kekemelik

kekemelik

kekemelik

merhaba ,benim 9 yaşında bi oğlum ve 12 yaşında bi kızım var son 3 senedir kızımda kekemelik başladı.halen devem ediyo ve ona bakarak oğlumdada kekemelik başladı bu sorunu nasıl çözebilirim .bunun bir teddavisi varmı?ben aslında bu durumun aile içinde yaşanan olumsuzluklara neden olduğunu düşünüyorum .şu an boşanma aşamasındayım.çocuklarım malesef aile içinde yaşanan sorunlara tanık oldular .acaba bundan dolayı olabilirmi ?bu sorunu en kısa zamanda nasıl halledebilirim.bana yardımcı olursanız çok sevinirim .şimdiden çok teşekkür ederim.
17-01-2006
Gülçin KOZAN
Diğer
Öğrenci ve Veli bilgilerinin kolayca takip edin.
1 Yanıt

Merhaba Gülçin Hanım,

Öncelikle karşı karşıya olduğunuz durumun kekemelik olup olmadığını belirlemek için çocuklarınızın bir dil ve konuşma terapisti tarafından değerlendirilmesi gerekmekte. Sizin de bahsettiğiniz gibi psikolojik faktörler de etki etmiş olabilir. Ancak yine de değerlendirme yapılmadan bir şey söylemek mümkün değil. Şayet sorunun kekemelik olduğu belirlenirse terapi ile buna müdehale etmek gerekecektir. Hangi ilde ikamet ettiğinizi bildirirseniz size yardımcı olacak uzmanlar önerebilirim.

Betül Özsoy

17-01-2006
Betül ÖZSOY
Dil ve Konuşma Terapisti

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Eleman mı Arıyorsunuz?

Çalışanınız sizi yüzüstü bıraktı, ortada mı kaldınız?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinizde bir otomasyon programına ihtiyacınız mı var?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
1 Aylık ÜCRETSİZ DEMO'yu hemen indirin ve yükleyin.
  • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
  • Veritabanı sunucu hizmeti
  • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
  • Web tabanlı veya Masaüstü kullanımı
  • MEBBİS otomatik veri aktarımı
  • PKT, KDF ve diğer formların kolayca üretimi
  • Bir yıl ücretsiz teknik destek
Ayrıntılı bilgi için burayı tıklayın.