açıklamalardan sonra soru şu: yukarıda belirtilen şartlardaki çocuk ACABA hayvanlar için ne düşünür? Onun için hayvanlarda konuşuyor mudur?

Bu sorunun cevabını bulursak sanıyorum site içinde yapılan bazı tartışmaların ne kadar gereksiz olduğu netleşecektir.

Herkese selamlar.

17-03-2005
Belirtilmemiş

Arkadaşlar  ben çocuk gelişimciyim.Bencede çocuk gelişimcilerin işitme engelilerle çalışması doğru değil.Ben deniyorum bi öğrencim var ama başarı derecem sıfır  sayılır.Üsütelik yönetimede sölüyorum bunu.Beni dinleyen varmı.Yok.Forumda bununla ilgili bir yazımda var zaten.Fakat zihinsel engelli çocuklar başarı derecem çok yüksek.onuda belirtmeden geçemeyeceğim:)İşitme engeli ayrı bir katagori uzmanlığı farklı.Sosyal hizmet uzmanları neci onuda hiç anlamam bu arada.

15-03-2005
Banu ÖZTÜRK
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Özel Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezleri Yönetmeliği Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü Özel Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezleri Yönetmeliği, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

(Haber Sağlık - 14.03.2005 - 16:19:29 )

Yönetmelik, kamu kurum ve kuruluşları dışındaki gerçek kişiler veya özel hukuk tüzel kişileri tarafından açılan özel rehabilitasyon ve eğitim merkezlerine ilişkin düzenlemeleri içeriyor.Özel Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezleri, resmi ve diğer özel merkezlerde kullanılan veya benzerlik gösteren ad ve unvanlar ile yabancı dildeki kelime ve deyimleri kullanamayacak. Merkez isminde hizmet verilecek özür grubu belirtilmeyecek. Merkezi, Türkiye Cumhuriyeti uyruklu kişiler veya özel hukuk tüzel kişileri hizmete açabilecek. Merkezde, bir sorumlu müdür olacak.

İlk kez açılacak ya da devir alınacak merkezde birden fazla özür grubuna hizmet verilmesi halinde, hizmet verilecek özür grupları ve yaş grupları başvuru dilekçesinde belirtilecek, hizmet verilecek her bir özür grubu için rehabilitasyon ve eğitim programı hazırlanacak. Merkezlerde görev alacak personelde İş Kanunu’nda belirtilen yaş haddini aşmamış olma şartı aranacak. İl sosyal hizmetler müdürlüğünce çalışma onayı verilmeyen personel merkezde çalıştırılmayacak.

Her merkezde sorumlu müdür, rehabilitasyon ve eğitim programlarında belirtilen mesleki personel, büro görevlisi ve hizmetliistihdam edilecek. Tam gün hizmet verilen rehabilitasyon ve eğitim merkezlerinde bakıcı anne, aşçı ve hemşire istihdam edilmesi zorunlu olacak. Merkez, istihdam ettiği personele görev başlamadan önce bir kez ve göreve başladıktan sonra da en az iki yılda bir hizmet içi eğitim verecek.

KİMLER ÇALIŞACAK?
Merkezde, şu meslek elemanlarından en az ikisinin tam zamanlı olarak bulundurulması zorunlu olacak:
Bedensel özürlülere hizmet verilen rehabilitasyon ve eğitim merkezinde; fizyoterapist, çocuk gelişimi ve eğitimcisi, özel eğitim öğretmeni veya zihinsel engelliler öğretmeni,
Zihinsel özürlülere hizmet verilen merkezlerde; çocuk gelişimi ve eğitimcisi, zihinsel engelliler öğretmeni veya özel eğitim öğretmeni, sınıf öğretmeni veya rehber öğretmen,
İşitme ve konuşma özürlülere hizmet veren merkezlerde, odyolog, çocuk gelişimi ve eğitimcisi, işitme engelliler öğretmeni veya özel eğitim öğretmeni,
Görme özürlülere hizmet veren merkezlerde, görme engelliler öğretmeni, çocuk gelişimi ve eğitimcisi, sınıf öğretmeni veya rehber öğretmen,
Otistik bireylere hizmet verilen merkezlerde, çocuk gelişimi ve eğitimcisi, özel eğitim öğretmeni, psikolog veya rehber öğretmen,
Dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu, yaygın gelişimsel bozukluk, özgül öğrenme güçlüğü, okul uyum problemleri olan bireylere hizmet verilen rehabilitasyon ve eğitim merkezlerinde, özel eğitim öğretmeni veya zihinsel engelliler öğretmeni, çocuk gelişimi ve eğitimcisi, sınıf öğretmeni, psikolog veya rehber öğretmen,
21 yaş üzeri özürlülere mesleki rehabilitasyon alanında hizmet veren rehabilitasyon merkezlerinde, mesleki eğitim fakültesi mezunları, ev ekonomisi yüksek okulu mezunları, fizyoterapist, rehber öğretmen veya psikolog,
Merkezlerde, rehabilitasyon ve eğitim programları çerçevesinde sosyal hizmet uzmanı, psikolog, fizyoterapist, okul öncesi öğretmeni, branş öğretmenleri, dil ve konuşma terapisti, çocuk eğiticisi, diyetisyen, tabip, hemşire, usta öğretici part-time veya tam zamanlı istihdam edilebilecek. İki zorunlu ve iki part-time olmak üzere en az dört meslek elemanı çalıştırılması zorunlu olacak.

STAJ İMKANI
Üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyan öğrenciler bu merkezlerde staj yapabilecek.Merkez çocuklar için tehlike yaratmayacak, ulaşıma elverişli bir yerde kurulacak. Merkez müstakil bir binada veya çok katlı bir binanınzemin ile bağlantılı birinci katında olacak. Merkezin bireysel eğitim ve grup eğitimi odaları gün ışığı alacak. Merkez hizmetlerinden yararlanmak üzere ücretsiz özürlü kabul edilebilecek. Merkez bulunduğu yörenin iklim koşulları ve tadilat nedeniyle en çok bir ay tatil edilecek.

Merkezlerde uygulanacak rehabilitasyon ve eğitim taban ücretleri, valinin ya da görevlendireceği bir yardımcısının başkanlığında il sosyal hizmetler müdürü, defterdar, il ticaret odası temsilcisi, belediye başkanlığı temsilcisi, il dahilinde özel rehabilitasyon merkezlerinin kendi aralarında seçecekleri temsilciden oluşan komisyontarafından yılda bir kez tespit edilecek. Ancak, yıllık TEFE’nin yüzde 50’yi geçmesi halinde yılda iki kez ücret tespit edilebilecek.

Merkezde özürlülere yönelik hizmetlerin teftişini Sosyal Hizmetlerve Çocuk Esirgeme Kurumu müfettişleri yapacak. “Spastik Çocuklar Özel Rehabilitasyon Merkezleri Kuruluş ve İşleyiş Esasları Hakkında Yönetmelik”, “Zihinsel Özürlüler Özel Rehabilitasyon Merkezleri Yönetmeliği”, ve “İşitme ve Konuşma Özürlüler Özel Rehabilitasyon Merkezleri Yönetmeliği” yürürlükten kaldırıldı.

Açılış izin belgesi alan ve faaliyetlerini sürdüren merkezler, bugünden itibaren bir yıl içinde gerekli düzenlemeleri yapacak. Bu süre içinde gerekli düzenlemeleri yapmayan ve il müdürlüğüne bilgi vermeyen merkezlerin faaliyetleri sürekli olarak durdurulacak
15-03-2005
Banu ÖZTÜRK
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

evet  işitme  engelliler   öğretmeni  ve  kurum  sahibiyim. bu  kurumun  işletmecisiyim. ve  bu  fikrimde  bu  işletme   esnasında  oluştu. çünkü  sosyal  hizmet  uzmanı  arkadaşımızın  bize  hiçbir  faydası  olmadı. çocukla  anlaşamadı   büyüklerle  anlaşamadı. aileler   çocuğun  odyogramını  gösterdi  "ben  anlamam " dedi. bir  bizim  konuşsun  diye  uğraştığımız  çocuklara  işaret  dilini  öğretmeye  çalıştı. öyle  ben  3  milyar  isterim  ben  olmazsa   kurum  olmaz  demekle  olmuyor.

  işitme  engelliye  konuşmayı   öğreten   öğretmen   başarılıdır. o da bu  işin  4  yıl  eğitimini  almış  olan   işitme  engelliler   öğretmenidir. bunu da  artık  kabul  edin. sizinle  polemiğe  girecek  değilim. siz  uzmanlığınızı  yapın  biz   öğretmenliğimizi. kendi  alanınıza  dönün  ve   lütfen  eğitimini  almadığınız   bir  işi   yapmayın. 

15-03-2005
Zeynep Duray DİZDAR
İşitme Engelliler Öğretmeni

MERHABA,

KURUM SAHİBİ DEĞİLİM AMA ZEYNEP ARKADAŞIMA TAMAMEN KATILIYORUM. 3 YAŞINDAKİ İŞİTME ENGELLİ BİR ÇOCUKLA NE YAPIYORSUNUZ. BENCEDE MERKEZLERDEKİ ÇOCUK GELİŞİMCİLER ADI ÜZERİNDE 0-6 YAŞA KADAR BELLİ KONULARDA YARDIM ETMELİ, PSİKOLOGLAR PART TIME OLMALI ÇÜNKÜ ÇOCUKLA ZATEN İLETİŞİM KURAMIYORLAR. SİZİN İÇİNSE UYGUN BİR İŞ BULAMIYORUM. BENCE ÇALIŞMA ALANINIZ İŞİTME ENGELLİLER OLMAMALI.YUKARIDA SÖYLEDİĞİNİZ HİÇBİR İŞİ HİÇBİR MERKEZDE HİÇ BİR SOSYAL HİZMET UZMANINI YAPTIĞINI GÖRMEDİM VE DUYMADIM. GERÇEKTEN GEREKSİZ. AİLELER ÇOCUKLARI KONUŞSUN İSTİYOR. BUNUDA BİZLER YAPIYORUZ. DİĞER MESLEK GRUPLARI DEĞİL.

14-03-2005
Mine KİZİR
İşitme Engelliler Öğretmeni

öncelikle boşa para kazanıyorlar deyiminizi yadırgadığımı belirtmek istiyorum. sanırım kurum sahibisiniz. shçek'e bağlı kuruluşlar sadece eğitim değil rehabilitasyonu da içerir. rehabilitasyon terimi de işitme engellilerde de olsa sosyal ve psikolojik boyutu da kapsıyor. tabi ki aile ile yapılan görüşmeler ve engelli hakları konusunda ailenin bilinçlendirilmesi, engelli ve ailesinin sosyal yaşama uyumda karşılaştıkları sorunlarla başetme kapasitesini arttırma karşılığında devlet ödeme yapmadığı için haklısınız. açıkçası bir eğitimciden böyle bir yanıt beklemiyordum. rehabilitasyon süreci sadece öğretmen olmayı gerektirmez sadece sosyal hizmet uzmanı olmayı gerektirmediği gibi... saygılar
14-03-2005
İnan ATLI
Sosyal Hizmet Uzmanı

zihinsellere   birşey  demem   ama  işitme  engelliler  eğitm  merkezlerinde   fuzuli  istihdamdan  başka  hiçbirşey   değil. işitme   engelliler  öğretmeni  çocuklara  ana  dilini  kazandırır . başarılıdır  çünkü  4  yıl  işitme engelliler  eğitimi  almıştır.

  çocuk  gelişimi   öğretmenide  işitme  engelliler   öğretmeniyle  beraber 0-6  yaş  arasında  çalışabilir. ama  25 -20  yaş   işitme  engellilerede  çocuk  gelişimi  öğretmeninin  girmesi  çok  fazla  abes  oluyor.

     psikolog  eğitimi  bilmiyor. ailede  ve   çocuktaki  davranış   sorunlarında  işe  yarıyor  ama  derste   işlevsiz. part   time  olabilir. çünkü  konuşma  öğretmek  işitme  engelliye  herkesin  yapabileceği  kadar  kolay  değil.

  sosyal  hizmet  uzmanı  adı  üzerinde  öğretmen  bile  değil. ne  işitme  cihazını   ne  eğitimini  biliyor    ama  çalıştırılması   zorunlu. ne mi  yapıyor  HİÇBİRŞEY   işitme  engelliler  öğretmeninden  birşeyler   öğretnmeye  çalışıyor. boşa   para   kazanıyor.

     2  meslek  elemanı  yeterli  belki de  part  time  diğerleri. 

      ve  sorumlu  müdüründe    meslek  elemanı  zorunluluğu   var. hem  derse  günde  3   saat    girer   deniyor. hem de  zorunlu  eleman  olacak. meb  gibi  emekli   öğretmenlerde   olabilmeli.

 

 

14-03-2005
Zeynep Duray DİZDAR
İşitme Engelliler Öğretmeni

İNAN BEY,

HANGİ KURUMDA NE KADAR EKİP ÇALIŞMASI YAPILIYOR VEYA BUNA ÖNEM VERİLİYOR.

BİRDE KURUMLARDA ZATEN DOĞRU DÜZGÜN İŞİNİ YAPAN YOKKİ KİM ÖĞRETMEN KİM PSİKOLOK KİM UZMAN... HİÇ BELLİ DEĞİL. HERKES  KONUŞMA TERAPİSİ VE SÖZEL DİL EĞİTİMİ VERİYOR. ASIL BEN BUNA KARŞIYIM.

AÇIKÇASI SİZİN GÖREV VE SORUMLULUK ALANINIZI BİLEMİYORUM. BİZİM KURUMUMUZDA YOK. ÇOCUKLARLA NE TÜR BİR ÇALIŞMA YAPIYORSUNUZ . SOSYAL HAYATA UYUM KONUSUNDA MI YARDIM EDİYORSUNUZ?

AMA SİZE KATILIYORUM DAHA FAZLA PARA KAZANABİLMEK İÇİN YAPILIYORDUR MUTLAKA. BU MERKEZLERİN HALİ ÖYLE İÇLER ACISIKİ ARTIK. SÖYLEYECEK PEK BİRŞEY KALMIYOR. SADECE BİRİLERİ BUNA DUR DER HERHALDE DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

 

13-03-2005
Mine KİZİR
İşitme Engelliler Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş mi Arıyorsunuz?

İşinizden memnun değil, daha iyi bir iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...