Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

konuşamama

ADIM Tuncay Yüzal. 2002 nisan doğumlu bir oğlum var birkaç kelimden başka birşey konuşamıyor.çapa tıp fakültesi genetik bölümüne götürdük bütün testleri yaptırdık .herhangi bir teşhis konulamadı.
15-08-2005
Tuncay YUZAL
Diğer
Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.
4 Yanıt
AIT in yardım edebildiği özel durumlardan bazıları : Duyma ve dinleme yeteneginin gelişimi Anlama yeteneginin gelişimi Sosyal etkileşim gelişimi Dikkat artışı gelişimi Yönergeleri izleme kabiliyeti gelişimi Kurgusal fikir yetenegi gelişimi Duyusal alan gelişimi Koordinasyon ve denge gelişimi Anlamlı dil gelişimi(açık,anlaşılır ve tatmin edici) Rahatlıgın ve sakinligin artması İşitsel girdi anlamının artması Ses ayrıştırılmasının artması Okul performansının artması Toleransın artması ve hassasiyetin azalması Duyusal yüklemede azalma Dokunma hassasiyetinde azalma Daha sakin bir mizaç Endişelerin azalması www.isitselegitim.com AIT hakkında ing çok bilgi bulabilirsiniz mesela www.aitinstitute.org
18-07-2006
Ertan YAVUZ
Diğer

bu gibi durumlada doktorlar genel olarak tanı koymakta yada aileleri bilgilendirmekte sıkıntı yaşıyorlar. siz ne kadar erken özel eğitim almaya başlarsanız çocuğunuzun gelişmesi bir o kadar hızlı olur. unutmayalım ki yaş ilerledikçe eğitimden alınacak fayda düşmektedir

 

15-08-2005
Tuncay ARAS
Özel Eğitim Öğretmeni

ben olaya hem teşhis hem de eğitim boyutuyla yaklaşlmak istiyorum.

birincisi, illaki bir teşhis ve sağlıklı olsun diyorsanız hacettepe üniversitesine gitmenizi tavsiye ederim o hastane biraz daha uzmanlaşmış bir hastane vakâ incelemelerinde.

ikincisi biz özel ğitimciler teşhisten zira eğitimle neler yapılabilir bununla ilgileniyoruz. yani çocuğun yapıp yapamadıkları tespit edilip eğitim çalışmaları hangi ölçüde ve boyutta başlayacak, bireyselleştirilmiş tüm hizmet planı hazırlanarak çocuk değerlendirilip (aile ile birlikte) neler öğretilebilir ve hangi beceri, davranış ve alışkanlıklar kazaneırılabilr bunlara bakmak gerekir. bulunduğunuz yer sanırım istanbul bence rehabilitasyon merkezleri ile görüşüp eğitim kalitesi açısından daha iyi olduğunu düşündüğünüz bşir merkezden yararlanmanız bu saatt3en sonra sizin yapmanız gerekne bir şey.

tamam çocuğumuz gelişimsel yetersiz ama iyide ne olacak sorusu artık devreye girmeli ve neler yapabilirim sorusu devreye girmeli. bu edenle bu saatten sonra eğitim açsıdnan olaya yaklaşmanız çocuğunuzun geleceği açısından daha önemli.

çünkü özel eğitimin en önemli amacı erken tanı erken eğitimdir.

allah yardımcınız olsun hayırlı çalışmalar dilerim

 

15-08-2005
Abdullah DEMİR
Özel Eğitim Uzmanı

Tuncay bey

bu başlık altında olan konuşamama sorunlarında ister istemez hep aynı şüphe olmuştur.İşitmesi nasıl ve ardından gelişimi; yürüme yeme uyuma tuvalet gelişimi nin durumu nedir? .Şu anda öyle geniş bir alan sunmuşsunuz ki..Pediatri ya da çocuk pisikiyatrisine başvursaydınız elimizde daha fazla veri olurdu diye düşünüyorum.İçimden neden genetik diye sormak geliyor doğrusu? 

Sorunla ilgili biraz daha açıklama yapabilirseniz uzmanlık dallarında yardım daha kolaylaşacaktır kanısındayım

saygılar

15-08-2005
Sarp BENGÜ
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

Kurumunuzun ihtiyaç duyduğu tüm işlemler tek otomasyonda... Hem de ücretsiz!

Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

İş mi Arıyorsunuz?

İşinizden memnun değil, daha iyi bir iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...