meb

meb

meb

Şu anda bulunduğumuz ildeki meb özel öğretim birimi, nisan ayına ait öğrenci listesinden ram raporu olmayan öğrencilerin çıkartılmasını ve ödemenin yapılmamasını istedi.
12-05-2006
Belirtilmemiş
Öğrenci ve Veli bilgilerinin kolayca takip edin.
13 Yanıt
sakın listenizden bu çocukları çıkartmayın.meb2İn böyle bir yaptırım hakkı yok. m.e.b. özel öğretim kurumlarında melike hanımla görüşün. o size yardımcı olacaktır. bize birçok konuda yardımcı oldu. eğer yarın sabah beni ararsanız telefon numarasını da veririm. iyi çalışmalar. tel: 0 274 223 43 32
16-05-2006
Belirtilmemiş

BU İŞİ YAPANLARA DESTEK YERİNE KÖSTEK OLMAMALARI LAZIM...SONUÇTA BU ÇOCUKLAR İÇİN BİZDEN DAHA İYİ BİR EĞİTİM VEREN TÜRKİYEDE BAŞKA KURUM YOK...SANKİ BU İŞTEN MİLYARLAR KAZANIYORUZ...İKİ YILDIR ÇALIŞIYORUZ DEVLET BİZE VERİYOR BİZ TEKRAR DEVLETE...
16-05-2006
Belirtilmemiş

TEKİRDAĞ MEB İL MÜDÜRLÜĞÜ BU KONUDA BİZE YAZILI VE SÖZLÜ OLARAK HİÇ BİR BELGE ULAŞTIRMADI...BU KONUDA KURUMLAR OLARAK BİRLİKTELİK ÇOK ÖNEMLİ...NEYİZ BİZ ANLAMIYORUM SANKİ DEVLETİN SIRTINDA BİR YÜKMÜŞÜZ GİBİ DAVRANILIYOR,YAPABİLİYORSA BUYURSUN RESMİ KURUMLAR YAPSIN...SEVE SEVE DEVREDERİM.BU KADAR GENELGE ,BU KADAR KARIŞIKLIK OLAMAZ,KAÇ AY ÖNCESİNDEN ÖDEMELERİN MEB BAKANLIĞINDAN YAPILACAĞI BELLİ OLMUŞTU,SAYIN YETKİLİLER;HALA VELİLERDEN VE MERKEZLERDEN HANGİ BELGELERİN İSTENECEĞİNİ SÖYLEMEDİLER...KEŞKE BİZDEN DE YARDIM İSTESELERDİ...BU İŞLER BU KADAR ZOR DEĞİL...İNANIN BUNA...PARONAYA İLE YAŞANILMAZ,SAĞLIĞIMIZI KAYBEDERİZ...10 AYLIK 48000 YTL VERGİ VERMİŞİM...DAHA NE YAPAYIM...ZATEN EN BÜYÜK ORTAĞIM KENDİLERİ.....
16-05-2006
Belirtilmemiş

BU KONUDA BANA GÖRE STRES YAPMAK İÇİN ERKEN... SHCEK MEVZUATIN DA RAM RAPORU VEYA EĞİTSEL TANILAMA DİYE BİR MADDE YOK...BU KONUDA SONUNA KADAR HAKLIYIZ...BANA KALIRSA BELİRLİ BİR SÜRE VERECEKLER ...ÖRNEĞİN 2007 OCAK AYINDAN BAŞLAMASI ÇOK DAHA MANTIKLI OLUR...HERKES KAFASINA GÖRE BELGE İSTEYEMEZ...GEREKİRSE YARGI YOLLARINA BAŞVURURUZ.ŞU OLABİLİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM EN KÖTÜ İHTİMALDE,HAKEDİŞLER KAZANILIR EKSİK EVRAKLAR TAMAMLANIR VE ÖDEMEYİ ALIRIZ.BU KADAR ÇOCUK AYNI ANDA RAM RAPORUNU NASIL ALACAK...RAM'LARDA BU KADAR AZ ELEMAN VARKEN VE BU RANDEVU SİSTEMİYLE 2-3 AY SONRA...EĞİTİME BAŞLAYACAK ÇOCUK VE AİLE BU KADAR İHMAL EDİLEBİLİRMİ.ZATEN AİLELERİN YETERİ KADAR SORUNU VAR İKEN...
16-05-2006
Belirtilmemiş

gerekçe yok arkadaşlar, meb ram raporu olmayan çocukları listede gözüktüğü için onaylamıyor. mecburen olmayan öğrencilerin isimlerini listeden çıkarttık. ve ssk da onaysız listeyi kabul etmiyor.
16-05-2006
Belirtilmemiş

SHÇEK Mevzuatına göre kurulan merkezlerin çalıştırmakla zorunlu olduğu elemanlar, 13.03.2005 tarihli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri Yönetmeliğinin 34 ve 35 maddelerinde belirtilmektedir.Meb'e bağlı kurumların çalıştırmakla zorunlu olduğu elemanları ise 22/07/2005 tarih ve 25883 sayılı resmi gazetede yayınlanan özel özel eğitim kursları yönetmeliğinin 6. maddesinde belirtilmektedir. Esas sıkıntı ise SHÇEK mevzuatına göre kurulan merkezlerin Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün 02.05.2006 tarih ve 420/53590 sayılı genelgesi sonucu ortaya çıkabilir.Bu genelgeye göre belirtilen işlemleri yapmayan kurumların kapatılacağı konusudur.Çünkü 2 Hazirana kadar rapor istenmekte,işlemler ve denetiminde 1.8.2006 ya kadar bitirilmesi belirtilmektedir.
13-05-2006
Belirtilmemiş

sosyal hizmet uzmanı dışındaki shçek mevzuatındaki tüm meslek elemanları meb yönetmeliğine göre çalışabilir. ona göre eleman almak lazım. meb e göre zorunlu olan elemanlardan bulamadığınız elemanları da ilinizdeki başka bir merkezde varsa ortak kullanabilirsiniz. meb yönetmeliğide shçek yönetmeliği de buna müsait. shçek-meb devri ile ilgili bu ikilem onlarıda zor durumda bırakıyor bu yüzden baskı yapıyorlar yoksa yasal süreyi kimse değiştiremez ancak meclisten kanun çıkması lazım. tabiki baskı yapamazlar diye bişey yok. bizde yanlış yapmamak için tewmkinli davranıp gerektiğinde yarın mebe geçmek gerekiyor gibi hazır olmamız lazım değil mi?
13-05-2006
Belirtilmemiş

sadece ram raporu değil aynı zamanda zorunlu eleman konusuda çok sıkıntılı
13-05-2006
Belirtilmemiş

şu anda benim bildiğim kadarıyla bir çok kurum eleman sorunu nedeniyle çok sıkıntı yaşıyor hangi yönetmelik maddesine göre kurumlarada eleman bulundurucaz milli eğitime göremi sosoyal hizmetlere göremi. ayrıca bakalığa gittiğimizde 8. aya kadar tüm koşullarınınzı meb göre hazırlayın diye bize uyarıda bulundular.
13-05-2006
Belirtilmemiş

şu anda böyle bir hakları yok fakat bize il müdürlüğümüz yazılı olmasada sözlü olarak r.a. merkezinden eğitsel tanılama raporlarını tamamlamamız gerektiğini 2-3 aydır sürekli söylüyorlar. ben daha önce bu konudan bahsetmiştim. biz r.a.merkezinden tüm kayıtlı ve yeni rapor aldığımız çocukların eğitsel tanılama raporlarını aldım. bence çok geç olmadan sizlerde tamamlayın ne olur ne olmaz. çünkü daha önceki deneyimlerime dayanarak devlet bu alanda sürpriz yapmayı seviyor. bizde önceden tedbir almalıyız. sonra niye böyle oldu demeyelim. geriye dönük zorunlu 4+1 meslek elemanı konusunda ve 2002 yılındaki meslek elemanlarına günlük 7 saatten fazla seans verilemeyeceği tavsiyesi ile geriye dönük 8. seansların parasını faizi ile geri aldıklarında da birşey yapamamıştık. benden söylemesi... iyi çalışmalar.
13-05-2006
Belirtilmemiş

ARKADAŞLAR HAZİRAN AYINI BEKLEMEKTEN BAŞKA YAPACAK BİR ŞEY YOK. MEB HER İLDE KOMİSYONLAR KURACAK YIL SONUNA KADAR MERKEZLERE GELEN TÜM ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMSEL TANILAMASINI YAPACAK. ONUN İÇİN ŞU AN PANİK YAPMAYIN.
13-05-2006
Belirtilmemiş

kesinlikle daha önceden bildirmeleri gerekir. ve en az 2. sınıf seviyesinde RAM rapor veriliyor bildiğim kadarıyla daha küçük çacuklara nasıl rapor alacağız ve birde RAM leri 1-2 aya randevu veri,yorlar . işimiz gittikçe zorlaşıyor.
13-05-2006
Belirtilmemiş

Gerekçe nedir? Böyle bir uygulama için daha önceden bildirim yapılması gerekmezmi?
12-05-2006
Belirtilmemiş

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

Bireysellleştirilmş Eğitim Proğramını(BEP) kolayca hazırlayın.

İş Arayanlar

iş arayan 1996 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

Sümeyra N. K.
Fizyoterapist

Bugün

Buse K.
Psikolog

Bugün

Serkan K.
Sosyal Hizmet Uzmanı

Bugün

Büşra Y.
Çocuk Gelişimcisi

Bugün

Afra Z. C.
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

Kullanıcı Görüşleri...
Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinizde bir otomasyon programına ihtiyacınız mı var?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
1 Aylık ÜCRETSİZ DEMO'yu hemen indirin ve yükleyin.
  • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
  • Veritabanı sunucu hizmeti
  • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
  • Web tabanlı veya Masaüstü kullanımı
  • MEBBİS otomatik veri aktarımı
  • PKT, KDF ve diğer formların kolayca üretimi
  • Bir yıl ücretsiz teknik destek
Ayrıntılı bilgi için burayı tıklayın.