Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

istifa

ben zihin engelliler öğretmenliği yapıyorum. ikinci yılımı çalışıyorum. otistik çocuklar eğitim merkezinde çalışmaktayım. çoğu zaman işimi iş yerimdeki insanları( 65 tane iki yıllık aöf mezunlarının bile çalıştığı bir okuldayım) sana bağıran temizlik görevlisi yemek yapan kadınlar ve servis şöförü hatta hepsinden nefret ediyorum. ve göreve ilk başladığım günden beri istifa etmeyi düşünüyorum.planlar yapıyorum,rehabilitasyon merkezleriyle görüşüyorum. başka ne iş yapabilirim diye kara kara düşünüyorum. psikolojik olarak kafayı yemekten bile korkar oldum. berbat durumdayım. özet olarak bu şekilde. ve çevremdeki herkese konuyu açıyorum, onlara danışıyorum yanlıs yapmaktan korkuyorum. karar veremıyorum bı turlu...devletten ıstıfa edıp ozele gecmek cok mu mantıksız? devlete gerı donusum 3 sene sonra kpss ıle mumkun. ama ben 3 sene nasıl calısırım bılemıyorum bu konuda. dusuncelerınızı merak edıyorum.yardımcı olursanız sevınırım

21-11-2010
Hale ÇAPA
Özel Eğitim Öğretmeni
Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.
5 Yanıt
ben düşündüklerinizin hepsini yaptım ve pişman oldum.10.000liranın üzerinde paramı kaybettim.Devlette çalışıp düzenli maaş almak daha garantilidir.Rehabilitasyon merkezleri sahiplerinin çoğunluğu malesef paranı vaktinde tam olarak ödemiyor.Hiç riske girmeyin derim.Çoğunluğu askeri ücretten sigorta pirimi ödeyerek prim kaçırır.Dürüst,doğru şekilde çalışan reh.merkezi türkiyede çok az.Zaten devletle özel sektör maaşları hemen hemen aynı hatta devlette daha iyi.Bence başka bir ile yada okula tayin istemek daha mantığa uygun.
14-02-2011
Eylem Özgür KURT
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Bence önemli olan;doğru olanı değil,sizi mutlu edecek olanı tercih etmektir.Çünkü DOĞRU kavramı da kişiden kişiye değişir.. Kalabalığın sesinin, sizi mutsuzluğa mahkum etmesine izin vermemelisiniz:)
10-01-2011
Firdevs Karaca EREN
Özel Eğitim Uzmanı

ben yaklaşık 2 senedir özelde çalışıyorum ve çok da mutluyum.. bence her yer aynı değil. devleti de çok düşünen bi insan değilim. devlette de aynı sorunlar olmuyo mu? müdür ve diğer öğretmenlerle geçinmek çok mu kolay? her yerin ayrı bir zorluğu var. bence iş yerinizi değiştirin ve daha ii bir kurum bulun. hangi ilde çalıştığınızı söylerseniz size yardımcı olabilirim belki ..
10-12-2010
Ayşenur Arat ODACI
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

bence sakın böyle bir şey yapma inan özeller devletten daha berbat hele iyi bir yere düşmessen çok pişman olursun
28-11-2010
Zeynep KARA
Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni

hiç devletten istifa edilip özele geçilir mi ?
28-11-2010
Hande OZİSTANBULLU
Okul Öncesi Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 587 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Buse B.
Anaokulu Öğretmeni

Dün

Mert S.
Okul Öncesi Öğretmeni

Dün

Deniz Ö.
Çocuk Gelişimcisi

Dün

Elifnur K.
Çocuk Gelişimcisi

Bugün

Yasmin Z.
Psikolog

İş mi Arıyorsunuz?

Başka bir şehire taşınmayı düşünüyor, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

PKT, KDF, BEP, GÖF ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın