Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

kurumların işleyişi

özel eğitimm kurumların işleyişi acaba paraya göremi yoksa yönetmeliğe göremi işliyor..3. kurumumdanda ne yazıkki ayrılmak üzereyim ilk önce para önemli değil derler ama söz konusu para olunca taa namusuna kadar söverler..bence bu gidişata birilerinin dur demesi gerekmezmi..sevaplı bir iş yapacağız diye gerçekten paranın kölesi olmamak gerek değilmi..
29-06-2005
Muhammed Ali ÖZDOĞAN
Okul Öncesi Öğretmeni
Öğrencilere verilen eğitimleri(terapileri) MEBBİS"e otomatik aktarın.
12 Yanıt
arkadaşlar biz eşimle 3 yıldır aynı kurumda çalışıyoruz ve böyle bir sorunumuz olmadı bence önemli olan doğru kurumu seçip aradaki fiyat farklarını çok önemsemeden bir yerde kalıcı olmaktır.saygılarımla...
14-03-2006
Tuncay ARAS
Özel Eğitim Öğretmeni

burdan anlaşılıyorki devlet te çalışmak daha mantıklı ama bu kurumlardaki çocuklar ne olacak yani meslek elemanları olan biz öğretmenler çocuklarımızı kendi kaderlerine mi terk edeceğiz ne olacak ya sorun çok çokda çözümü ne onu tartışalımbence
14-03-2006
Savaş KARADELİ
Özel Eğitim Öğretmeni

arkadaşlar bu konuları tartışamk çok güzel ama tartışmakla bir yere  ulaşacağımızı sanmıyorum.. yinede görüyorumki biz meslek elemanları birbirimizi anlayarak sadece tartışacağız...kurum sahipleri değil...ama şunu da söyleyeyim ben yeni bir kurumda 4. senemi çalışarak geçirmeye çalışıyorum..ne sözleşmesinden bahsediyorsunuz ki değerli arkadaşım uyulsun..formalite bir imza oldu bitti ehhhh eleman ihtiyacın kalmadı yada elemanın çok para alıyor neden daha düşük ücretle bu işi yapan lise mezunu kişiler varken ben sana çok para vereyim deyip çıkarmaları da unutma derim..kurum sahibi olsan bile objektif yaklaşacağını sanmam...amirbey.....
26-02-2006
Muhammed Ali ÖZDOĞAN
Okul Öncesi Öğretmeni

özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri şu an en moda işlerden biri. bir ara sürücü kursu furyası vardı ardarda açılıyordu. onun yerinde şuan rehabilitasyon merkezi var. işletmek yatırım yapmak sürdürmek gerçekten zor çünkü yaşadım. ama çalışmakta çok zor. emeğinizin karşılığını alamıyorsunuz. bunu maddi anlamda söylemiyorum. kurum sahipleri ister meslek elemanı olsun ister farklı alandan elemanlarını takdir etmiyorlar yeterince. ve ucuza eleman bulduklarında kaçırmıyorlar. buda emeğe değer verilmediğini gösteriyor. ben bu işi 1 yıl yaptım. farklı düşündüğüm için daha fazla dayanamadım. işyerin varsa devamı için herşeyi yaparsın. 2 kere 2 4 gibi. ve para kazanmaya başlayıncada egon artar. kendini beğenmeye başlarsın. bu hep böyle olmuştur ticari hayatta. eğitim işi de yapsan ticari kimlik ön plana çıkar. bunun farklı olması gerekir ama bunu kimler yapmış olabilir? gerçekten ben duymadım. bu böyle olduğu sürece çalışan bütün elemanlar ezilir. maaş almakla sizi sahiplenmeye çalışırlar. gereksiz herşeyi de yaptırırlar telefonlara bakmak dahil. bu da ekonomik sistemden dolayı da değişmez. keşke değişse. devlet o açıdan en rahatı işte. ezilmek istemiyorsanız devlette çalışın. özel sektör verdiği parayı sonuna kadar sizden alır.
07-07-2005
Zeynep Duray DİZDAR
İşitme Engelliler Öğretmeni

Dileklerinize katılmamak mümkün değil, bu dileklerin gerçekleşebilmesi için üzerimize düşen görevleri yerine getirmemiz gerekmekte. Tüm kurum sahiplerini ve uzmanları bulundukları konuma uygun hareket etmeye davet etmekten başka  şu an yapabileceğimiz pek birşey yok gibi. Ama karşılıklı suçlamadan kaçınmanın hepimizin yararına olduğunu düşünüyorum. Selamlar.
06-07-2005
Amir AKDAĞ
Eğitim Programcısı

Aslında bu tartşmayı yapmak yersiz.Muhammet beyin dediği gibi kurum sahiplerininde meslek elemanlarınında buna benzer cok örnekleri vardır.umarım cok yakında bu olumsuzluklar her iki taraf icinda olumlu örneklere dönüşür  
06-07-2005
Sündüz YILDIZ
Özel Eğitim Öğretmeni

iyi günler Amir bey  galiba kurum sahibisiniz
05-07-2005
Sündüz YILDIZ
Özel Eğitim Öğretmeni

merhaba,

bence bir kaç örnek üzerinden yada bu mantıkla bir genellemeye veya yargıya ulaşmak doğru değil.Kurum sahibi olmayan meslek elemanı arkadaşların bu sayfalarda verdikleri örnekler kadar belki de daha fazla örnek olayı yine kurum sahibi meslek elemanı arkadaşlar tarafından dile getirilebilir diye düşünüyorum.yaşanan bazı olumsuzluklardan hareketle  Kurum sahibi olmayan meslek elemanlarını ezilen; kurum sahibi meslek elemanı arkadaşlarıda ezenmiş gibi göstermek çok ta doğru gibi gelmiyor bana.Objektif olmak her zaman  ve herkes için doğru sonuçlar doğuracaktır.

iyi çalışmalar başarılar...

05-07-2005
Muhammed ATA
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

"bu merkezler hem bu cocukları ,ailelerini,ve bizleri daha cok kullanacaklar"

     Bu sözler sizin sözleriniz sayın Sündüz, evet direk yaratık diye tanımlamamışsınız ama sizin tanımınızdan aileleri farklı gelişen çocukları ve çalışan uzmanları sömüren kan emici sülükler anlaşılıyor.

      Çalışanına söven bir kişiyi savunuyor olmak istemem, yapılmış olan  onur kırıcı davranışlar kim tarafından yapılırsa yapılsın yanlıştır. Fakat yanlışlar şimdiye kadar tak taraflı yapılmadı. Örneğin sözleşme yaptıktan bir hafta sonra 50 milyon fazla verdiği için başka merkeze giden elemanlarla da karşılaştım. Hiç tecrübesi olmayan yeni mezun psikolog bir arkadaş "bizleri çalıştırmak zorundaymışsınız 1.500.000.000 Tl den aşağı çalışmam" şeklinde ücret talebiyle geldi.  Yada merkezden ayrılırken yeni çalışmayı düşündüğü merkeze " Ben 10 öğrenci ile geleceğim bana ne ücret verirsiniz " diye öğrenci simsarlığı yapan elemanlarla karşılaştık. Bunların hangisi etik davranış ? Benim anlatmaya çalıştığım olaylar bu aşamaya tek taraflı olarak gelmedi. Bundan 5 sene sonra piyasada bu alanda çalışacak eleman sayısı gerekenden çok daha fazla olacak ozaman devlet de kadro açamayacak yeni elemanlar 300-500 miyona çalışmak için kapıda sıra bekleyecekler ve bu konuda kurumları suçlamak yanlış olacak diye düşünüyorum. sağlıcakla kalın.   

05-07-2005
Amir AKDAĞ
Eğitim Programcısı

merkez derken zaten rehabilitasyon merkezleri sahiplerinden bahsetmiştim  ayrıca farklı yaratıklar diyede tanımlamamıştım.  

04-07-2005
Sündüz YILDIZ
Özel Eğitim Öğretmeni

  Merkezler diye birileri mi var da bizler bilmiyoruz . Merkez sahipleri benim tanıdığım çoğunlukla meslek elemanı arkadaşlar. Merkez sahibi olunca bunlar başka gezegenli ucube yaratıklar mı oluyorlar. Merkez sahibi olmak dışarıdan görüldüğü gibi bir iş değil bu nedenle bir kurumda çalışırken gördüklerinizle merkez sahibi olarak gördükleriniz farklı şeyler.

   Aslında  sözleşmenizi yaparsınız uymazsa çalışmazsınız bukadar kolay ama işin uygulaması öyle olmuyor ne yazık ki. Zamanla bu koşullarda düzelme olacağı herkesin hakını alabileceğine inanıyorum ama herkesin mutlu olabileceği koşulların oluşması kısa vadede mümkün görünmüyor.

04-07-2005
Amir AKDAĞ
Eğitim Programcısı

arkadaşim bu işin sevabı yok yaptığın işi parasız yaparsan bundada gönüllü olursan sevap alırsın ama biz yaptığımız işin parasını az yada cok alıyoruz sevabı falan yok ben sordummmmmm rahat etmek istiyorsan devlet babaya uğra 30 saat calış hafta sonu tatili sömestr tatili yaz tatili para az ama özlük hakların iyi  ayrıca kimsede sana sövemiyor bu işe uzun bir süre kimse dur demeyecekte bu merkezler hem bu cocukları ,ailelerini,ve bizleri daha cok kullanacaklar

03-07-2005
Sündüz YILDIZ
Özel Eğitim Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Kullanıcı Görüşleri...

Öğrenci ve Veli bilgilerinin kolayca takip edin.

İş Arayanlar

iş arayan 1191 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

Dilan K.
Odyolog

Dün

Halime K.
Sosyal Hizmet Uzmanı

Bugün

Nazlı I.
Fizyoterapist

Bugün

Nefise B. A.
Fizyoterapist

Bugün

Hamide T.
Sosyal Hizmet Uzmanı

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.