Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

kpsss sonuçları

merhaba dün kpss açıklandı ben bu sınava ilk defa girdim puanlara baktım 12 tane puan yazmışlar. bu puanlar ne anlama geliyor anlamadım. yerleştirmeler neye göre yapılıyor? şimdi ben nasıl bir prosedürü takip edeceğim? bu konuda bilgilerini benimle paylaşmak isteyen olursa sevinirim..
03-08-2007
Canan KARADENİZ
Psikolog
Bireysellleştirilmş Eğitim Proğramını(BEP) kolayca hazırlayın.
21 Yanıt
canan hanım tekrar merhaba, ben gecen sene yani 2006'da KPSS'ye girmiştim ve atamam 2007 şubatta oldu...ancak ben adalet bakanlığını tercih ettiğim için kadroların açılması,güvenlik tahkikatı vs. işlemler için baya beklemek zorunda kaldım..bu seneki uygulama nasıl olacak bilmiorum ama,sanırm bu sene de adalet bakanlığı kadro açmış ama ne kadar zamanda sonuçlanır onu bilmiyorum, gecen sene baya uzun sürmüştü, zaten sağlık bakanlığı mayıs gibi alım yaptı ve sözleşmeli yaptı..umarım hakkında hayırlısı olur..
16-08-2007
Nurdan BAKIR
Psikolog

gerçekten de yükseklisans bizim mesleğimizin gerekliliği ve kabul edilmek gerçekten de zor. benim ingilizcem de yeterli, ortalamam da fena değil ama mülakattandan kaldım sanırım:) ama vazgeçmiş değilim seneye başvurucam zaten bu yüzden iş bulamıyorum.rehabilitasyon merkezleri 1 senelik almak istemiyorlar. devlette atamalar nasıl oluyor, tercih yapsam ne zamana atanırım? arkadaşlar umarım sizlerin de yükseklisans istekleriniz gerçekleşir..
16-08-2007
Canan KARADENİZ
Psikolog

merhaba canan hanım, kpss sonuçları bildiğim kadarıyla 2 sene geçerli seneye de büyükbir ihtimalle genel alım yapılacağı için mutlaka tercih yapın derim, bu sene tercih yaptınız mı bilmiyorum ama seneye de geçerli puanınız. yüksek lisans olayına gelince, sizinle aynı fikirdeyim ama ben genelde ingilizce olayına takılıyorum, ingilizcem yeterli olmadığı için devlet üniversitesine başvuramadım, 1 sene daha da kaybetmek istemedim o yüzden bu sene özel okulda yapacağım, kaydımı da yaptırdım hatta...özel okullara yönlendiriliyoruz malesefff...
16-08-2007
Nurdan BAKIR
Psikolog

canan hanım bu yüksek lisans olayı gerçekten en büyük sorunumuz bence,herkes kendi tarafından bakıyor haklı olarak ama yüksek lisans yapmak isteyen birçok kişi maalesef yapamıyor,çok az kişi seçiliyor ve diğer üniversiteler yazılı olmayan bir kuralmı bilmiyorum çok nadir başka üniversiteden öğrencileri yüksek lisansa kabul ediyorlar.bilmiyorum bende istiyorum ama hayırlısı artık..
15-08-2007
Volkan DEDE
Psikolog

merhaba yanıtlar için çok teşekkürler. kpss3 puanım 74. kpss kaç sene geçerli arkadaşlar? Bagdat hocam, çok teşekkür ederim. hocam, yükseklisansa kabul etmediler. seneye tekrar başvurucam. şansım var mı sence? ne tavsiye edersin bu meslektaşına?
15-08-2007
Canan KARADENİZ
Psikolog

adalet bakanlığının yanı sıra sağlık bakablığı sözleşmeli olarak psikolog alımı yapıyor, o da arkadaşımızın belirttiği gibi mayıs döneminde oldu...emniyet genel müdürlüğü, shçekler ve adalet bakanlığına bağlı cezaevleri ve tevkif evleri müdürlüğü de psikolog alımı yapıyorlar..ben 2006 daki kpss ile şubat ayında atandım..yaklaşık 200 kadro açmışlardı...bu sene alım yaparlar mı bilmiyorum ama 2008 de yaparlar diye düşünüyorum çünkü çiftli yıllarda genel alım yapılıyor diye biliyorum, hepinize kolay gelsin
12-08-2007
Nurdan BAKIR
Psikolog

adalet bakanlığının yanı sıra sağlık bakablığı sözleşmeli olarak psikolog alımı yapıyor, o da arkadaşımızın belirttiği gibi mayıs döneminde oldu...emniyet genel müdürlüğü, shçekler ve adalet bakanlığına bağlı cezaevleri ve tevkif evleri müdürlüğü de psikolog alımı yapıyorlar..ben 2006 daki kpss ile şubat ayında atandım..yaklaşık 200 kadro açmışlardı...bu sene alım yaparlar mı bilmiyorum ama 2008 de yaparlar diye düşünüyorum çünkü çiftli yıllarda genel alım yapılıyor diye biliyorum, hepinize kolay gelsin
12-08-2007
Nurdan BAKIR
Psikolog

volkan arkadaşımıza kesinlikle katılıyorum, ben de özel eğitimde 1,5 sene çalıştım.ama bu 1,5 sene benden çok şey alıp götürdü acayip yıprandım...çünkü arkadaşlarımın da deidği gibi orada direk seanslara sokuyorlar bizi,,aslında orda bizim seansa girmememiz gerekiyor ama hiç bir özel eğitim kurumu bunu yapmak istemiyor...bu yüzden devlete geçtim ve inanın çok rahat ettim. ben de adalet bakanlığında çocuk mahkemesinde çalışmaktayım. 2006 da girrmiştim kpss ye ve gecen sene 81 puanla istanbula atandım...aslına bakarsanız bir alt sınır yok ama ben istanbulda kalabilmek için yüksek puan almalıydım..
12-08-2007
Nurdan BAKIR
Psikolog

valla ben 5 yıl özel eğitimde çalıştım artık yeter dedim ve sağlık bakanlığına geçtim çokta iyi yapmışım diyorum,alanıma geri döndüğümü hissettim,siz ne kadar istemesenizde tepki koysanızda derslere bir şekilde giriyorsunuz istediğinizi yapamıyorsunuz hele kurum sahipleri alandan değilse yandınız sizi hiç anlamıyorlar,ve kendinizi geliştirmeyi bırakın sürekli geriliyosunuz bildiklerinizide unutuyorsunuz ama bir özel eğitim uzmanı gibi çalışıyorsunuz ve o bilgilere sahip oluyorsunuz,maalesef yüzde 80nimiz böyle çalışıyor,bilmiyorum nasıl bunun önüne geçilecek,ben inanılmaz rahatladım hem kafa olarak hem iş yükü olarak...
09-08-2007
Volkan DEDE
Psikolog

arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. iyi çalışmalar
09-08-2007
Aytaç KINIK
Psikolog

shcek'te de işimizi yapabiliyoruz.
08-08-2007
Bagdat KAYNAK
Psikolog

Slm Arkadaşlar. Bende bu yıl mezun oldum. Rehabilitasyon merkezinde başladım geçici olarak. Gerçektende orada kendi görevimi yapamıyorum. Bireysele giriyorum. Devlette çalışmak rahattır bence. kpss sınavına girdim fakat bu yıl atanmayı düşünmüyorum. Bağdat arkadaşımız belirtmiş zaten; her yıl 2-3 atama yapılıyor. Eğer özel ağır gelirse bende devlete geçerim. Devlette biraz köreliyoruz, Biraz kendimizi geliştirmemiz lazım. Benim gibi yeni mezun arkadaşlara önerim özelde çalışacaklarsa psikolog olarak görev yapmalarını istemek olacaktır. ilk başta bunları konuşun. özel eğitim kurumları bizim imzamızı kullanmak için bize ihtiyaç duyuyorlar. Bizde diplomamız sayesinde onlara bazı şartlarımızı kabul ettirebiliriz. Kpss sınavında atanacak arkadaşlara diyeceğim bu yıl sağlık bakanlığı atama yapmaz. nisan mayısta yaptı, ek yerleştirmelerde yapıldı. adalet bakanlığı ve emniyet müdürlüğü atama yapabilir arada onları takip etsinler. herkese ii çalışmalar...:)
07-08-2007
Tamer YOĞUN
Psikolog

Merhaba Arkadaşlar Psikolog arkadaşların özel rehabilitasyon merkezlerinde görevlerini çok iyi yapamadığına inanmaktayım.Rehabilitasyon merkezlerinde Psikolog arkadaşlardan beklenen seanslara girerek çocuğa ders vermeleri ve beplere imza atmaları istenmektedir.Oysa psikologlar ailelerin sorunlarına yardımcı olmalı,çocuğun yaşadığı psikolojik durumu teşhis edip önlemini alması gerekmektedir ama bu durumlar ne yazık ki yapılamamaktadır.Devlete kpss 3 puanı ile devletin açtığı sağlık bakanlığı ve adalet bakanlığı kadrolarına atanabilirsiniz.Ama psikologların işlerini tam anlamıyla yapabildiklerine inandıkları yer sağlık bakanlığı kadrolarıdır.
07-08-2007
Tarık AKAY
Özel Eğitim Uzmanı

bu seneki kpss atamalarda geçerli mi ya?
07-08-2007
Bagdat KAYNAK
Psikolog

meraba canan mezun olmuşsun hayırlı olsun. soruna gelince, zaten açılan kadroların çoğu boş kalıyor. kısaca herkes atanıyor. devlet istemiyorum biraz ozelde çalışayım dersen sonra geçersin. bana sorarsan güvenilir, kendini geliştirebileceğin bir özel eğitim merkezi bulursan orada çalış derim. senede 2-3 defa atama oluyor. herhangi birinde atanırsın ne de olsa.
07-08-2007
Bagdat KAYNAK
Psikolog

kpss3 puanına göre atanıyor psikologlar.ben o şekilde atandım,alt sınır diye bir puan ypk,şansınız yaver giderse 50 puana bile atanabilirsiniz.özel eğitimde 5 yıl çalıştıktan sonra 1 aydır devlet hastanesindeyim.ilçedeyim.tam zamanında geçmişim devlete.özelde artık inanılmaz yıpranmıştım yorulmuştum.:) iyi çalışmalar herkese..
06-08-2007
Volkan DEDE
Psikolog

Benim bildiğim kadarıyla üçüncü puanınıza bakıyorsunuz. Yani psikolojide üçüncü puana göre atama yapılıyor. Kadrolar açıldığı zaman ösym den tercih yapıyorsunuz. İnternetten yapılıyor herşey. Kadro açılıp açılmadığını da memurlar.net ten takip edebilirsiniz. Atamanızın olması için bir alt sınır yok. Varsa da ben bilmiyorum. Bu seneki atamalarda 50 ye kadar düştü. Ne kadar kadro açıldığına kaç kişinin tercih yaptığına ve tercih yapanların puanına bağlı olarak değişir. İyi şanslar..
06-08-2007
Burcu ÇOLAK
Psikolog

beniim de bu konuda merak ettiğim bi şey var, devlet te çalışmak için kac puana ihtiyacımız var
04-08-2007
Aytaç KINIK
Psikolog

sorularıma ciddiyetle cevap vermek isteyen olursa sevinirim. ciddi yorumlar bekliyorum.. teşekkürler..
03-08-2007
Canan KARADENİZ
Psikolog

Pardon anlamadım ama kim ne yazmış bi açıklık getirir misiniz?
03-08-2007
Hasret CEYLAN
Psikolog

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Kullanıcı Görüşleri...
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
İş Arayanlar

iş arayan 635 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

3 gün önce

Melissa A.
Sosyal Bilgiler Öğretmeni

3 gün önce

Fatma Z. Y.
Psikolog

Dün

Doğa T.
Psikolog

2 gün önce

Servet D.
Özel Eğitim Öğretmeni

2 gün önce

Gamze Y.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni