Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

işitme engelli bireylerde yaş sınırı

arkadaşlar özel özel eğitim kurumlarında işitme engelli bireylerin ödemelerinde yaş sınırı var mı?şimdiden teşekkür ediyorum
21-02-2007
Hediye AL
Özel Eğitim Öğretmeni
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
11 Yanıt
Hocam bu 08/03/1993-60 Odyoloji, işitme konuşma engelliler eğitim programını nereden bulabilirim. Adres bilen veya elinde olan varsa lütfen göndersin.
02-06-2007
Sema TAN
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Bunun dayanağı Talim Terbiye Kurulunun 08/03/1993tarih ve 60 sayılı kararıyla onaylanan "Odyoloji, işitme ve konuşma engelliler programı" dır.Bu programda programın düzeyi 0-12 yaş grubu olarak kabul edilmesi nedeniyledir.Sanırım 12-18 yaş grubu için işitme engelliler çerçeve programı hazırlığı şu sıralar TTKB'nda devam ediyor. Saygılarımla.
02-06-2007
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Ne yazık ki artık 12 yaş üzeri çocukların ödemeleri yapılmamaktadır.kurumunuza devam eden öğrenci velileri itiraz dilekçeleriyle meb e başvursunlar ve karardan dönülmesi için başvuru yapsınlar.bunun bir faydası olur mu bilmiyoruz ancak hiç ses çıkkarmayıp kabul etmekten daha iyi olacağını düşündük.şu an için bizim de yaptığımız başka birşey yok.birilerinin elini vicdanına koyup bu karardan dönmelerini bekliyoruz.gerekçeleri 12 yaşüstü çocuklar için elimizde meb onaylı bir eğitim öğretim programımızın olmaması.şuan bunun üzerine çalışma yapmaktayız.bir program ortaya çıkarıp bunu kabul ettirebilirsek karardan döneceklerini umut ediyoruz.
31-05-2007
Esin ŞENKAL
İşitme Engelliler Öğretmeni

Biz Elazığ'da işitme engelli eğitimi veren SHÇEK'e baülı bir kurumuz. Bugün bize MEB'e geçtiğinizde 6-12 yaş grubuna ödeme yapacaz dediler. Bunun yasal dayanağı nedir? Ne yapabiliriz. bilgisi olan varsa lütfen cevaplasın.
31-05-2007
Sema TAN
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

işitmede yaş sınırını 0-18olduğunu biliyorum meb e bağlı bir kurumda çalışıyorum ve 0-18 yaş arası işitme engelli bireyleri faturalandırıyoruz. konuyla ilgili son bilgileri ulaştırabilirseniz sevinirim. teşekkürler.
25-05-2007
Didem GÜNDEŞ
İşitme Engelliler Öğretmeni

Arkadaşlar Hepinize Öncellikle Merhaba, İşitme engellilerde yaş sınır Talim ve terbiye kurulunun 1993 yılında hazırlanan program 0-12 dir.yani meb'e bağlı kurumlar; shçek 'e bağlı kurumlar 31.12.2007 sonuna kadar hazırladıkları programda albilecekleri yaş sınırına kadar alabilirler yani shçek'ten ruhsat almış bir kurum iç hizmet yönetmeliğinde aldığı yaş grubu ne ise onu alabilrler 0-18,3-18 veya 0-21 bilgilerinize sunulur.
13-03-2007
Nergis MEMİŞ
İşitme Engelliler Öğretmeni

ZİHİNSEL ENGELLİLERDE YAŞ SINIRI YOKTUR.AMA İŞİTME,BEDENSEL,GÖRME VB.ENGELLİLERDE 18 YAŞ SINIRI VARDIR.
07-03-2007
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

YAŞ SINIRI ZİHİNSEL ENGELLİLERDE YOK.AMA İŞİTME, BEDENSEL VS.. GİBİ DİĞERN ENGEL TÜRLERİ İÇİN 18 DE OLDUĞUNU SÖYLEYENLER VAR 21 DE SÖYLEYENLER VAR. AMA BEN 21 E KADAR OLANI FATURALIYORUM. HOŞÇAKALIN.
06-03-2007
Kürşat ARIKMERT
İşitme Engelliler Öğretmeni

18 yaşı bitince kendi imkanlarıyla gelebilirler
23-02-2007
Tarık AKAY
Özel Eğitim Uzmanı

arkadasım kurum sahibi halk eğitimden bir tane meslek eğitimi üğretmeni bulup bunuda bu kişnin diplamasını kullanıp meb den izn alabilyor ve böylelikle atolyede el sanatlrı öğretilyor böylelikle hem iştme memde zihihinin yaş sınırını ortadan kaldırmış oluyorsunuz
22-02-2007
Mustafa BALLI
İşitme Engelliler Öğretmeni

18yaştan sonrasına ödeme yapılmıyor bildiğim kadarıyla
21-02-2007
Esin ŞENKAL
İşitme Engelliler Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Eleman mı Arıyorsunuz?

Çalışanınız sizi yüzüstü bıraktı, ortada mı kaldınız?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Kullanıcı Görüşleri...