Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

mesai saatleri dışında çalışmak

Merhaba Ben kamuda fizyoterapistim olarak çalışmaktayım ancak mesai saatleri dışında eğitim amaçlı olarak fizyoterapist olarak özel eğitim merkezinde çalışabilirmiyim evetse kaç haftalık kaç saate izinvar.

04-01-2012
Harun İKİNCİ
Fizyoterapist
Öğrenci, veli, verilen eğitimler, kesilen faturalara ait ayrıntılı istatistik çıkartın.
3 Yanıt
Danıştay 12. Daire, ilgili yasada, "bu meslek mensuplarının mesai saatleri dışında serbest çalışabilmeleri için özel kanunlara göre meslek ve sanatlarını serbest olarak icra etme hak ve yetkisine sahip olunması gerektiği" vurgulansa da sağlık hizmetleri sınıfında yer almalarını gerektirecek nitelikte görevler yürüten ve sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfında sayılan fizyoterapist, diyetisyen, psikolog, sosyal çalışmacı ve benzeri sağlık personelinin bu haktan yararlanmamasının hak ve adalet ilkesine uygun olmadığını bildirdi. Bu bir haberden alıntı. http://www.cnnturk.com/2011/turkiye/03/17/saglikcilara.mesai.sonrasi.calisma.izni/610249.0/index.html Sonradan düzenleme söz konusu oldu mu açıkcası bilmiyorum. Bu konuyu hiç araştırmadım.
11-02-2013
Furkan AKSUNGUR
Fizyoterapist

merhaba ben devlet hastanesinde çocuk gelişim uzmanıyım. mesai saatleri dışında haftada 10saat özel eğitimde çalışmak istiyorum. çalışan başka sağlık personeli arkadaşlar olduğunu biliyorum. ancak bizim hastane yönetimi bu konuya kesinlikle sıcak bakmıyor. başka çalışan arkadaşlar varmı? eğer varsa bize izin alma konusunda yardımcı olabilir misiniz? şimdiden ilginize çok teşekkür ederim. iyi çalışmalar...
03-02-2012
Zeynep ÖZDERELİ
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

yasal olarak bir karmaşa söz konusu.aslında özel eğitim kurumları yönetmeliğinde özel eğitim ve rehabilitasyon kurumlarında meslek elemanlarının haftada 10 saat çalışabilmesine imkan var.ancak bu durumda kurumun muvafakatı isteniyor. fakat aynı zamanda devlet memurları kanununda memurun ikinci iş yasağı var.dmk nın ek ders görevi başlıklı maddesi ise bir eğitim kurumunda memurun 10 saati aşmayacak şekilde ders verebilmesi hem kurum amirinin onayına hem de o çalışacağınız kurumda o branstan başka bir hocanın bulunmaması şartını arıyor sonuç: eğer kurum izin verirse,yani il sağlık müdürlüğü onay verirse ve çalışacağınız kurumda başkaca aynı branş hocası yoksa bu durumda bir dilekçe,ilgili kurumun size ders verdirmek istediğine dair yazı ve personel döküm cetveli ile kurumunuza başvurup 10 saat derse girebilirsiniz haftada.
05-01-2012
Cihat ÇELEBİ
Fizyoterapist

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır

Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.

İş Arayanlar

iş arayan 815 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

2 gün önce

Pınar B.
Uzman Öğretici

Dün

Kahraman A.
Sosyolog

2 gün önce

Rabia C.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

2 gün önce

Tuğba Z. Ö.
Uzman Öğretici

2 gün önce

Gökhan G.
Psikolog

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.