Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

işitme engelliler alt sınıfları

Merhaba ben normal bir okulun özel alt sınıfında öğretmenim .daha önce hiç alt sınıfta çalışmadım uygulamalar hakkındada bilgim yok.Bu sınıflara öğrenci yönlendirilirken hem işitme engelli hem otistik çift engelli çocuklar yönlendirilebilir mi?ben alanım itibariyle otizmde kullanılan eğitim yöntemleri hakkında bilgili değilim.ayrıca sınıfta bir de zihin+işitme engelli bir öğrenci daha var.toplam 6 öğrenci ben de ne yapacağımı şaşırdım.bilgilerinizi paylaşır mısınız?

04-10-2010
Esra ÖRDEKCİ
İşitme Engelliler Öğretmeni
Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.
1 Yanıt
merhaba hocam sıkıntınızı anlıyorum ama malesef alt sınıflarda tek bir bransa yonelık atama olmuyor her ne kadar işitme eng. öğt. de olsak meb içerisinde atama yapılırken özel eğitim öğretmeni sıfatıyla atanıyoruz boylelıkle yalnız zıhın eng. olan ozel alt sınıflara da atanabiliyorsunuz. diğer bir boyutsa eger bulundugunuz yerde yeteri kadar alt sınıf var ve engel turlerine gore ayrışmıssa otızmı yada zıhınsel engelı olan bır bırey de once sızın sınıfa başlayabılır amaç engelli bireyın işitmeyle olan sorununu ilk önce sızın cözecek olmanız sonrasında otızme yonelık otızm sınıfı gıbı yerlere yerleştırmesı yapılacaktır. en son ihtimalde bulundugunuz ilçe - ilde yeteri alt sınıfın olmayısı o zaman orta dzy MR ler ve alt sınıfa uygun görulen engel türleriyle karşılaşmanız olası.
05-10-2010
Sadık BAZ
İşitme Engelliler Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 817 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Gamze Y.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Dün

Rabia C.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Bugün

Yurdagül K.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Bugün

Kevser Y.
Uzman Öğretici

Dün

Sude A.
Sosyolog

Kurumunuzun ihtiyaç duyduğu tüm işlemler tek otomasyonda... Hem de ücretsiz!

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Kullanıcı Görüşleri...