Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

konuşma ve dil terapistleri lütfen yardım..

arkadaşlar ben öncedende sizin kategorinize sık sık yardım için yazdım fakat cevap alamadım.sıkıntımı tekrar aktarayım.Benim öğrencim duyma problemi olmayan sadece dil gelişimi açısından yaşıtlarından geri olan bi öğrenci,denver II testi ve diğer gelişim testlerinde sadece dil alanında geri çıkıyor.çocuk çok nadir olarak tekrar yapıyor hemde telafuz olarak çok düzgün tekrar ediyor,ama daha sonra o tekrarı bir daha yapmıyor.Bana alanım değil ama biraz psikolojik gibi geliyor öğrencimin ikiz kardeşi var kardeşinin tüm gelişim alanları normal yaşıtları gibi konuşuyor.öğrencimi kayserideki özel eğitim bölümündeki Doç. Dr. Dilek Erbaşa yönlendirdim ama aileye dil ve konuşma alanında eğitim veren bi kurum olmadığı söylenmiş aile çok umutsuz ve üzgün.eskişehire gitmelerini tavsiye ettim ama kime nasıl gideceklerini bilmiyorlar yardımcı olun ne yapalım,ben öğrencimle neler yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler..
09-05-2007
Elif BİLGİN
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi
Öğrenci, veli, verilen eğitimler, kesilen faturalara ait ayrıntılı istatistik çıkartın.
3 Yanıt
merhaba sevgi hanım dilkomun Eskişehirde olduğunu bilmemenize ya da çelişki yaşamanıza çok şaşırdım.Bildiğim kadarıyla Dil ve konuşma terapistliği yetiştiren tek kurum DİLKOM'dur.Dilkomda sadece yüksek lisans olarak bu bölümü veriyor.Merak ediyorum siz dil ve konuşma terapistliği uzmanlığınızı nerden aldınız?
22-06-2007
Tarık AKAY
Özel Eğitim Uzmanı

demin unuttum Dilkom eskisehirde degilmi??
15-06-2007
Sevgi BAKİR
Dil ve Konuşma Terapisti

hastanizin yasini yazmamissiniz. Böyle görmeden birseyler yazmak ne kadar dogru bilmem, ama yinede yazmakdan alikoyamadim kendimi. Ikiz oldugunu yazmissiniz, kardesler arasinda ayrim yapiliyormu, yani birini daha fazla övüyor yada ilgi gösteriyorlarsa bu da etken olabilir. Doga seslerini algilamayla baslayabilirler, yani önce algilama, duyma özürlü olmayabilir, ama sesleri ayird edemeyebilir. Tekrari iyi olabilir yani sonucta tekrar, cünki taklitle yapilan bir hareket. cocukdan verbal cevap beklemeden reseptiv calismalar yapilabilir, yani siz sözlü oda sadece dogru cevabi gösterecek. Birde aile konusmadigi icin daha fazla ilgi gösteriyorsa bu sekilde rahatsizlik bir kazanc saglar cocuk icin. bundan böyle ailesi cocugun hareketlerini dikkatle izlesin, eger birsey istediginde sadece göstererek istiyorsa hemen istedigini yapmasinlar, adlandirarak sorarak cocugun cevabini bekleyip onu düzeltmeden, kendileri dogru adlandirip versinler, ve her zaman sesli cevap verdiginde övsünler
15-06-2007
Sevgi BAKİR
Dil ve Konuşma Terapisti

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş mi Arıyorsunuz?

Başka bir şehire taşınmayı düşünüyor, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

İş Arayanlar

iş arayan 659 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Gökhan G.
Psikolog

Bugün

Tugba G.
Sosyolog

Dün

Öznur C.
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Dün

Zehra A.
Çocuk Gelişimcisi

Bugün

Buse K.
Çocuk Gelişimcisi

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.