Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

kökleşmiş sorunlar

merhaba, öncelikle yaşamakta olduğum ana sorunlarımı gidermek için uzman bir kişiyle görüşmem gerektiğini biliyorum. fakat aşamadığım öncelikli problem şudur, görüşme yapabileceğim kişi(ler)e karşı duymakta olduğum güvensizlik. ana problemimi teşkil eden mevzu(lar) beni haddinden fazla maddi ve manevi olarak yaralamış durumda ve bunlardan bahsetmek düşüncesi bile beni sarsmaya devam ediyor. bunların başka birisi tarafından bilinmesi (ve tanrı esirgesin) konuşma odasının dışına (yardım etmek amacı ile bile olsa) taşabileceği endişesi beni harabediyor. bu durumda ne(ler) önerebilirsiniz. zira içinde bulunduğum stresli durumdan dolayı fiziken zarar görmeye başladım. işimi düzgün yapamıyorum, vücudumdaki bazı iltihaplanmaların aşırı bir üzüntü ve yoğun bir stresten kaynaklandığı konusunda doktorum beni defalardır ikazediyor. neticede ben bu güven sorunumu aşamadan temel probleme çözüm getiremiyorum. lütfen yardımcı olabileceğini düşündüğünüz her türlü önerinizi bekliyorum. teşekkürler.
20-01-2007
Kenan ALDOĞAN
Diğer
Bireysellleştirilmş Eğitim Proğramını(BEP) kolayca hazırlayın.
2 Yanıt
İçinde bulunduğunuz durumu çok iyi anlıyorum.gerçekten insan hayatında bu gibi durumlar çoğunlukla yaşanan şeyler ama sizin sorununuz sizi epey bi sıkıyorki bu durmdan fiziksel olarakta etkilenmişsiniz. sizin öncelikle psikolojik tedavi görmeniz gerekiyor.bu tedavi için ise illa bulunduğunuz ilde ve ya bölgede tedavi almanız gerekmez. farklı bölgeleri sizi veya sizin tanıdığınız birilerini tanımayan biriyle tedavinize başlaya bilirsiniz. yani memleketinizden çok çok uzaklarda..... ankara istanbul izmir gibi vss..
27-01-2007
Mehmet DEMİREL
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

Merhaba Kenan Bey.. Öncelikle çok geçmiş olsun.İfade ettiğiniz gibi bazen aşırı stres durumunda fiziksel belirtiler görülebilir.Bu konuda psikologlarımız, psikiyatristlerimiz daha bilgililerdir ama... Öncelikle rehberlikte ve danışmanlık hizmetlerinde en önemli ilke gizliliktir.Yani konuşulanlar, paylaşılanlar görüşmeyi yapan meslek elemanı ile sizin aranızda kesinlikle kalacaktır.Meslek elemanı konuşmanız sırasında bazı notlar alabilecektir.Ancak bu anlattıklarınızı başkalarına aktarmak için paylaşacağı ya da hakkınızda kötü niyetle kullanacağı anlamına gelmez.Hayat kaliteniz bu kadar bozulmuşsa bence bir uzmana gitmeniz daha doğru olacaktır.Çünkü bu durum zaman içerisinde diğer insanlarla işlişkilerinizi kaliteli bir şekilde devam ettirmenizizorlaştıracak, iş yerindeki verimliliğinizi düşürecektir.Devlet ya da özel bir kurumdan destek alabilirsiniz.Geçmiş olsun..
25-01-2007
Özge ŞAHİN
Okul Öncesi Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 566 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

Merve N. Ş.
Uzman Öğretici

Bugün

Merve N. Ç.
Uzman Öğretici

Bugün

Rojda S.
Psikolog

Dün

Ayşe A.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Dün

Nurhan H.
Engelli Bakıcısı

İş mi Arıyorsunuz?

Başka bir şehire taşınmayı düşünüyor, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

PKT, KDF, BEP, GÖF ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın