Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

imza yetkisi

arkadaşlar yeni yönetmelik ve psikolojik danışmanların imza yatkisi hakkında bilgi sahibi olan var mı. uzun süredir kimseden ses çıkmıyor. acaba imza atan arkadaşım var mı. yönetmelik kasımda çıkacak diyolar ama hala ses yok..
13-11-2008
Faruk ŞAHİN
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen
Bireysellleştirilmş Eğitim Proğramını(BEP) kolayca hazırlayın.
1 Yanıt
SORUNUZUN CEVABI: T.C MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü Sayı: B.08.0.ÖÖG.0.19.01.03/284P2/59272 25 Kasım 2008 Konu: Rehber öğretmen .................................Valiliği İlgi: a) Milli Eğitim Bakanlığı Özel, Özel Eğitim Kursları Yönetmeliği, b) 30/04/2008 gün ve B.08.0ÖÖG.0.19.01.03/284-P2 c) Milli Eğitim Bakanlığı Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Yönetmeliği ç) 12/07/2004 gün ve 119 Sayılı Talim ve Terbiye Kurulu Kararı d) 16/12/2006 Gün ve 26378 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar e) 14/11/2008 Gün ve B.08.0.TTK.0.01.02.04/8776 sayılı yazı. İlgi(a) yönetmeliğin 6'ıncı maddesi gereğince özel, özel eğitim kurumlarında görevlendirilen rehber öğretmenlerin bireysel ve grup eğitimi derslerine/seanslarına girip giremeyeceklerine ilişkin çeşitli valiliklerden görüş istenmesi üzerine konu hakkında ilgi(b) yazı ile bakanlığımız Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığından görüş istenmiştir Alınan ilgi (e)cevabı yazıda; ilgi(ç) karar ile kabul edilen bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarına öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlar ile mezun oldukları yüksek öğretim programları ve aylık karşılığı okutacakları derslere ilişkin esaslar ve eki çizelgeye göre Psikoloji alanına sadece ortaöğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans yada pedagojik formasyon programını başarı ile tamamlayan psikoloji bölümü mezunlarının atanabildiği, İlgi(ç) ve (d) karara göre rehber öğretmenlere aylık karşılığı ders görevi verilmediği, ancak 18 saat ders niteliğinde yönetim görevi verildiği ayrıca ilgi(c) yönetmeliğin 55 inci maddesine göre de rehber öğretmenlere ders görevi verilemeyeceği dikkate alınarak uygulamanın bu doğrultuda yapılmasının uygun olacağı değerlendirilmiştir, denilmektedir. Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim. Mehmet KÜÇÜK Bakan a. Genel Müdür
06-12-2008
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
İş Arayanlar

iş arayan 663 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

Gökhan G.
Psikolog

Bugün

İlayda Ş.
Psikolog

Bugün

Züleyha T.
Özel Eğitim Öğretmeni

Bugün

Büşra B.
Fizyoterapist

Bugün

Gülnaz T.
Odyolog

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.