Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

kireçlenme

merhaba ben nuracn zorbacı annem 72 yaşında ve sağ omuzunda kireçlenme var ancak kullandığı hap ve iğnelerden pek fayda göremedi oldukça fazla ağrısı oluyor.Hatta son zamanlarda çenesinden kulağına kadar ağrı vuruyor. bu konuda ne yapabilirim?
03-08-2004
Nurcan ZORBACI
Diğer
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
5 Yanıt
herkesçe bilindiği gibi kireçlenmenin bir numaralı tedavisi egzersizdir bütün uzmanlar bu konu hakkında hemfikirdirler sanırım spor uzmanlarının bölgesel kireçlenmeye verdikleri bölgesel egzersizler sizin sorununuza çözüm getirecektir. yalnız şuna dikkat edilmelidir 72 yaşındaki birine herkese verilen egzersizlerden verilmemeli hareketler basıte indirgenip özelce seçilmeli ve uzman kontrolünde yapılmalıdır. hareketler yapılrken nabız ve tansiyona dikkat edilmedirir.
24-06-2007
Belirtilmemiş

Sıcak uygulayabilirsiniz.
31-01-2007
Enver GÜVEN
Fizyoterapist

uzun süreli ve ağır germe eğzersisleri acısını artırmaktan başka bi işe yaramaz aktif hareketlere yönlendirin ve yaşı icabı tansiyon,kemik dansitesi gözönüne alınarak kaynağından başlanmalı bence özellikle skapula mobilizasyonu ve çevre kaslardaki spazm varsa giderilmeli tabii vakayı görmek lazım tansıyon sorunumuz yoksa omuz sırt kasları gevşetmeye çalışalım büyük ihtimal spazm mevcut saygılarımla
19-01-2007
Timur MİRZAOĞLU
Fizyoterapist

kireçlenme konusunda kısa süreli kontrol altında fizyoterapi ve bunun akabinde devamlı olarak düzenli egzersizler size önerebileceğim en sağlam tedavi yöntemidir.Annenizin yaşı gereği,hap ve iğneleri tavsiye etmiyoruz.

geçmiş olsun

25-02-2005
Süheyl YILMAZ
Fizyoterapist

kireçlenmenin ilacı düzgün yapılacak egzersizdir..aşırı derecede kireçlenmelerde elektroterapi yöntemleriye başarıya ulaşılmaktadır.

Fzt.Kerim YAPAR

www.fizyoterapi.com.tr.tc

03-08-2004
Belirtilmemiş

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
  • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
  • Veritabanı sunucu hizmeti
  • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
  • Web tabanlı veya Masaüstü kullanımı
  • MEBBİS otomatik veri aktarımı
  • PKT, KDF ve diğer formların kolayca üretimi
  • Bir yıl ücretsiz teknik destek
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...