Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

hastanelerde çalışan çocuk gelişimciler

Arkadaşlar hastanelerde çocuklar için çıkartılan özürlülük raporlarında (özel eğitimde kullanılan) değerlendirme yapıyormusunuz ve değerlendirmeyi raporlara aktarıp imza yetkisini kullanıyormusunuz. ben bunun için hastanede çalışmalar yapıyorum sağlık kurulu raporlarında(özel eğitimde kullanılan) imzamızın olması ve eğer hastanede çalışıyorsak bir çocuk gelişimcisi olarak bu raporu veren sağlık kurulunda imzamızın bulunmasının gerektiğini düşünüyorum.bu konuda hastane ile hiç görüştünüzmü sonuç alabildinizmi. yada bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz.
07-11-2007
Fatma YALÇIN
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi
Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.
4 Yanıt
arkadaşlar bu konu öyle basit değil. olamazda. yani bizim yazdığımız raporla öael eğiit alır alamaz...gibi bir şey şuan için söz konusu değil. keşke olsa ama değil. bunu bize yaptırmıyorlar. Sami ulusta yapılan şey yalnızca uzmanların verdiği raporların arkasına çge değerlendirilmesinin ilştirilmesiydi. şuanda onada engel koydular. Bu sektör paranın yönettiği bir sektör. Herkes çocuk kapma derdinde.bunun dışında RAM denen bir kurum var.biliyoruz. şuan resmi olarak onların yetkisi kararı çok önemli.biz resmi olarak yalnızca gelişim geriliği vardır, yaşıtlarına göre geridir gibi ifadelerle raporlarımızı ancak ve ancak yol göstermek yada ipucu vermesi için ram a gönderiyoruz.bizim otistik dediğimiz çocuğa ram "hayır değil " dediğinde yapılacak bir şey yok. hepsi bu.bu hiç hoşuma gitmiyor ama gerçek.
13-11-2007
Nuray Özkul YÜCEL
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

pınar hanım, değerlendirmeleri bende yapıyorum ama raporda imza hakkım ve kurul üyesi olarak meslek ünvanım yok. siz bu yaptığınız değerlendirmeler sonucunda rapora imza atıyormusunuz? çocuk gelişimcisi olarak sağlık kurulu raporunda adınız varmı? çünkü değerlendirmeleri yapıyorsak bu kurulda olmamız ve imza yetkimizin olması gerekiyor. bunun için tüm arkadaşlardan rica ediyorum çocuk gelişimcisi olarak bu hakkı elde etmek için çalışalım ve birbirimizi haberdar edelim.
08-11-2007
Fatma YALÇIN
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

ben özürlülük raporu için değerlendirme yapıyorum..en azından benden gelişim testi istendğinde değerlendirmemi yazıp sağlık kurulu heyetine gönderiyorum..böylece çocuğun eğitim alıp almayacağına karar veriliyor
08-11-2007
Pinar DAĞDELEN
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

evet haklısın fatma söylediklerine katılıyorum. dediğin çalışma sami ulus çocuk hast.de uygulanıyordu (staj yaptığım dönemden biliyorum) şuanki durumu bilmiyorum. başhekimle konuşmaya çalıştım ancak bize bakış açıları siz tetkik birimisiniz ve öyle çalışırsınız yani dr. senden isterse sen istenen tetkiği(gel. testi) yaparsın. sanıyorum bu konu hast.nin adına göre değişiyor. çocuk hast.leri ve araştırma, eğitim hast.lerinin mevzuatları ve çocuk gelişimcinin çalışma alanı daha geniş. devlet hastaneleri daha farklı.
08-11-2007
Nagihan E. DİLBAZ
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Eleman mı Arıyorsunuz?

Çalışanınız sizi yüzüstü bıraktı, ortada mı kaldınız?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi