Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

istifa

Merhaba, geçen yıl özel eğitimden ayrıldığım bir kuruma bu yıl tekrar girdim, işe başlayalı 2 ay oldu fakar kurum müdürünün tutumlarından dolayı ayrılmak istiyorum. Geçen yıl ayrılırken müdür bana çok zorluk çıkardı, bu yıl tekrar aynı zorlukları yaşamak istemiyorum. İstifa dilekçemi o an bırakıp gitsem, yerime birini bulmalarını beklemezsem benden tazminat isterler mi ya da yasal bir yaptırımı olur mu? Ben dilekçemi yerime birini bulduklarında resmiyete geçirirler heralde diye düşünüyorum ama bu duruma kızıp bana yasal bir yaptırım uygulayabilirler mi?

30-03-2012
Tuğba MARNAK
Psikolog
Öğrenci, veli, verilen eğitimler, kesilen faturalara ait ayrıntılı istatistik çıkartın.
6 Yanıt
Merhaba sayın öğretmen arkadaşlarım.Çalıştığı kuruma 4 öğretmen aynı anda veya 1 aylık süre içerisinde herhangi günlerde noter onaylı istifa dilekçesi verse toplu istifa ile ilgili bi suç teşkil eder mi ? Ederse ne gibi sorunlar doğar ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
27-04-2012
Ferdi YILMAZ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

merhaba, özel eğitim merkezlerinde çalışan sevgili psikolog arkadaşlarım, veli ya da öğrenci görüşmelerinde ne gibi değerlendirme araçları kullanıyorsunuz?Siteden aile görüşme formu edindim, onun dışında ne kullanabiliriz?
09-04-2012
Nehir AYDIN
Psikolog

notere verdiğin gün itibariyle15 gün noter de sizi yönlendirecektir saygılar
07-04-2012
Halil İbrahim ERDOĞAN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

hocam şu istifa işinde 15 gün önce bırakmalı diyorsunuz, dilekçede dilekçeyi verdiği tarih ve ayrılmak istediği tarih mi olacak.
07-04-2012
Belirtilmemiş

ELDEN VERMEK MANTIKLI DEĞİL VERMEDİ DESE İSPAT EDEMEZSİNİZ ANCAK NOTERDEN AYRILIŞ DİLEKÇESİ VERSENİZ 15 GÜN ÇALIŞMAK ZORUNDASINIZ 16. GÜN AYRILABİLİRSİNİZ. PROBLEM YAŞADIĞINIZ KURUMA NİYE DÖNDÜNÜZ Kİ ... SAYGILAR
06-04-2012
Halil İbrahim ERDOĞAN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

İstifanızı elden verin, almazlarsa noterden istifa çekersiniz. İstifa tarihinden sonra sözleşmeniz 2 ay olduğu için 15 gün çalışmalısınız bu süreç içerisinde günde 2 saat is arama izin hakkınız vardır,kullanabilirsiniz. Paranızı aldıktan sonra aylık çalışma çizelgesini imzalayın.Sözleşmenizde aranızda yazdığınız başka şartlar yoksa süreç bu şekilde.
30-03-2012
Yunus POLATOĞLU
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

PKT, KDF, BEP, GÖF ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın

Eleman mı Arıyorsunuz?

Çalışanınız sizi yüzüstü bıraktı, ortada mı kaldınız?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...