Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

konuşma bozuklugu teleffuz kekmelik

mrblar.benim sorum konuşurken kekelemek ama aklıma geldigi zaman kekelemeye başlıyorum.unuttugum zaman dogru düzgün konuşuyorum.birde sesli harflerde takılıyorum kekeler gibi uzatıyorum kelimeyi.unuttugum zaman sesli sessiz farketmiyo güzel sorunsuz konuşuyorum taki aklıma geleseye kadar.sizce ben konuşma terapistinemi gideyim yoksa bu sorun pskolojikmidir.bi pskologamı gideyim.birde hipnoz diyolar.benim bu sorunumun tedavi şekli nedir.konuşma terapistimi yoksa pskologmu.benim için hangisi daha uygun olur.teşekkür ederim...
04-06-2009
Tuna BAYRAK
Diğer
Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.
18 Yanıt
bence her anlamda DİLKOM tercih sebebi olmalıdır.
11-06-2014
Seyfettin ÇAM
İşitme Engelliler Öğretmeni

yonlendirmemle ilgili kaygi duydugunuz hissine kapildim tabiki en dogrusu dil konusma terapistlerinden destek almaktir ama MAMURA KHAYIYOVA yök'ün denklik derecesi ile çalisan bir dil konusma bozukluklari uzmanidir.
11-06-2014
İrfan AKŞAHİN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

iyi Günler, Lisansı psikoloji olan bir Uzm. Dil ve Konuşma Terapisti olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki Konuşmada Akıcılık Bozukluğu (kekemelik) psikolojik bir bozukluk değil bir konuşma bozukluğudur. Bu konuda profesyonel bir destek almak için Dil ve Konuşma terapistlerini tercih etmek en doğru tercih olacaktır. En doğru yönlendirme için DİLKOM'un web sitesini ziyaret etmenizi öneririm. http://www.dilkom.anadolu.edu.tr/index.php
11-06-2014
Sema UZ
Dil ve Konuşma Terapisti

HALİÇ PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE ÖĞRENCİ DESTEK MERKEZİNDE Konuşma Programı Dil Konuşma Bozukları Uzmanı MAMURA KHAYİTOVA tarafından yürütülmektedir.
ADRES: ORDU CAD NO:17 ÖZDEMİR APT KAT 1 G.O.P/ İSTANBUL

09-06-2014
İrfan AKŞAHİN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Kendisine rahatça ulaşılmiyor diye herhangi bir beyanat yok zaten ben kendisinin profesör olmadığını ve bu yüzden bu unvanı kullanmaması gerektiğini belirttim, doğrusu da budur.

04-06-2014
Seyfettin ÇAM
İşitme Engelliler Öğretmeni

HAYRETTİN ŞAHİNİ ARAYAN HERKES RAHATCA BULABİLİR. YUKARIDA KİM OLDUĞUNDAN BAHS ETMİŞİZ KİMSEYİ YANLIŞ YÖNLENDİRMEK GİBİ BİR ŞEY SÖZ KONUSU DEĞİL SANIRIM.YAKİNEN TANIŞMAK İSTEYEN İRTİBAT NUMARASINDAN ULAŞABİLİR.
01-06-2014
ALFAPSİKOLOJİ
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

kendisi anladığımız kadarıyla profesör değildir lütfen bu unvanı kullanmayınız, insanları yanlış yönlendirmeyiniz.
31-05-2014
Seyfettin ÇAM
İşitme Engelliler Öğretmeni

Kekemeliğin 5 tane alt boyutu var: 1- Düşünce boyutu: Hiçbir kekeme evde, kendi kendine, tek başına konuştuğu zaman sorun yaşamaz. Ama aynı kekeme toplulukta, kalabalıkta, otorite karşısında kekeler. İşin ilginç tarafı şu; evde tek başına takılmıyor ama topluluk karşısında neden problem yaşıyor? Aynı vücut, aynı anatomi, aynı biyoloji, aynı fizyoloji
29-05-2014
ALFAPSİKOLOJİ
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Hayrettin Şahin Hacettepe üniversitesi psikoloji bölümü mezunudur. kendisi Klinik psikologdur . http://alfapsikoloji.com/ linkinden destek merkezimizi takip edebilirsiniz. TŞKRLER.

29-05-2014
ALFAPSİKOLOJİ
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

prf.doktor Hayrettin Şahin hakkında internette kısa bi arama yaptım ama herhangi bir bilgiye ulaşamadım kendisi hangi üniversitede görev almaktadır hangi alanlarda makale ve tezleri vardır öğrenebilir miyim lütfen ??
28-05-2014
Seyfettin ÇAM
İşitme Engelliler Öğretmeni

alfa psikoloji destek merkezi olarak prf.doktor Hayrettin Şahin,in kekemelik ve 5 boyut terapisi kitabını okumanızı tavsiye ederim. tşk
18-04-2014
ALFAPSİKOLOJİ
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

klasik öneri ve genel-geçer doğruları öğretmen arkadaşlar vurgulamışlar, eğer bu bu durumdan çok rahatsızsanız ve sizin sosyal hayatınızı olabildiğince olumsuz etkiliyorsa, eskişehir anadolu üniversitesi bünyesindeki Dilkom.a başvurmanızı öneririm.
19-08-2011
Seyfettin ÇAM
İşitme Engelliler Öğretmeni

Öncelikle geçmiş olsun. benim size tavsiyem sesli olarak kitap okumanızdır. ve bu sorun üzerinde durmayın. Çünkü aklıma gelince kekelemeye başlıyorum diyorsunuz. Bende küçükken çok kekeliyordum. Hatta lise bitinceye kadar doğru düzgün konuşamıyordum. Ama üniversiteye başlayınca ve mesleğe atılınca bu davranışım düzeldi. Tüm mesele kendinize güvenin ve kekelseniz dahi konuşmaya devam edin. Belli bir zaman sonra bu düzelecektir. Tabii bu benim şahsi düşüncem yine de bir psikoloktan yardım alırsanız iyi olur.
19-08-2011
Tacettin ATILGAN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

hazal hanım merhaba, sanırım yanlış yerlere yönelmişsiniz. Dil ve konuşma terapistiyim ve bu alanda çok başarılı çalışma örneklerimiz var. söylediğiniz ücretlere bakılırsa kesinlikle yanlış kurumlara gitmişsinizdir.
18-08-2011
Esra Emine ÖZKAN
Dil ve Konuşma Terapisti

kekemede herkes kendini uzman zannediyor,arkadaşa katılıyorum.şunu söyleyeyim ki egzersiz yada sesletimle çözülecek bir şey değil.yıllarca deneyimden sonra şunu gördüm,özel eğitim deneyimi olan iyi bir psikolaga gidin ve kesinlikle hipnoz tekniği sertifiaksıl olsun,sorununuzun bu şekilde çözülebilecegine inanıyorum.aklıma gelince kekeliyorum diyorsunuz,her şey bilinç altınızda çözülecektir.boş yere de yok dil terapisti yok koonuşma uzmanlara aldanıp pararınızı çöpe atmayın.
06-07-2011
Mustafa BALLI
İşitme Engelliler Öğretmeni

merhaba ben özellikle konuşma merkezleri konusunda uyarmak istiyorum. ben kardeşim için birkaç yer denedim. Dünya konuşma merkezi denen yerdeki kendini uzman ilan eden hanımın eline paraları peşin saydım. bana benim verdiğim egzersizleri çalışırsa evde kesin iyleşir dedi. Ama orada yaptıkları tekşey toplu kitap okutma, iki üç gün nefes çalışma ve iki günde ağır konuşma tarzını öğretmek yani toplamda iki üç gün çalıştırıp sonra tek yaptıkları şey cd izle ve kitap oku demek. bunu evde bizde yapabiliriz. Sonuç hiçbirşey düzelmedi. ve birsürü bahane yok kardeşin kafasını takıyor birşeylere gibi bahaneler üretti bir de ben psikolojik destek aldım. ama yine sonuç sıfır. Tavsiyem konuşma merkezlerine yönelmeyin çünkü hepsi aynı şeyleri yapıyor. Ayrıca bu işte uzman iki kişidende yardım aldım birebir ama ordada üç ay hiçbir ilerleme görmedim. Ben artık para iade garantisi veren bir yerler araştırıyorum. Çünkü 8 bin para harcadım ve hiçbir düzelme yok. iyleşmezse para iade garantisi veren bir terapi merkezi bilen varsa yardımcı olursa sevinirm.
06-07-2011
Hazal SUCU
Büro Memuru

bir dil ve konuşma bozuklukları uzmanına görünmenizi tavsiye ediyorum
22-10-2009
Nergis TÜRKÖZ
Dil ve Konuşma Terapisti

harfleri çıkarış şekliyle yada sesletim bozukluğu ile bir probleminiz yok sanırım.kekemelikle ilgili çalışmalarda psikologlar daha başarılı.ankara gazi üniversitesi hastanesinde bünyesinde konuşma bozuklukları ve odyoloji alanında yüksek lisans yapan arkadaşlar var.onların bu alanla ilgili çalıştığını da biliyorum.yapılan çalılşmalarda terapilerin olumlu sonuç verdiği kişileri gördüğüm için yazıyorum bu yazıyı.tabii bunlar benim düşüncem.siz yinede araştırın. insaaallah probleminiz hallolur.
04-06-2009
Gülsüm UYSAL
Özel Eğitim Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 569 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

İrem Ş.
Eğitim Programcısı

Dün

İrem E.
Eğitim Koordinatörü

Dün

Buse Ö.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

2 gün önce

Gökhan G.
Psikolog

Dün

İbrahim Y. S.
Özel Eğitim Uzmanı

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

21 yıllık birikim ve tecrübeyi içeren EÇOP ile tüm işlemlerinizi hızlıca yapın!