Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

konuşma geriliği

4 yaşında kızım var.kızım bazı harfleri çıkartamıyor.psikiyatri bölümüne götürdüm orda zihinsel ve fiziksel olan birşey olamadığı anlaşıldı.fakat bazı harfleri söyleyemiyor örneğin:ş,h,r,f,v,t,s konuşurken hazal yerine acal diyor,bu şekilde özel eğitime gerek varmıdır.yardımcı olursanız çok sevinirim.   teşekkürler.

15-03-2006
Hakan ALTUNHAN
Diğer
Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.
2 Yanıt
4 yaşındaki bir çocuk için erken olabilir bazı kelimeleri çıkarmaması.onun için pekte ciddi bir durum degil gibi ama yinede konuşma egitimi almasında veya uzman birinin görüp degerlendirmesinde yarar var.
27-03-2006
Belirtilmemiş

sanırım  bu soruyu dil terapistlerine sormalısınız.Sorunuzu bu sitedeki ilgili bölüme yöneltirseniz,uzman arkadaşlarımız (Logoped Mamure Hanım) yardımcı olacaklardır.
16-03-2006
Yasemin IŞIK
Fizyoterapist

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

PKT, KDF, BEP, GÖF ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın

Eleman mı Arıyorsunuz?

Çalışanınız sizi yüzüstü bıraktı, ortada mı kaldınız?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...