Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

kayıt

arkadaşlar rehabilitasyon merkezlerine öğrenci kayıt etmek için sağlık raporu şartmı bu güne kadar sorduğum kurumlardan bazıları şart diyor. bazılarıda sadece ram isterse alınıyor diyor. bu konu hakkında net bilgisi olan arkadaşlar lütfen konunun dışına sapmadan başka tartışmaya girmeden cevaplarsanız sevinirim. şimdiden verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.
02-05-2007
Mehmet YÜREKLİ
Özel Eğitim Öğretmeni
Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.
4 Yanıt
eğer öğrenci sadece mr ise sağlık kurulu raporu olmasına gerek yok ( yeni yönetmeliğe göre) direk ram a gelip ram da zeka testi sonucuna göre aldığı rapor yeterlidir.
11-06-2007
Zeynep Münteha AKPINAR
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

sağlık raporu olmasına rağmen yine de yönlendirebiliyor. Yeniden sağlık raporu alması gerekiyor. Bunca rapor sorunlarından sonra bunun olması da çok normal. Zaten ram uygulamaları sadece şehirden şehire değil testörden testöre, kuruldan kurula da değişiyor. Hatta aynı çocuğa aynı testi aynı testör uyguladığında sonuç 10-15 puan arasında farkedebiliyor.(wisc)
10-06-2007
Koray YAVUZ
Özel Eğitim Öğretmeni

biraz geç oldu ama sorunuz yanııtını bulmadıysanız size şöyle bir açıklama yapmak isterim. sağlık saporu özel rehabilitasyon merkezleri için zorunlu değil. ama Rehberlik araştırma merkezleri ilk defa rapor alıcak öğrenciler için veya raporunu aldığında sağlık raporu almamış yeniletmek için gidecek öğrenciler için sağlık rapru istiyor. daha önce sağlık raporu alıpta ram raporu alan öğrenciler için tekrar ram rapor yenilemede sağlık raporu istemiyorlar.yani her öğrencinin mutlaka bir kereye mahsus bile olsa sağlık raporu alması gerekiyor.her şehirde bunun farklı olamaması gerekiyor diye düşünüyorum.
08-06-2007
Emrah KIRICI
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Ram Bazı çocuklarda ihtiyaç hissederse sağlık raporu istiyor. Karar aşamasında zorlandığında, eski raporunun güvenirlik ya da geçerliliğine inanmakta güçlük çekerlerse istiyorlar..
08-06-2007
Koray YAVUZ
Özel Eğitim Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Kullanıcı Görüşleri...

EÇOP'ta MEBBİS Yıl Sonu Değerlendirme İşlemlerini (RAM Evrakları Gönderim) Hızlıca Yapın!

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş Arayanlar

iş arayan 623 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

2 gün önce

İrem Ş.
Eğitim Programcısı

2 gün önce

Bilal B.
Okul Müdürü

Dün

Betül Ö.
Fizyoterapist

Bugün

Ebranur B.
Psikolog

Dün

Gökhan G.
Psikolog