Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

hazırlık okuyanlara 1 kıdem fazla veriliyor(muş)

geçenlerde shu ya da shcekin mail grubunda gordum.. bilen biliyordur.. hazırlık okuyup lisans eğitimini 5 yıl yapanlar bu durumu belgeleştirdiklerinde ve çalıştıkları kuruma ibraz ettiklerinde kıdemleri 1 puan arttırılıyormuş.. yani 8/1 isen 8/2 oluyorsun. bu durumu bilen ya da prosedüründen bilgisi olan arkadasımız vars apaylaşırsa iyi olur.. bari okuudğumuz hazırlık kamuda bir işe yarar.. kolaylıklar..
18-02-2007
Seyhun AKAR
Sosyal Hizmet Uzmanı
Öğrenci ve Veli bilgilerinin kolayca takip edin.
9 Yanıt
ben de ilkokuldan sonra okudum hazırlık... sadece lisedeki hazırlık mı geçerli oluyo?
22-02-2007
Güner YİĞİT
Sosyal Hizmet Uzmanı

mrb arkadaşlar hazırlıktan dolayı kıdem almanız için aday memurluğun kalkması gerekmiyor benim henüz adaylığım kalkmadı ama birkaç ay önce 1 kıdem aldım.herkese iyi günler
22-02-2007
Hacer KARAKOÇ
Sosyal Hizmet Uzmanı

Merhaba arkadaşlar, ben hem ilkokuldan sonra hem de üniversitede hazırlık okudum, bir tek liseden önce okumadım,bilseydik böyle bir şey olacak Liseden öncede okurduk :-)İlkokuldan sonra okuyana bir şey yok mu? amorti filan gibi. Herkese iyi günler.
21-02-2007
Onur UÇAR
Sosyal Hizmet Uzmanı

Bu durumun gerçekleştirilmesi için aday memurluğun kaldırılması meı gerekiyor.Ayrıca ilgili fıkrada teknik öğretim okulları mezunlarına meslekleri ile ilgili görevlerde çalışmalrı halinde ayrıca bir kademe ilerlemesi daha verilir diyor.Bu durum anadolu öğretmen lisesi mezunu olup öğretmenlik yapanlar için de geçerli midir?
21-02-2007
Özge ŞAHİN
Okul Öncesi Öğretmeni

Peki bu kıdemin yansıması için aday memurluğun kaldırılması mı gerekiyor? Konu ile ilgili bilgisi olan var mı?Bir de ilgili fıkrada teknik öğretim okulları mezunlarına meslekleri ile ilgili görevlerde çalışmaları durumlarında ayrıca bir kademe ilerlemesi daha verilir. Deniliyor.Bu durum anadolu öğretmen lisesi mezunu olup öğretmen olanlar için de geçerli mi?
21-02-2007
Özge ŞAHİN
Okul Öncesi Öğretmeni

yönetmelik ya da kanun üni. ye bu hakkı tanımamış diye biliyorum. fakat hacer lisede bu eğitimi aldığı için geçerli olmuştur.
21-02-2007
Mahmut Sami KÖKTAŞ
Sosyal Hizmet Uzmanı

657 DMK nun ortak hükümler içerisindeki "sınıfların öğrenim durumuna göre giriş ve yükselebilecek derece ve kademeler " başlığı altındaki 6. maddenin b fıkrasında yazıyor. ve bildiğim kadarıyla tüm memurlar için geçerli.
21-02-2007
Hacer KARAKOÇ
Sosyal Hizmet Uzmanı

Peki bu durum shcek de çalışıp lisede hazırlık okuyan diğer meslek elmanları için de geçerli mi?Konu ile ilgili yönetmelik veya kararname hangisi?Bilen var mı?
20-02-2007
Özge ŞAHİN
Okul Öncesi Öğretmeni

mrb hazırlık okuduğunuzu ispatledığınız taktirde 8/2 oluyorsunuz ama lisans eğitimindeki hazırlık sayılmıyor.lisede hazırlık okuduysanız bu kural geçerli. ben lisede de hazırlık okumuştum ve okulumdan aldığım belgeyle de ispatladım ve bakanlığa gönderdim ve kıdem puanım bir iki hafta içinde geldi.iyi günler
20-02-2007
Hacer KARAKOÇ
Sosyal Hizmet Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 817 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

Kevser Y.
Uzman Öğretici

Dün

Kübra G.
Sağlık Teknikeri

Dün

Sude A.
Sosyolog

Dün

Tuğba Z. Ö.
Uzman Öğretici

Dün

Gökhan G.
Psikolog

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
İş mi Arıyorsunuz?

Mezun oldunuz, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...