Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

konuşma

merhabaLar.. bı konu hakkında sizlerin desteğine ihtiyacım var.. yardımcı olursanız sevınırım
benim 19 yaşında yigenim var küçük yaşta bir kaza geçirdi bi süre konuşma kaybı yaşadı sonra düzeldi ama eskisi gibi konuşma yeteneğini yok şuan konuşabılıyor az çok bizlerle ama tanımadığı kımselerle pek konuşamıyor sesi çıkmıyo zorlasada aynı şey oluyo telefonda yabancı kişilerle konuşamıyor zorlayınca anca biraz laf soyleyebılıyor . konuşamadığı bazı şeyleri anlatamadığı için çok sinirli bu sorunu yüzünden arkadaşlarından hep uzak. ne yapmamız gerekiyor ?

11-03-2010
Denız YUCEL
Diğer
Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.
4 Yanıt
İnceleyin lütfen.Yeni çıkan ,evde kendinizin yapabileceği bir dil terapisi yazılımı
17-09-2012
Asli EFEOĞLU
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Dil ve Konusma uzmaniyla gorusmeniz hic bir netice vermez. Ortada bir kaza soz konusu. Kazadan sonra ortaya cikabilecek psikolojik etkenler buyuk ihtimalle devam etmekte. travma sonrasi stress den kaynaklanan kombikasyonlar olabilir. Kazayi unutdurucu bir aile egitimi sezemiyorum. Asosyal belirtileri mevcut.Bunun en iyi neticesini gelisim psikologu yada kilinik psikologuyla irtibat halinde olman kesin netice almani saglayacaktir.
21-03-2010
Ahmet TASLI
Psikolog

teşekkürler.. başka tavsıye verebıleceğiniz bişey varmı ?
11-03-2010
Denız YUCEL
Diğer

mrb. eskişehirde anadolu üniversitesi dil ve konuşma bozukluğu (Dilkom) na uzmanlık düzeyinde ilgilenilmekte. yeğeninizi buraya getirebilirseniz mutlaka uzman yardımı alacaktır ve memnun kalacaktır.
11-03-2010
Murat YILDIRIM
Diğer

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Kurumunuzun ihtiyaç duyduğu tüm işlemler tek otomasyonda... Hem de ücretsiz!

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.