Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

kız meslek liselerinede özel eğitim bölümü açılıyor.

arkadaşlar kız meslek liselerine özel eğitim bölümü açılıyor.Hatta burdaki kız meslek lisesine açılmış durumda fakat çocuk gelişimi öğretmenlerinin alanla ilgili pek bi bilgisi yok.O zaman bizim atamalarımızın kız meslek liselerinin özel eğitim bölümlerinede olması gerektiğini düşünüyorum.Belki ilerde olur.
14-10-2007
Fatma DİKMEN
Özel Eğitim Öğretmeni
Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.
37 Yanıt
mehbet bey selen hanım kendi açıklamasını yapabiliyor sanırsam.. bir ders içinde derkende sadece derslerin içinde geçti demek istedim aynı zamanda sonuçta bende diğer çocuk gelişimi bölümleriyle aynı olmadığım halde sizde bana sadece normal çocuklarla çalışabileceğimi kastetmiştiniz şu bir gerçekki hengi alanda eğitim aldıysa onu yapmalı özel eğitim öğretmenide olsa işitme engellilerden mezun dimi bu kadar basit işte o konuda yetişmiş bende işitme eng. öğretmeniyle stajımı yanında yapmıştım o bile bunu savunuyodu daha ne diyeyim her kesin fikri..
24-10-2007
Zülfiye ÇAKIR
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

arkadaşlar lütfen bir özel eğiitmci olarak söylüyorum bunu alanımız yeni ve cazip bir alan bu sebeple suistimale bazen maruz kalabiliyor.lütfen sağduyulu ve birlikte hareket etmemiz gerekiyor. bu tür tartışmalara girip plomiğe girmeye gerek bile yok.saygılar.
24-10-2007
İsa HANİLÇE
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

zülfiye hanım siz görme engellileri bir ders içinde aldınız diye tüm çocuk gelişimciler bir ders için de almak zorundamı. selen hanım sadece işitme engelliler öğretmeni değil ayrıca özel eğitim öğretmenidir. çünkü özel eğitim öğretmenliği diye bir bölüm yok eskiden vardı. özel eğitim bölümünden mezun olan işitme,görme ve zihinsel engelliler öğretmenleri özel eğitim öğretmenleridir.bu bölümleri bitiren herkes tüm engel gurupları ile çalışabilirler.
24-10-2007
Mehmet YÜREKLİ
Özel Eğitim Öğretmeni

selen hanım size inat yazmayada devam edeceğim burda eğitimciler neden böğle saygısızca konuşuyo diyodum ama sizin gibi davrananlar olunca böğle oluyo demekki sizde kendi formunuza lütfen sizmi engelliyceksiniz yazmamı çok gülerim valla gelin alın ozaman pc mi:)) siz yazmayın bende size cevap vermiyeyim anlatabildim mii?? şimdi istediğiniz gibi eleştirebilirsiniz hak ettim ama eğitimim konusunda değil hemde asla..
23-10-2007
Zülfiye ÇAKIR
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

benimde çok saygı duyduğum özel eğitimci arkadaşlar var ama herkes alanını ve eksikliklerini bilerek davranıyo ve bizlerde eksikliklerimizi kapatmaya çalışıyoruz sizlerin hepsi bir alandan mezun oldu ama sorsam tüm engel gruplarına ahil gibi davranıyosunuz sizde işitme engellilerde uzmansınız ama diğerlerinde değil bu kadar açık.. ve lütfen yazmayın olurmu artık ne siz değişeceksiniz nede ben .. uzatmaya gerek yok..
23-10-2007
Zülfiye ÇAKIR
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

selen hanım siz yazarsanız ben hayli hayli yazabilirim demek alanınıza yazın demişinize sizinde ayrıca alanınızı var ve ben onu kasteddim tabi anlayana.. herkes her yere yazabilir ve bu sizi hiç ilgilendirmez.. ne vara gelince geçta yı çıkaralım ve portage yi ekliyelim anlıycanız bunlarla olmuyo eğitimcilik hepside var bende ve ayrıca gönüllü çalışmalarımdan aldığım sertifikalarımda bununlamı ölçüyosun sen eğitimciliği ve şunuda diyeyim sizlere laf söylüyorum diye düşeceksem hiç önemli değil anlamayana yerlerde sürünene kadar anlatırım farka gelincede ne güzel işte sizler gibi standar değilim..
23-10-2007
Zülfiye ÇAKIR
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

dediklerinizin hepsinde sonuna kadar haklısınız. Sizi canı gönülden destekliyorum hocam.fark açık ve net ortada kısacası arife tarif ne gerek .Hersey ortada:)))
23-10-2007
Bilge SAY
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

HACETTEPE MEZUNLARINA ÇOK SAYGI DUYARIM HACETTEPE ÇOCUK GELİŞİMİ VE ODYOLOJİ BÖLÜMLERİNDE GERÇEKTEN TÜRKİYENİN EN İYİSİDİR AMA İLK DEFA SİZİN GİBİ DEĞİŞİK BİRİNİ TANIYORUM TANIDIĞIM HACETTEPELİLER GERÇEKTEN KENDİ ALANLARINDA ÇOK KALİTELİ İNSANLARDI VE KEŞKE KURUMLARI HACETTEPE ÇOCUK GELİŞİMİ MEZUNU HOCALARLA DONATABİLSEK AMA KALİTENİZİ DÜŞÜRMEYİNİZ EĞİTİMCİ ARKADAŞIM BAKIN KÖTÜ SÖZ KARŞILIĞINDA KÖTÜYÜ GETİRİYOR VE BENİM BİR BİLEN HOCAM ALTIN KALPLİ MUSTAFA HOCAM SİZ TECRÜBELERİNİZLE HEP BİR BİLENSİNİZ NE DİYEYİM İYİ Kİ VARSINIZ (BAZEN TARAFINIZDAN YANLIŞ ANLAŞILIYORSAM DA SİZ DİĞERLERİNDEN FARKLISINIZ )
22-10-2007
Selen ÜSKÜPLÜ
Özel Eğitim Öğretmeni

ŞİMDİ KONUYA GELİNCE KIZ MESLEK LİSELERİNDE ÖZEL EĞİTİM BÖLÜMÜ AÇILMASINI ÇOK OLUMLU BULUYORUM BU ARKADAŞLAR ÜNVERSİTEDE DE 4 YIL BU EĞİTİMİ ALDIKLARINDA ÇOK DAHA DONANIMLI VE BİLİNÇLİ OLACAK AMA ÖZEL EĞİTİM DERSLERİNİ ÖZEL EĞİTİM BRANŞI ÖĞRETMENLERİNDEN ALSALAR ÇOK DAHA İYİ OLUR BİR ÇOCUK GELİŞİMCİ ÖZEL EĞİTİMİ VE UYGULAMAYI ASLA BİR ÖZEL EĞİTİMCİ KADAR İYİ YAPAMAZ BU DA BİR GERÇEK VE ÜZGÜNÜM AMA HEPİMİZİN BİLDİĞİ BİR GERÇEK KIZ MESLEK LİSELERİNİN İLGİLİ BÖLÜMLERİNDEN MEZUN ARKADAŞLAR GİRDİKKERİ GRUP EĞİTİMLERİNDE DE EKİP ÇALIŞMASINA UYUM SAĞLAMADA DA BAŞARILI OLACAKLAR VE KURUMDA KALİTEYİ YÜKSELTME ADINA FAYDALI OLACAĞINA İNANIYORUM ÇÜNKÜ SADECE TEORİK BİLGİ ALMAYACAKLAR ÜSTÜNE STAJ DA YAPACAKALR ÇOK İYİ OLACAK
22-10-2007
Selen ÜSKÜPLÜ
Özel Eğitim Öğretmeni

zülfiye hanım BENİM DİPLOMAMDA ÖZEL EĞİTİM BÖLÜMÜ İŞİTME ENGELLİLER ÖĞRETMENLİĞİ YAZIYOR ÖZEL EĞİTİM ALANINA DA YAZARIM İŞİTME ENGELLİLER ALANINA DA AYRICA ÖZEL EĞİTİMİ DE SENDEN ÇOK DAHA İYİ BİLİRİM CV ME BAKARSAN SENDEN NE KADAR ARTIM OLDUĞUNU GÖRÜRSÜN AMA GENE DE YAZAYIM DENWER 2 GELİŞİM TESTİ GEÇDA GELİŞİM ENVANTERİ ATT ARTİKÜLASYON TESİ VE PECS PROGRAMI SENDE KAÇ TANESİ VAR ACABA BU YÜZDEN KENDİNİ BENİMLE MÜKAYES ETME VE BİR DE UNUTMUŞUM BAŞINDAN SONUNA BİLDİĞİM BİR İMPLANT PROGRAMI VAR OLDU MU CANIM
22-10-2007
Selen ÜSKÜPLÜ
Özel Eğitim Öğretmeni

sayın zülfiye hanım , siz neyin peşindesiniz acaba neyi kanıtlamaya çalışıyorsunuz burda tereciye tere satmayın çünkü yemezler size tavsiyem kendi formunuzda kendi meslek alanınıza sahip çıkmanız yeter yani artık
22-10-2007
Selen ÜSKÜPLÜ
Özel Eğitim Öğretmeni

mehmet bey bilmediğiniz nerden belli biliyomusunuz her engel alanını görüyoruz ama görme engellileri sadece konular içinden öğlece geçtik.. işte buna gülüyorum bilginizede hayranım ee artık yazmayın ama dimii..
22-10-2007
Zülfiye ÇAKIR
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Teröre karşı ışık kapatma eylemi Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, terör örgütü PKK'nın Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca mevkiinde gerçekleştirdiği saldırıyı protesto etmek amacıyla 12 şehit için 12 gün boyunca 1 dakikalık “ışık kapatma eylemi” yapılması çağrısında bulundu. Aygün yaptığı yazılı açıklamada, vatandaşların, bugünden itibaren saat 21.30'da ışıklarını 1 dakika süreyle açıp kapamalarını istedi. Saldırıyı kınayan Aygün, “resmi ve özel kuruluşların, ev ve işyerlerinin, milli birlik ve beraberliğin sembolü olan Türk bayrağı ile donatılması” çağrısı yaptı.
22-10-2007
Hacer BARBAROS
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

özel eğitim hepimizinde bildiği gibi çok farklı bir alan lütfen herkez kendi yerine baksın .Üzerine düşen görevi yapsın.Sonrada bilip bilmeden özel eğitimcilerin işine karışmasın!
22-10-2007
Bilge SAY
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

zülfiye hanım ben çocuk gelişimi böümünde derslere griyorum aldığınız dersler görme engelliler,işitme engelliler.fiziksel engelliler.üstün zekalılar,zihinsel engelliler ve hasta çocukların eğitimi diye ama eğitimlerine yönelik çok az şey görüyorsunuz daha çok tanımlar üzerinde duruluyor yani sadece bilgilendiriliyorsunuz özel eğitimci olmuyorsunuz benimde başka diyecek sözüm yok.
22-10-2007
Mehmet YÜREKLİ
Özel Eğitim Öğretmeni

hala sürdürmeye devam ediyosunuz size göre öğle bana göre değil çünkü bizde özel eğitimin içindeyiz çünkü ikisindede eğitim aldık diyorum hemde 4yıl daha ne diyeyim artık..
20-10-2007
Zülfiye ÇAKIR
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

zülfiye hanım benim itiraz ettiğim nokta sizin en başta yazmış olduğunuz özel gereksinimli çocuklarda özel eğitimcilerden iyiyiz demeniz. siz çocuk gelişimcisizniz biz özel eğitimciyiz. biz sizin alanda üstün değiliz sizde bizim alanda bu kadar basit.
20-10-2007
Mehmet YÜREKLİ
Özel Eğitim Öğretmeni

Konu başlığı:Kız meslek liselerine özel eğitim bölümü açılıyor. Konunun geldiği yer:Benim okulum senin okulunu döver. Olması gereken:Evet kız meslek liselerinin çocuk gelişimi ve eğitimi alanına erken çocukluk dalı yanında özel eğitim dalı da açılıyor MEGEP kapsamında. Öğrenmek için çerçeve program: http://megep.meb.gov.tr/megep/genel/cerceve/megep%20cerceve/cocuk%20gelisimi%20ve%20egitimi.zip
20-10-2007
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

bu arada selen hanım sanırım siz işitme engelliler öğretmenisiniz ve sizde sanırım sadece bu alanda eğitim aldınız zihinsele bedensel engele otistiklere vb fazla görmediniz ozaman sizinde kendi başlınıza yazmanız gerekmiyormu hani bana uyarı yapıyorsunuzya demekki herkes her yere yazabilir..lütfen kendimizide bilerek yazalım..
19-10-2007
Zülfiye ÇAKIR
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

mehmet bey çok uçmayın ya bir eğitimci özel eğitim alanında yaptıysa tüm uzmanlıklarını bu ne demek oluyo anlamıyosunuz galibaa.. ve ben bizi yanlış tanıyanlara bir şey anlatma derdindeyim ne siz benim düşüncemi değiştire bilirsiniz nede ben sizin düşüncenizi.. konuşmayada gelince sanırım son söz sizin açında bakın bakalım nekadar almışız bu eğitimi ama sanırım sizde hiç yoktu yada derslerin içindeydi araştırmasam konuşmam dimi.. ve uzatmayalım bu benim düşüncem oda sizin anlatabildimmi.. araştırın ya boşuna konuşmayın..ve çalışan profta özel eğitimle ilgili gelişmeleri yapan kişi ve bu alanda tüm uzmanlıkları tabi pardon özel eğitim bölümünde çalışmadığından bu alanda uzaman sayılmıyo dimii unutmuşum.. araştırın ve lütfen bana artık yazmayın gereksiz tartışma ne ben değişirim nede siz..
19-10-2007
Zülfiye ÇAKIR
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
İş Arayanlar

iş arayan 584 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Rabia K.
Psikolog

Dün

Zeynep D.
Uzman Öğretici

Dün

Selin A.
Ergoterapist

Dün

Ahsen K.
Özel Eğitim Öğretmeni

Dün

Aleyna Ş.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni