Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

hipotonik bebek

merhaba,

ben 5,5 aylık hipotonik bir erkek bebek annesiyim. Yapılan bütün araştırmalarda hipotonisinin nedeni bulunamadı. iki kere emg yapıldı ikisinde de herşey normal bulundu. benimle aynı sorunu yaşayan annelerin deneyimlerini paylaşmak istiyorum. uzmanlarımızada sormak istiyorum daha önce nedensiz hipotonik bebeklerle karşılaştılar mı ve ilerleyen zamanda bizi neler bekliyor mesela oğlum yürüyebilir mi?
23-03-2009
Aysun HAFIZOĞLU
Diğer
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
4 Yanıt
öncelikle geçmiş olsun,hipotoni bir tanı değil bir tanı sonucu ortaya çıkmış bir durumdur,tablodur.Bu yüzden öncelikle tanının konması gerekir,nörolojik bir durumdur ve bu gibi durumlarda tanıyı koymak bir seri tetkik gerektirdiği için zor ve zaman alan birşeydir. çocuğunuzu iyi bir çocuk nöroloğuna götürürseniz gerekli tüm tetkiklerini eksiksiz yapacaklardır,üniversite hastanesinde bir hoca düzeyinde tetkiklerini yaptırmanızı tavsiye ederim,tanıyı ancak bu şekilde öğrenebileceğinizi düşünüyorum. genetik test,biyopsi gibi kompleks tetkikler gerektirdiği için üniversite hastanesinde takip ettirmenizde yarar var,bu esnada fizik tedavisini ihmal etmeyin atrofiyi ve deformite gelişimini engellemek açısından fizik tedavi çok önemli. tekrar geçmiş olsun...
03-08-2010
Fatma KARLIK
Fizyoterapist

merhaba ,bizim bebeğimize de hipotonik diyorlar.yapılan bütün tahliller.mr.emg temiz çıktı,sebebi bulunamadı.şu an 3 aylık ,sizin oğlunuzu merak ediyorum ,son durumu nasıl.?
29-06-2010
Semra GÜLDUMAN
Acil Tıp Teknisyeni

cevabınız için teşekkürler şule hanım... düzenli kontrollerine götürüyoruz oğlumuzu ama sanırım zamana ihtiyacımız var bizi neler beklediğini görmek için. belki kas biopsisi yapılmamız istenir. siz yürüyebilen hipotonik bebek gördünüz mü? fizik tedaviden cevap alır mıyız?
29-03-2009
Aysun HAFIZOĞLU
Diğer

erken dönemde fizik tedaviye başlamanız şart. ve doktorunuzun istediği sıklıkta kontrole götürmeniz ve belki 1-2 doktorun daha görüşüne başvurabilirsiniz. sebepsiz hipotoni çok sık rastlanan bir durum değildir.
28-03-2009
Şule KİŞİOĞLU
Fizyoterapist

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş Arayanlar

iş arayan 830 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

Hamza D.
Özel Eğitim Öğretmeni

Bugün

Bilge A.
Çocuk Gelişimcisi

Bugün

Cüneyt B.
Uzman Öğretici

Dün

Sinem Y.
Sosyal Hizmet Uzmanı

Bugün

Esma A.
Çocuk Gelişimcisi

Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.

Kullanıcı Görüşleri...