Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

işitme engelliler için kuran meali

aslında olayın asıl konusu işitme engellilerin acaba dinlerini yaşamaya yeterince yetkin midirler? herhangi bir okuma yazma bilmeyen engelli yaratanın ayetlerinden nasıl haberdar olabilirdir?

bunu sözlükte istişare ederek düşünceye açmak istedim. örneğin işaret diliyle kura'n meali yapılabilir. böylece çok daha farklı bir kesim yaratana daha da yaklaşır ve engelini de bu yaklaşmaya engel görmez!


http://www.youtube.com/results?search_query=i%c5%9fitme+engelli+kuran&aq=f şöyle youtube'da işitme engelli kura'n diyerek arama yaptığımda sadece dini genel anlatımlarla karşılaştım. acaba bu konuda bana nasıl yardımcı olabilirsiniz? işitme engellilerin dilini bileniniz var mı ya da terapist bir tanıdığınız, engellilerin dillerinden anlayan birisi? çok yardımcı olabilirim böyle biri var ise. yalnız bu para içinden ziyade hayır için bir iş.. Allah rızası için bu işitme engellilerle ilgili kuran çevirmesi yapacağız. yavaş yavaş olur birden fazla kişi de başvurabilir. teşekkürler ilginize.


konu başlığını tam seçemedim ama .. ilgili arkadaşlar mail atabilirler..

07-09-2011
Kadir ULUPINAR
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni (İlköğretim)
Bireysellleştirilmş Eğitim Proğramını(BEP) kolayca hazırlayın.
2 Yanıt
http://www.videoquran.net/ 42 dilde kuran meali online dinlene bilir bir cok türkçe tercüme ve seslendirmesiyle videoquran.net adresinden alabilirsiniz.arnavutca amerikce arapca azerice bahasa indonesia bangala bengali berberce tamazgitce boşnakca cince ingilizce filipince fransızca almanca gujareti hintce kannada dili korece kürtçe malayalam maranoa marthi peştunca persce portekizce rusca somalice ispanyolca kisvahili tagalog tamilce telagu türkçe urduca uygurca özbekce ve daha bir cok dilde sesli kuran tercümesi indire bilir dinleye bilir. veya bilgisayarınıza program olarak yükleyebilir. hatta sitenize ekleye bilirsiniz. sadece arapca isteyenler için 150 değişik hafızdan sesli kuran için http://mp3quran.audioquranmp3.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.
09-03-2012
Fatos BUDAK
Çocuk Bakıcısı

İyi günler İşitme engellilere işaret dilinde aynen arapçayı veremezssiniz ama türkçe meailini verebilirsiniz. İşitme engelliler federasyonu İEF olarak böyle çalışmalarımız mevcuttur Saygılarımla...
26-09-2011
Muammer AY
Diğer

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...