Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

grup etkinliklerinde özbakım dışında neler yapıyorsunuz?

mrb arkadaşlar grup etkinliklerinde özbakım dışında neler yapıyorsunuz?yaptığınız değişik etkinlikler varsa paylaşabilirmisiniz?şimdiden teşekkürler.herkese kolay gelsin.
06-06-2007
Elif BAŞTÜRK
Usta Öğretici
Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.
5 Yanıt
mrb,önerilerinizi değerlendiricem,size iyi çalışmalar kolay gelsin.
07-06-2007
Elif BAŞTÜRK
Usta Öğretici

merhaba elif baştürk ben 5 yıldır usta öğreticilik yapıyorum. özbakım dışında ne çalışılabir diye sormuşsun.ben yıllık plan hazırladım. grup derslerine giriyorum.bir grup ayda 4 kez grup dersi alıyor.ben bunları haftalara böldüm.ilk hafta akademik beceriler yani okuma-yazma, ikinci hafta beceri ve özbakım, üçüncü hafta matematik ve üniteler, 4 hafta ise yine kavram ve özbakım çalışıyorum.
07-06-2007
Ülkü YILDIZ
Usta Öğretici

Buarada gönül hanım siz benim muhatabım değilsiniz,ben usta öğretici arkadaşlarımdan yorum bekliyorum.size derslerinizde başarılar.
07-06-2007
Elif BAŞTÜRK
Usta Öğretici

Size daha öncede söylemiştim Siz bu işin içinde olmadığınız için henüz bişey bilmiyosunuz ama herşeye böyle karışıyosunuz.ben çocuk gelişimi ve eğitimi bölümünden mezun oldum.özel eğitim dalında 2 çeşit eğitim verilir,biri bireysel,diğeride grup eğitimidir.bireysel eğitimde çocuğun öğretmeni çocuğa yönelik bir gelişim tablosu,ve izleyeceği yolları belirten biraysel eğitim planı hazırlar.zaten çocuk engellidir,ve uygulayabileceğin şeyler sınırlıdır.grup eğitimindede aynı şekilde ama grup eğitiminde daha çok özbakıma öncelik verilir,çünkü zihinsel ve sosyal gelişim bireysel eğitimde desteklenmektedir.Ayrıca özbakım tehlikelerden uzak durmayı falanda içermez o sadece bir hedefdir.alanların hepsini biliyorum,bence siz saygı konusunda kendinizi eğitmelisiniz,tanımadığınız insanlar ve bilmediğin iş dalları hakkında yerli yersiz yorumlar yapmamayı öğrenirsiniz daha öncede söylediğim gibi ders notlarını yüksek tutmazsanız usta öğretici bile olamazsınız:)
07-06-2007
Elif BAŞTÜRK
Usta Öğretici

size birsorum var ne mezunusunus branjınız ne acaba pardon ama sizin bütün alanları bilmenizlazım özbakım dediğiniz çocuğun temizliği ve tehlikelerden uzak durulması vb. yönlerde çocuğa verilen eğitimdir. diğer alanları bilseydiniz eğer böyle bi soru sormazdınız.eminimki hocalarımda bana katılıyorlardır. teknolojiden yararlana bilirsiniz diğer alanları araştırırsanız iyi olur.eğer meslek lisesi çıkşlıysanız ve siz bunu bilmiyorsanız bu işi bırakın bence acemiler yüzünden çocukların eğitimi kötü oluyor eğer bu mesleği yapmak istiyorsanız önce iyi birşekkilde araştırmacı ve iyi bir gözlemci olmanız lazım.bye
06-06-2007
Gönül KURT
Usta Öğretici

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Eleman mı Arıyorsunuz?

Çalışanınız sizi yüzüstü bıraktı, ortada mı kaldınız?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi