Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

kız meslek liselerinede özel eğitim bölümü açılıyor.

arkadaşlar kız meslek liselerine özel eğitim bölümü açılıyor.Hatta burdaki kız meslek lisesine açılmış durumda fakat çocuk gelişimi öğretmenlerinin alanla ilgili pek bi bilgisi yok.O zaman bizim atamalarımızın kız meslek liselerinin özel eğitim bölümlerinede olması gerektiğini düşünüyorum.Belki ilerde olur.
14-10-2007
Fatma DİKMEN
Özel Eğitim Öğretmeni
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
37 Yanıt
selen hanım bizim bölümü karıştıranlarda nedense bu alanın içinde olan eğitimciler biride sizlerin bazıları ve onlarada bazı şeyleri anlatmak gerekiyor herkes siz gibi birşeylerin farkında değil ve şunuda ekliyeyim bende 3 kredilik özel eğitim dersi alıpta kendini bu alanın uzmanı ilan edenlere bunu anlatmaya çalışıyorum ve şuda var her alandan herkes her forma yazabilir bununla ilgili bir kural yok sanırsam.. bizi anlamayanlara anlatmamız gerekiyor değilmii??
19-10-2007
Zülfiye ÇAKIR
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

kesinlikle meslek lisesinde özel eğitimi hedef edinmiş arkdaşlarımızı eğitenler biz olmalıyız gerçi böyle bir tercihi ben yapmam ama yapacak gelecekteki özel eğitimcileri yetiştirmek isteyen arkadaşlarımız mutlaka vardır
18-10-2007
Gülşah DURGUT
Özel Eğitim Öğretmeni

Şimdiye kadar kendini özel eğitimci ilan eden sınıf öğretmenleriyle uğraştık ki hala uğraşıyoruz şimdide okul önceciler mi çıktı.Herkes kendi işini yapsın arkadaş çünkü insanın en iyi yapabileceği iş bildiği,kendi işidir.Çok gördük öyle söyleyenleri bilirim edasıyla gelip zora gelemeyenleri.Tabi onlar için gitmek en onurlu davranış olur.
18-10-2007
Alev BULUT
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

zülfiye hanım prof milli eğitimde çalışıyor diye yada sizin derslere giriyor diye özel eğitim alanında uzman olmaz bunun sebebi özel eğitim alanında prof olmaması çok az olması bırak profu özel eğitim formasyonu olan hocalar bile çok az sayımız az olduğundan dolayı başka alan profları bu işe el atıyorlar uzman oldukları için değil. konuşma eğitimi ile ne merak ediyorsan sor yanıtlıyayım yada istediğin bir öğrenci gösterde çalışayım bak bakalım konuşma eğitimi almışmıyım almamışmıyım. burada konuşma eğitimi hakkında en son konuşacak meslek grubu varsa oda sizsiniz.
18-10-2007
Mehmet YÜREKLİ
Özel Eğitim Öğretmeni

Herkesin bir alanı var ve herkes kendi işini yapmalı. Adı üstünde özel eğitim ve mezunları çalışmalı. Kesinlikle atamalar özel eğitim öğretmenliğinden olmalı.. Aman aa arkadaşlar sizin bölümde bizim bölüme benzemez inşallah. :) Okul öncesi öğretmenliği mezunuyum ama anaokulu öğretmenliğinde iş sıkıntısı yaşamamızın en büyük sebebi ucuz isthdam ile çalıştırılan lise mezunları.. Bu açıdan bakınca bana pek iç açıcı gelmiyor.
18-10-2007
Deniz YILMAZ
Okul Öncesi Öğretmeni

pekçok insan biz 3 kredilik özel eğitim dersi gördük aldık bizde kavram eğitimi dersi aldık vs tamam sen kavram eğitimi aldın ama engelli çocuk için almadın NORMAL ÇOCUĞA RENK ÖĞRETMEK İÇİN yada başka bir kavramı öğretmek için aldın ikisi birbirinden çok farklı bir özel eğitimci kavram öğretimi dersini 1 dönem boyunca alıyor Bu biraz daha uzarsa konu özel çocuk ile normal çocuk arasındaki farklılıklara gelir ki bunu yaptıracak insan üstelikte bir ünvanı varsa bu işten bişey anlamıyor boşa okumuş demektir yada cahildir yada gerçeği kabul etmek istemiyordur bu kadar açık ve net
17-10-2007
Selen ÜSKÜPLÜ
Özel Eğitim Öğretmeni

zülfiye hanım, hacettepe çocuk gelişimi kendi alanında türkiye de tek bunu kabul etmek lazım okul öncesi eğitimi öğretmenleri de sizin alanınıza geçiş yapıyor hatta kız meslek liselerinde öğretmenlik yapıyor yani açıkçası sizlerin hakları da gasp ediliyor şimdi sizin kendi branşınızla ilgili bir sürü sorun varken bu formda ve diğer formlarda kendinizi direk ilgilendirmeyen bir alan da yaptığınız yorumlar açıkçası insanı şaşırtıyor bence neden kendi mesleğiniz için mücadele etmiyorsunuz böylesi daha iyi olmaz mı evet mıltidisipliner bir alan ama herkesin yeri belli siz çocuk gelişimcisiniz bizler de özel eğitimci arada gerçekten çok fark var
17-10-2007
Selen ÜSKÜPLÜ
Özel Eğitim Öğretmeni

arzu hanım bende size katılıyorum ama alanların içini bilmeyince kişiler bu tartışmalar yaşanıyor çünkü bizler alanımızı anlatma derdindeyiz çok karıştırılıyor, tabi karşısı ne kadar bizleri anlıyo bilemem..
17-10-2007
Zülfiye ÇAKIR
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

mehbet bey profların her alanda prof olmadığını bilecek kadar akıllıyım.. ama uzmanlık konuları özel eğitimse sizce ne olur bu ?? düşünün bi yoksam profların altında bölümleri yazoyoda benmi görmedim:)) bir prof özel eğitim başkanı ise ve bununla ilgili milli eğitimde de görev yapıyosa bu alandan olmuyor dimi:)) düşünün bi ben hala dediğimin arkasındayım.. ozaman soruyorum size konuşma problemiyle ilgili nasıl eğitim aldınız ?? her alanı gördüyseniz bunuda bilirsiniz dimi??
17-10-2007
Zülfiye ÇAKIR
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Uzun zamandir ve de hic bitmeyecegi gibi görülen bu tür konularin sonu nereye varacak cok merak ediyorum :)) yurtdisinda bu egitimi almis olarak sadece sunu söyliyebilirim, ben bu tür yazilari okudukca gülesim geliyor cünkü sistemi anliyamiyorum bi özel egitim ögretmeni özel egitim ögretmenidir bi cocuk gelisimi ve egitimciside cocuk gelisimi ve egitimcisidr... herkesin de bölümü ayridir ne bi özel egitim ögretmeni gidip normal okulda ders verebiliyor ne de bir sinif ögretmeni bir özel kurumda calisabiliyor...oldum olali türkiyedeki sistemi anliyamadim ve de anlamakta daha hala zorluk cekiyorum...hatda ve hatda bir cok kurumun is ilanini takip ederek özel kurumlarda emekli sinif ögretmeni ariyolar :)))) hey gidi türkiye...neriye varacak bu egitimcilerin sonu...
17-10-2007
Arzu NALBANT
Özel Eğitim Öğretmeni

ben hangi dersleri aldığınızı ve nekadar donanımlı olduğunuzu çok iyi biliyorum. çocuk gelişimi alanında donanımlı olduğunuzdan kuşkum yok ama özel eğitim için aynı şeyi söyleyemezsiniz. proflar sizin kendi alanınızın profları özel eğitim profları değil prof oldukları için her alanda prof sayılmazlar dikkatinizi çekerim.
17-10-2007
Mehmet YÜREKLİ
Özel Eğitim Öğretmeni

mehmet bey dikkat ederseniz eğer ben asla özel eğitimciyim demedim ben alanlara saygı diye söylerken alan ihlali yapmam.. sadece bir konuda fikrimi bildirdim ve çocuk gelişimi ve eğitimi bölümünü anlatmaya çalıştım.. tabi sizin için prof olmak basitse bilemem ama ben okuluma güveniyorum bakın bakalım kaçıncı üniversite türkiyede..ve ben asla sizleri okul öncesi ile karıştırmam.. ama sizlerde bizleri diğerleriyle karıştırmayın her alanın hangi dersleri aldığını bilerek donanımlı oldumuzu söyledim.. aldığımız eğitim bakımından donanımlıyızda ve buna stajlarıda ekliyelim..diyorumya sitelere girin ve araştırın ve verilerle konuşun..
16-10-2007
Zülfiye ÇAKIR
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

emrah bey bizde bilgiyi almayan mezun olamıyor yaa.. gidinde bir eğitimi görün 7 yıldır bitiremeyen bile var.. ne derseniz deyin ama ben donanımımı biliyorum.. sanırım sizlerde biraz bölümleri araştırmalısınız.. ne dersiniz?
16-10-2007
Zülfiye ÇAKIR
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

zülfiye hanım hacettepili olmanız özel eğitimci olmanız anlamına gelmiyor. her alanda prof olmasıda bir anlam ifade etmiyor çünkü özeleğitimci profunuz yada hocanız yok. hele bizden donanımlı olmanız hiç ama hiç mümkün değil. bizi okul öncesi ile karıştırmayın
16-10-2007
Mehmet YÜREKLİ
Özel Eğitim Öğretmeni

söylenen bir lafı hemen kendilerine söyleniyormuş gibi görüp kendinde cevap hakkı olduğunu düşünen insanlar hiç bitmeyecek galiba.herkes işini yapsın ya.biz neden ana okullarında eğitim vermiyoruz.neden bina yapmıyoruz.söylenmek istenen ana düşünce farklı. her kız meslek lisesinde Hacettepe mezunları olamayacağına göre başka bir çözüm yolu bulmak lazım.böbürlenmek değil.sözüm meclisten dışarı istersen bütün derslere prof girsin içindeki almadıktan sonra neye yarar.
15-10-2007
Emrah KIRICI
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

mehmet bey bende h.ü. çocuk gelişimi ve eğitimi mezunuyum lütfen tüm çocuk gelişimcileri bir tutmayın bizlerin kendi bölümümüzün içinde özel eğitim bölümü var ve bizler her iki alandada donanımlı yetişiyoruz hatta özel öğrencilerimiz bile var.. hangi alandan isterseniz o alandanda proflar var.. konuşma, zihinsel, fiziksel, ruhsal.. anlıycanız sanırım sizlerdende donanımlıyız( normal ve özel çocukların eğitimi ve gelişimi açısından) lütfen siteye girin ve araştırın.. bizleride diğer çocuk gelişimi öğretmenleriyle karıştırmayın..saygılar..
15-10-2007
Zülfiye ÇAKIR
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

hocam kız meslek liselerinde meslek yüksek okullarındaki ve ünüversitelerdeki çocuk gelişimi bölümlerinde özel eğitim dersleri var. ne yazıkki bu derslere çocuk gelişimciler giriyor ve bu bölümde okuyan öğrenciler kulaktan dolma bilgilerle ve kitap ezberliyerek özel eğitim hakkında bilgilendiriliyorlar.
15-10-2007
Mehmet YÜREKLİ
Özel Eğitim Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş mi Arıyorsunuz?

Başka bir şehire taşınmayı düşünüyor, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.

Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...