Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

hastanede çalışan,hakları yenen ,meslek yasaları olmayan, birleşemeyen psikologlar...

merhabalar,prof. dr. Nail Şahin yaptığı bir röportajda psikologların örgütlenememesinden ve ekip çalışması yapamamasından yakınıyordu.O zamanlar-tek gayem hastaneye girip çalışmak olduğu için-pek de umursamamıştım açıkcası.Ama şimdi görüyorum ki mezun olduktan sonra neredeyse yüzüstü kalınan bir durumla tamamen karşı karşıyayız.Ve her psikolog kendi dairesi -ekseni- içerisinde halinden memnun-olmaya çalışan- bir durum arzediyor.Ve (hadi bir şeyler yapalım)-ne bileyim birleşelim- hakkımızı arayalım dendiğinde ise top direk tpd ye atılıyor.Arkadaşlar! ülkemizde maalesef psikolog olarak haklarımız o kadar yeniyor ve üzerimizden o kadar istifade ediliyor ki biz farkında bile değiliz haklarımızdan ve yenildiğinden.Bir kere mezun olduktan sonra nerede çalışıyor olursanız olun kullanmanız gereken materyaller,almanız gereken eğitimler var ve hepsi de ücretli ve olağanüstü pahalı.Bu eğitimleri almasanız hiç bir şey yapamıyorsunuz.Bu eğitimleri karşılayacak kadar bir aylık ücret alamıyorsunuz.Ve bu neden böyle dediğinizde aslında farkediyorsunuz ki bunu diyen sadece sizsiniz.Ben bunun -bundan sonra-(umarım)yakın takipçisi olacağım.Ve avrupa karşılaştırmalı bir araştırma yapıyorum.Türkiye de çalışan psikologların durumunu -her açıdan-ortaya koyan bir araştırma yapacağım ve bunu hem sağlık bakanlığı na hem sendikaların basım yayım organlarına hem de internette ilgili mercilere -tpd başta olmak üzere- göndereceğim.Katkıda bulunmak isteyen -özellikle gaziantep ten-meslektaşlarım olursa memnuniyetle kabul ederim.Sağlıcakla kalın.
09-03-2009
Hüseyin DURAK
Psikolog
Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.
2 Yanıt
teşekkür ederim burcu.konuyla ilgili düşüncelerini ve çözüm önerilerini bekliyorum.buraya yeni konular açarak düşüncelerini paylaşırsan çok sevinirim.
10-03-2009
Hüseyin DURAK
Psikolog

Çok güzel düşüncelerin var arkadaşım ve İzmir'den katkıda bulunmak isterim.
10-03-2009
Burcu ÇATALOĞLU
Psikolog

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 976 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

Ebru K.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Bugün

Kübra I.
Uzman Öğretici

Bugün

Nursima A.
Fizyoterapist

Bugün

Su E.
Fizyoterapist

Bugün

Edanur P.
Psikolog

Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.