Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

fizyoterapist meslektaslarıma duyuru 1 gunde beden ogretmenı olucaz

Nasıl olsa ılk orta lıse ve unıversıtede beden egıtımı dersı aldık.BIZE BESYO DIPLOMASI VERSINLER BIZ ONLARINDA IŞINI YAPALIM NASIL KENDI MESLEGIMIZI GUZEL NOKTALARA TASIDIYSAK SU BEDEN EGITIM OGRETMENLERINE DESTEK VERELIMDE ONLARINDA ONUNU ACALIM BASKA MESLEKLERE EL ATIP INSAN SAGLIĞIYALA OYNAMASINLAR.
31-01-2008
Tuncay TALAS
Fizyoterapist
Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.
16 Yanıt
Arkadaşlar biraz objektif olalım herkes kendi kurumunda gördüğü olayları genellerse hiiç bir yere varamayız.Şöyleki. Birincisi fizyoterapis arkadaşlar bir öğrenciyi haftada kaç kere alıyor ve ne kadar takip edebiliyor.Bu işi gerçekten layıkıyla yapanlara tabiki sözüm yok.Bakın yapılması gereken şudur ki seanslarda yapılacak egzersizleri yapmak ve aileye gerekli bilgileri vermek ve bunun ne ölçüde gerçekleştirildiğini takip etmek.İnanın bizim kurumda bir tane fzt var ve öğrencilere yetişemiyor fazla para istiyorlar diye kurum sahibi fzt getiremiyor.Yani anlıcaınız yine olan bizim çocuklarımıza oluyor.Beden eğitimi öğretmenimiz bilgilerinizden faydalanmıyorsa ben bu işi senden daha iyi yaparım diyorsa o zaman tepkinizde haklısınız.Ama şu ana kadar öyle bir yorum yapan biri olmadı. İşin aslına bakacak olursak sizde hastanelerde çalışma şansına sahipsiniz acaba neden rehabilitasyonlara bu kadar bağlısınız orda da doktorlar tabii.Tabiki sizlere de ihtiyaç var alanınız kapsamına giren öğrenciler noktasında.Ancak beden eğitimi öğretmenleri hastanelere girmeye çalışmıyor dikkatinizi çekerim.Rehabilitasyonların da bekçisi siz deilsiniz.Özel eğitim öyle hafife alınacak bir iş deil. İstediğimiz sadece velilerimize öğrencilerimize saygı,Böyle bir şeye başlamışsanız bu işi layıkıyla yapmalısınız.Bu arada çalıştığım kurumdaki fizyoterapist arkadaşımla çok yakınız o bana davranış değiştirme sorar ben ona egzersizler sorarım.Onun beden eğitimi öğretmenleri bazında kaygısı yok kendinden emin çünkü. Ayrıca şimdi siz bu kadar duyarlıysanız sınıf öğretmenlerine engel olsaydınız diceksiniz .Biz mücadelemizi burda deil yasal olarak verdik ancak engel olamadık şimdi sınıf öğretmenlerine bir şeyler anlatmaya çalışıyoruz. Sadece çocuklar için....(Bu size ne ifade eder bilmiyorum) Herkese başarılar dilerim...
25-02-2008
Betül TURAN
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

bizim amacımız zaten bu tarz yaklaşımlar olamaz sadece istediğimiz insanlardan daha seviyeli konusup polemiğe dönüstürmemeleri cvp hakkı doğurmadan konusmanız yani hakaret ve alay içermesin konusmalarınız ben her zaman her yerde karsınıza cıkıp sizlerle konusabilirim cekinmeden yeterki dikkatli konusun!!!
24-02-2008
Funda BAZ
Rekreasyon Uzmanı

SAYIN BEDEN EGITIMI OGRETMENLERI SIZDE KENDINIZE GUVENIN SIZDE 4 YILLIK BIR UNIVERSITE EGITMI ALDINIZ AYRICA BIZDEN DAHA IYI MESLEGINIZI TANITMA IMKANINIZ VAR.ICINIZDE DUNYA VE AVRUPA SAMPIYONLARI VAR.REKLAMINIZI VE SAGLAM KAFA SAGLAM VUCUDTA BULUNUR ATASOZUNU TOPLUMA ANLATABILIRSINIZ. BASKA BIR MESLEK GRUBUNUN UNVANINA EL UZATMAK ICIN HARCIYACAGINIZ BU ENERJIYI KENDI MESLEGINIZ ICIN HARCAYIN BENCE HERKES ICIN DOGRU OLAN BU. DUSUNSENIZE SOYLE BIR TURKIYE YI SPORU ANLAMIS BIR ULUS PARKLARINDA YESILLIK ALANLARINDA HER YASTA INSANIN BEDEN EGITIMI OGRETMENLERI ESLIGINDE SPOR YAPTIKLARINI EGER BOYLE BIR TURKIYE GOREMIYORSAK BUNDA EN BUYUK SUCU BEDEN EGITMI OGRETMENLERI KENDILERINDE ARAMALARI LAZIM. GEREKIRSE BELEDIYLERE BU AKTIVITELERDE GONULLU CALISABILECEGINIZI SOYLEYIN. SON YILLARDA HEMEN HEMEN HER PARKTA SABAHIN ERKEN SAATLERINDE KADIN ERKEK DEMEDEN YASLI GENC DEMEDEN INSANLAR KOSMAYA MUHTEMELENDE KILO VERMEYE CALISIYORLAR.BENDE BAZEN KATILIYORUM AMA HIC BIR BEDEN OGRETMENI ARKADASIMI GOREMIYORUM.NIYE BU POTANSIYELI SIZ KULANMIYORSUNUZ INSANLARA SAGLIKLARINI TEHLIKEYE ATMADAN NASIL SPOR YAPILIR OGRETMIYORSUNUZ.BOSUNAMI OKUDUNUZ VE EMEK VERDINIZ. BENCE BOS VAATLERLE SIZI OYALIYORLAR BIR AN ONCE KENDI MESLEGINIZE GEREKEN ONEMI ILKONCE SIZ KENDINIZ VERIN SONRA SAYGIYI BEKLEYIN.BASKA MESLEKLERE EL UZATANLAR BIR KENDILERINE SAYGILARI YOK IKI ONLARADA BIZIM SAYGIMIZ YOK.
22-02-2008
Tuncay TALAS
Fizyoterapist

Bu konunun tarşılılması bile anlamsız. Öncelikli anlayamadığım , benden eğitimi öğretmeni arkadaşların mesleklerine olan saygıları , nasıl olur da başka tamamen farklı kulvarlarda olan bir meslek grubuna dahil olmak isterler üstüne üstlük kendileri de dört sene eğitim aldılar iki ayda insan sağlığı ile ilgili ciddi bir mesleğin mensubu olmanın kolay olmadığının idrakında omalılar. Biz ki ben Çpa mezunuyum , ciddi anlamda yüksek öss puanları ile bu fakülteye giriyoruz ve zorlu bir eğitimden geçiyoruz.Eğer bir telaş varsa oda mesleğimizin elden gitmesi değil insanların sağlığıdır. Hiç kolay bir iş yapmıyoruz ve bunun için ciddi anlamda emek sarfediyoruz. Özeleşrtide yapacağım elbette çok fahiş fiatlar isteyen meslektaşarım olmuyor değil ama bunun çözümü farklı kulavrdaki bir meslek grubunu sadece insan vucudu ile alakalı kısıtlı bir bilgi sahibi diye benzetip iki ay kurs vermek değil, fakülte sayısını arttırmak ve kaliteli bir "SAĞLIK"( bizim için " direk eğitim "değil öğretmen değiliz bizler ); hizmeti vermektir. Herkese kendi mesleğini ciddiyetle yapıp insanlığa bu şekilde hizmet etmeye davet ediyorum . Teşekkürler .. Fzt. Sümeyra SAĞLAM Ankara
21-02-2008
E. Sümeyra KABZE
Fizyoterapist

teşekkür ediyorum anlayışınızdan dolayı hiçbir beden eğitimcinin fzt olma gibi bir isteği yok sadece özel çocuklara bizimde faydamızın olacağını düşünüyorum.
12-02-2008
Ümit FİDAN
Okul Müdürü

ben bir özel eğitimciyim ve sınıf öğretmenlerinin mesleğimizi yapmalarına kesinlikle karşıyım.Aynı şekilde fzt için de geçerli.Ancak uygun yol bu şekilde polemiklere girmek değil.Hele bu üslupla tamamen çileden çıkarıyosunuz,ne bu sınırı aşma durumları anlamıyorum.Rahatızlığınız varsa uygun bir dille anlatırsınız uygun bir dille cevap alırsınız.Bu olmuyosa ilgili mercilere şikayetinizi bildirirsiniz.Herşeyin bir usulu var.Herkes işini ciddiyetle yaptığı sürece problem yok demektir. Özel eğitim bir ekip işidir diye bağırmaktan nefesimiz kesilecek ama hala tekeline alma çabasında olan insanlar var.Özel eğitim kurumları için söylüyorum.Fzt arkadaşlarım siz sadece bu eğitimin bir parçasısınız ve beden eğitimi öğretmeni arkadaşlarımında katacağı çocuklarımıza vereceği çok şey var bunu bilmeniz gerekiyor.Her alandan uzmanın söyleyeceği katacağı şeyler vardır.Olmalıdır da.Yeter ki işini doğru düzgün yapsın,emek versin.. Şunu da belirteyim ki Funda BOZ arkadaşım çok güzel belirtmiş SİZLERİ YETİŞTİRENLERDE BİRER ÖĞRETMENDİ SAYGINIZ OLSUN!!!
10-02-2008
Betül TURAN
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

bende size katılıyorum özlem hanım. biz beden eğitimciler hayata o kadar baglıyız ki etrafımızdaki insanlara hayat aşılıyoruz. bu birde engelli bir birey olunca daha özverili yapmaya gayret gösteriyoruz. eğitimde sadece bilgiye sahip olmak değil daha çok icra etmek önemlidir. bizlerin çalışmalarını gören kişiler herzaman takdir etmektedir. bizler işimizi her zaman aynı ciddiyet ve özenle yaparsak o kadar korkulan bir meslek grubu oluruz.
09-02-2008
Ümit FİDAN
Okul Müdürü

sanırım fizyoterapist-beden eğitimi tartışmalarının daha fazla ilerlemesinin bir nedenide beden eğitimcilerin özel eğitim kurumlarında imza hakkı olmaması ve birçok beden eğitimcinin fizyoterapistin olduğu yerde ihtiyaç yok gözüyle bakılmasıdır diye düşünüyorum.. halbuki yıllarını spora vermiş başarılı bir sporcu ve aynı zamanda bir beden eğitimi öğretmeni olarak söylüyorum,çocukları sosyalliğe alıştırmada bizim katkımız çok fazla ve bütün beden eğitimci arkadaşlarım mesleğimize sahip çıkalım işimizi iyi yapıp olumlu sonuçları çıkardığımızda değerimiz anlaşılacaktır..o çocukların spora ihtiyaçları var,sporun yararını bilenler beni daha ii anlayacaklardır herkese saygılar
08-02-2008
Özlem YEŞİLYURT
Beden Eğitimi Öğretmeni

Ya yapmayın Allahaşkına insan sağlığı bu başka bişey değil yani iki aylık kursla olcak bi iş değil biraz mantıklı olun biz bu işin 4 yıl eğitimini boşuna mı alıyoruz herkes kendi işni yapsın eğer cok fizyoterapistlik yapmak istiyosanız öss ye girip önce bu işin lisans eğitimini alın tamam mı
06-02-2008
Recep SABANCI
Fizyoterapist

cok ilginc iki farkli meslek gurubunun bu sekilde birbirine atifta bulunmasi hakarete varacak boyutta garip geliyor bana ve de sasirtici bu konuyla ilgili soylenen tum hakli haksiz gerekceler yapilan yorumlar topyekun hepsinin disindaki hissiyatta hissettigim bu bu ve benzeri konulara daha farkli daha temel daha oz noktalardan bakmamiz gerektigi kanisindayim
06-02-2008
Fatma Betul KURBAN
Özel Eğitim Uzmanı

bende aylardır söylüyorum gelin mesleklerimizi değiştirelim kim haklı kim haksız anlarsınız. bizde kimsenin mesleğini yapmak istemeyiz. ama gell gelelim fizyoterapistler sanki meslekleri ellerinden gitmiş gibi işsiz kalmışlar ver yansın ediyorlar. korkmayın arkadaşlar kimsenin fizyoterapist olma gibi bir hayali yok. özel eğitim zor bir meslek yapmak isteyen fazla bir beden eğitimci de yok buna bende dahil olmak üzere.
05-02-2008
Ümit FİDAN
Okul Müdürü

Beden eğitim öğretmenlerinin fizyoterapist olma fikri çok güzel bir fikir bence çünkü fizyoterapist arkadaşlar bu işi çok abartmışlar ki 6.5 milyar vermeyenle tlfn da bile konuşmuyorlar. Kurum sahibi olarak ne yapmamızı bekliyorsunuz tabiki benden eğitimi öğretmeni çalıştırmak istemeyiz ama siz de biraz makul ve mantıklı olun lütfen.
04-02-2008
Belirtilmemiş

merhaba arkadaşlar tuncay bey bence de halkı bece de herkes işini yapsın. tuncay bey fizyoterapistten de güzel beden eğitimi öğretmeni olur. ee beden egitimi öğretmeni fizyaterapist oluyor ya :)
03-02-2008
Ahmet ÖZDEMİR
Özel Eğitim Öğretmeni

beden eğitim öğretmenleri fizyoterapist oluyorsa, fizyoterapistlerde beden eğitimi öğretmeni olsun. Bence mantıklı. fizyoterapistlere de iki ay kurs açılsın. Tuncay bey doğru söylemiş. Bence kimsenin buna kızmaya hakkı yok...
03-02-2008
Gülen BULUT
Hidroterapi Teknikeri

HEM SPOR YAPMANIZI TAVSİYE EDERİM SİDDETLE!!! SAĞLAM KAFA SAĞLAM VÜCUTTA OLUR DEMİŞ ATAMIZ...
02-02-2008
Funda BAZ
Rekreasyon Uzmanı

NE KADAR DA SAYGILI BİRER HEKİMSİNİZ BİZ BEDEN EĞİTİMCİYİZ HOKKABAZ DEĞİL TUNCAY BEY.... HADİ BAKALIM BESYOCU OLUN O KADAR KOLAYSA REKREASYON HAKKINDA BİLGİ EDİNİN YORUM YAPMADAN ÖNCE... AYRICA ÖNÜMÜZ ACIK YARA SİZİN YARANIZ ÖNCE KENDİ YARALARINIZI TAMİR EDİN SONRA BASKALRINI ESELEYİN HI Bİ DE SU VAR SİZLERİ YETİŞTİRENLERDE BİRER ÖĞRETMENDİ SAYGINIZ OLSUN!!!
02-02-2008
Funda BAZ
Rekreasyon Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...