Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

konuşma güçlüğü umursamazlık

oğlum 33 aylık. bundan 3 ay önce genelde sesli uyarılara ilgisiz kalmaktaydı, bu zamana kadar tv reklamlarını fazlaca ilgiliydi (sadece reklamlar diğer programları seyretmez) reklam sesini dip odadan dahi duyup geliyordu fakat sesimize cevap vermiyordu. göz kontağı çok zayıftı. duyma testi yaptırdık. sonuçlar (31 sn ve 4000 tekrarlı klik uyaranla 5. dalga ile eşik tayini=sağ; ~20 dB nHl. düzeyinde sol = ~10 dB nHl. düzeyinde ) psikatri dr birisi sadece 2 soruya karşılık (çırpınma ve dönme hareketini sordu ama şimdi kalmadı) otistik olduğunu söyledi. diğer bir prof. soruların ve muayenenin sonucunda çocukta bir kaç otistiğe uyan hareket olduğunu fakat bununla otistik teşhisi konulmayacağını onun için gelişim boızukluğu dedi. önceden asabiydi sinirliydi. sürekli masa tepelerinde banko üzerlerinde gezmekteydi 4 özel ders aldıktan sonra bu hareketlerine hayır diyerek azaldı sinirlendi fakat sonuda sakinleşti.öğretmeni hiperaktivliğinin çok olduğunu çok hafif otistik olabileceğini söyledi. (abisi bu yaşlarda çok geç konuştu etrafıyla ilgisi yoktu şimdi abisi çok zeki hatta yarışmalarda birincilik alıyor, annesininde çocukluğunda konuşma bozukluğu varmıştı) 1.5 yaşında EEG çekildi temiz çıktı yeniden EEG ve Beyin emarı çektirdik. sonuçlarını açıklanmadı. son olarak oğlumun dil altı zarının çok büyük ve dil ucuna kadar gelmektedir bunun için dr müracaat ettik sonuca göre operasyon düşünülecek. kreşe yarım gün gitmektedir.şo an kreşte davranışları normal. kreşte dialog kurması artmış. oğlumun şu an ağzında çok laf var ama bunların çoğu bazen öğtrettiğimiz kelimeli söylüyor ama anlamsız olarak çok kelime türetiyor. TÜM BU YAŞADIKLARIMIZ KAFAMIZI KARIŞTIRDI HER ÇAREYİ DENİYORUZ ÖZEL EĞİTİM PROGRAMINADA DAHİL OLACAK. SORUN NERDEN BİLEMİYORUZ. BİZE AÇIKLAMA YAPILMIYOR. ACABA KULAKTAN OLABİLİRMİ YADA DİLALTINDAKİ SORUNDAN. TV ARTIK AÇILMIYOR OĞLUMDA AZDA OLASA İYİ DEĞİŞİKLİKLERİ FARKEDİYORUM. 4 YAŞINA KADAR KONUŞMASI İÇİN ÇABALIYORUM BANA BİR YOL GÖSTERİRMİSİNİZ.
14-07-2008
Aysel HALİM
Diğer
Öğrenci ve Veli bilgilerinin kolayca takip edin.
1 Yanıt
aysel hanım AİLELER VE UZMAN ÜYELER DİYE BİR GRUP KURDUK.ÇOCUĞUNUZUN DURUMU HAKKINDA FARKLI UZMAN ÜYELERİMİZDEN CEVAP ALABİLİRSİNİZ GELİRSENİZ SEVİNİRİZ.
14-07-2008
Hakan CİHANGİROĞLU
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

21 yıllık birikim ve tecrübeyi içeren EÇOP ile tüm işlemlerinizi hızlıca yapın!