Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

kızım tam konuşamıyor

kızım 4 yaşını dolduralı 2 ay oldu işitme normal ama bebek gibi davranıyor.Söylediklerimi tekrar ediyor ama kendiliğinden uzun cümleler kuramıyor.Ben evde yokken ne yaptığını anlatamıyor.Çok sıcakkanlı harf hatası yok r harfini bile söylüyor ama özellikle isimleri hafızasında tutamıyor.sürekli tekrar etmek zorundayım.Bilgisayar oyunlarını benden iyi oynuyor.Kitap okuyorum evde ablasıda var babaannesi bakıyor.Yani ev kalabalık fazla televizyon seyretmiyor.Doktora götürmeme eşim karşı çıkıyor.Çocuk normal diye ne yapabilirim bana yardımcı olurmusunuz?
23-05-2006
Ayfer YILDIRIM
Diğer
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
2 Yanıt

ayfer hanım;

 öncelikle kızınızı bir psikologa götürerek genel gelişiminde bir problem olup olmadığını öğrenmelisiniz, buna eşiniz karşı çıkıyorsa bilmesine gerek yok diye düşünüyorum, sizde bir devlet hastanesinde kısa bir sürede bunu yaptırabilirsiniz. 

23-05-2006
Belirtilmemiş

Ayfer Hanım,

Öncelikle eşinizi ikna etmeli ve kızınızı doktora götürmelisiniz. Çünkü sıkıntının neden kaynaklandığı bilinmeden bir şey yapmak pek mümkün değil. Kızınızın tüm gelişimi yaşıtları düzeyinde olsa bile dille ilgili bir problemi olabilir. Bu kızınızın normal olmadığı anlamına gelmez. Bazı şeyler için gecikmiş olmak sonrasında hem sizi hem de eşinizi daha çok üzecektir.

Saygılar..

23-05-2006
Betül ÖZSOY
Dil ve Konuşma Terapisti

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
  • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
  • Veritabanı sunucu hizmeti
  • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
  • Web tabanlı veya Masaüstü kullanımı
  • MEBBİS otomatik veri aktarımı
  • PKT, KDF ve diğer formların kolayca üretimi
  • Bir yıl ücretsiz teknik destek
Kullanıcı Görüşleri...
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...