Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

fizyoterapist kursu

arkadaslar ben yeni üye oldum bu siteye. beden eğitimciler için kurs acılacağı soylenıyor dogru mu? nerde ve ne zaman olacak ? bu konuda bilgisi olan var mı?
11-09-2008
Berivan YAŞAR
Beden Eğitimi Öğretmeni
Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.
34 Yanıt
halil bey uslubunuzdan ne kadar kaliteli ve neden o kadar kişinin sizi tanıdığı gayet net bir şekilde anlaşılıyor...çok çalışıp yüksek puanlar alarak FTR yi kazananlara inek diyorsunuz heralde bu özellik sizde olmadığı için yeteneğinizi konuşturup yetenek sınavlarını tercih ettiniz...aramızda alınan derslerin farklılığını görmek istiyorsanız transkriplerimizi karşılaştırmanız sorunuzun cevabı olacaktır..ha yok ben kendimi sonradan geliştirdim..anatomi,fizyoloji,tııbı biyoloji genetik,biyokimya,biyofizik,klinik dersler,ortopedik,nörolojik,pediatrik,geriatrik rehabilitasyon vs. derslerinin kitaplarını alıp evde çalıştım artık çok iyi biliyorum diyorsanız sizinle karşılaşmak ve o dediğiniz er meydanında tartışmak isterim..halil bey insanlar işlerini iyi yapmadıklarında yada sadece para olgusunu gözeterek çalıştıklarında onları eleştirme hakkına sahipsiniz bunu bizimde kendi meslektaşlarımıza yaptığımız gibi ama bunu gerekçe göstererek o meslekten nemalanmaya çalışamazsınız..doğruyu doğru pozisyonda durarak savunun..çaresizliğiniz sizi meslek etiğini(ahlakını) yok saymaya sevk etmesin..kim hangi meslekte ne kadar para kazanıyor bu sizi ilgilendiren bi alan değil..bu işin sorumluları,denetleme mercisi yada iş verenleri var..zaten öss de yüksek puanlar alıp iyi bölümlere girenlere inek muamelesi yapan biri onların kazandığı paranın sorgulamasını yapmasıda şaşırılacak bir durum deği..size tavsiyem bu ülke koşullarında iyi bir yaşam sürmek için çok(sizin tabirinizle inek gibi)çalışmak gerekiyosa eğer bence sizde o dediğiniz tabire uygun çalışın ve oraya buraya sataşmaktan vazgeçin...Klinik bilginizi çok merak ettim umarım birgün karşılaşır ve bunları karşılıklı er meydanında konuşuruz..Tabi umarım klinik bilginiz sadece rehabilitasyon merkezlerindeki çocuklardan ibaret değildir..çünkü FTR'nin tüm tıp branşlarını barındıran çok geniş bir hastalık yelpazesi vardır..bizler tüm bu branşlardan eğitim alıp sınavlardan geçip okulu bitirdikten sonrada branşa görede 4-5 yıl uzmanlık eğitimi alıyor olabiliriz ama yinede belki öğrendiklerimiz sizin klinik bilginiz kadar olmayabilir..merak ediyorum bu tarz bir olay yada bu tarz bir tartışma dünyanın başka neresinde vardır diye..neyse bu ülkede yaşamanın bir bedelide bu olsun bakalım...sağlıklakalın...
09-06-2010
Gökhan GÜNEŞ
Fizyoterapist

Ben odtü mezunu elektrik elektronik mühendisiyim aynı zamanda yüksek lisanslı bilgisayar mühendisiyim. Fizyoterapi cihazları geliştirmek istiyorum. Ftr okumadım diye benimde bu alanda robotik gelişmeler yapamayacağım anlamına mı geliyor? Ne sebeple insanları dışlıyorsunuz? Yok söylenenlere gülmekmiş yok trajikomikmiş. Adamı beden eğitimi okudu diye yerin dibine sokup sokup çıkarmışsınız. Şuan nasıl bi mr cihazı bir doktordan daha hızlı ve daha net tanı koyabiliyorsa sizin 7 yılda öğrendiklerinizi de bi cihaza öğretmek çok uzun sürmez. 

27-05-2020
Mustafa ŞİMŞEK
Belirtilmemiş

hangi özel eğitim merkezinde çalışıyorsun
15-05-2012
Cem SAMUT
Fizyoterapist

fizyoterapist arkadaşlar okadar boş ve gereksiz yorumlar yazıyorsunuzki midem bulanıyor.eğer bir rehabilitasyon merkezinde veli beni fizyoterapist almasın beden eğitimci arkadaş alsın diyorsa burada siz fizyoterapistlere nasıl bir yorum yazmak gerekir merak ediyorum doğrusu.kendini yetiştirmiş bu işi para için değilde gerçekten engelli kardeşlerimizin tedavisi için daha fazla ne yapabilirim duygusuyla çalışan fizyoterapist kardeşlerimi yorumun dışında tutuyorum.ben bir besyocu olarak kendimle gurur duyuyorum iyiki bu alanda çalışıyorum.çünkü bir fizyoterapistin alamayacağı öğrenciyi alıyorum.bir veli eğer benimle bir fizyoterapist arasında tercih yapıyorsa demekki bu mesele beden eğitimci fizyoterapist meselesi değil bu alanda kendini yetiştirip daha iyi nasıl hizmet verebilirim meselesidir.ehliyetin arabayı sürmediği yeteneğin ve tecrübenin arabayı sürdüğü gibi.
13-05-2012
Ömer ÖZDER
Beden Eğitimi Öğretmeni

Merhaba arkadaslar, Ben su anda Amerika'da fizyoterapi egitimi goruyorum ve Agustos ayinda Allah kismet ederse mezun oluyorum. Amerika'daki fizyoterapi egitimi su anda Doktora seviyesinde. 4+3 yani toplamda 7 yil universite egitimi goruyoruz. Master seviyesinde sadece bir kac program kaldi ulke genelinde. Mezun olmak izin tez bile yapmak zorunda kaldim. Simdi aslinda sorun baska meslekte calisan arkadaslarin fizyoterapiyi sadece TENS, US, hotpack gibi kavramlardan tanimlamalari. Yani su Beden egitimi ogretmeni arkadasta kendini ilerletmekten bahsetti ve cok guldum acikcasi. Yani kendimi ilerlettigim surece ben cerrahta olabilir ve ameliyat yapabilirim oyle mi arkadasim? Isin bir diger komik tarafi Amerika'dada doktorlar "ben sana fizi tedavi uygulayacagim" derken "Elektrik tedavisi ya da US uygulayacagim" demek istiyorlar sadece. Biz fizyoterapistler olarak tip uzmaniyiz demiyoruz. Ama biz kas ve kas hastaliklarina gelince uzmaniz diyoruz ve bu da bir gercektir. Siz bir aile doktorunun yaptigi fizik muayenisini gordunuz mu? Burda genelde soyle yaparlar. Kollarini havaya kaldir. Agri var mi? Var ise --> Fizik tedavi Recetede de su yazilir. "Sag omuz agrisi, muayene ve tedavi et". Hani teshis nerde sayin doktor bey? Vallahi abartmiyorum ama bize gelen recetelerin %95'i boyle. Yani durum burdada ayni. Sayin Beden egitimi ogretmenleri... Isinize hepimizin saygisi var. Ama bir iki dersle bu konusa uzman olacaginizi saniyorsaniz yaniliyorsunuz cunku bizim yaptigimiz is TENS, US, hospack/coldpack'lerden ibaret degildir. Bunun kazandigimiz para veya egoyla alakasi yoktur. Biz sadece meslegimizi korumaya calisiyoruz. Aldigimiz egitim eften puften bir egitim degildir cunku. Herkese saygilar.
25-04-2012
Dincer CURE
Fizyoterapist

sayın ahmet ceyhan 1990-2000 arasındaki ziraatcıların ya da veterinerlerin ya da üniversite mezunu diğer branşlardan mezun olanların öğrencisiydin galiba... Fizyoterapist olmayınpa kendine bu alanda bu kadar güvenen biri pes doğrusu. gıpta ile bakıyorum sizie...!
29-06-2010
Eyüp Sultanhan ATABAY
Kurs Müdürü

Ahmet bey yazdıklarınızı hayretler içerisinde okuyorum..yani aldığınız derslerin eğitim kısmını nasıl oluyoda FTR fakültelerinde verilen derslerle kıyaslayabiliyorsunuz..anlamadığım bir nokta var bu bizim uzman hocalarımız veya uzmanlaşmaya çalışan ve sınavlarına hazırlanan ve uzmanlık yapabilmek için bi 5 yıl daha okuyan bizler,klinik bilgi bombardımanına tutulan her hastalığın en ince ayrıntısının patolojik ve anatomik ayrıntılarını hesaba katarak tedavi proğramını hazırlayabiliyorsak sizler nasıl oluyoda haftada bir veya iki saat oda yüzeyel bir şekilde anatomi dersi alarak ve sağlık adına hiç bir eğitimden geçmeden kendinizi bu alanda yeterli veya alternatif olarak görebiliyosunuz..ne olur yorum yaparken biraz daha mantığa,mesleki etiğe ve mesleki hak ve hürriyetleri dikkate alarak yorum yapın...yada WHO(dünya sağlık örgütü)'nün sitesine girip fizyoterapist kimdir ne yapar ve alternatifi kimdir..yada kendi meb bakanlığınızın sitesine girin beden eğitimi öğretmeni kimdir ne yapar alternatifi kimdir diye... bu safsatalarla artık uğraşmayalım.. tıp personelleriyle öğretmeler arasındaki bu farkı anlamayacak kadar çaresiz olmazsınız ..artık sağlam duralım ....sağlıklakaln..
28-06-2010
Gökhan GÜNEŞ
Fizyoterapist

bende bır beden eğitimi öğretmkenıyım .. kımsenın mesleğinde gözümüz yok bızım öncelıkle bunda anlasalım bazı fızyoterapist arkadaslar maddı acıdan yuksek mıktarda meblalar ıstedıgınden beden eğitimi öçğretmenlerıne yönelme o yuzden var tabı bızımde aldıgımız egıtım fızyotarapist arkadaslar kadar olmasada en az onlar kadar bu ısı bızde bılıyoruz secım hakkı fizyoterapist ısteyen kısılerın kendısınde cunku bız daha bı kullanıslıyız :) cunku hem beden eğitimi ile ılgılı konularda ders verebılıyoruz hemde işin fizyo kısmındakı bılgıleımız ve beden eğitimi ve spor kısmında ıyı oldugumuzdan bızı tercıh edenlerın sayısı daha fazla ama burda bıde kısının kendını gelıstırmesı var takıpcı bır beden eğitimci her seyın ustesınden gelır ve en ıyı fızyoterapistten dahada ıyı uygulama ve rehabılıte geceklestırebılır bunuda unutmayın kırıcı kelımeler kullanmıssınız bunlar ıyı cuımleler degıl herkes ısını ıyı yaparsa secım hakkı dedıgım gıbı ıhtıyac sahıbı hangı kurumsa ondadır ...
26-06-2010
Ahmet CEYLAN
Beden Eğitimi Öğretmeni

Üslup bile bilmeyen insanlara cevap vermeyin arkadaşlar burda birşeyleri tartışabiliriz,birbirimizi eleştirebiliriz aynı şeyleri düşünmek zorunda değiliz,hemfikir olmak zorunda değiliz ama birbirimize saygılı olmak,konuşurken zihin sağlığı yerinde olan yetişkin insanlar gibi saygı,edep çerçevesinde konuşmak zorundayız... Kıskançlığı had safhaya ulaşmış olacak ki Halil bey bu sınırları aşmış hakaret boyutuna girmiş... kendisini burdan şiddetle kınıyorum biran önce üslubunu düzeltmeye davet ediyorum...
25-06-2010
Fatma KARLIK
Fizyoterapist

tam olarak neyi düşündüğünüzü anlayamadım. fakat salon sporlarına;branşlara yönelik basit temel hareketler ve oyunlarla başlayabilirsiniz. branş olarak düşünüyorsanız. basketbol,futsal(salon futbolu), voleybol, ne istediğinizi yazarsanız size daha fazla yardımcı olmaya çalışırım.
08-06-2010
Yasemin GÖKER
Beden Eğitimi Öğretmeni

arkadaşlar engelli bireylerle salon sporlarında neler yaptırabilirim yardımcı oluranız sevinirim
02-06-2010
Barış AYAZ
Beden Eğitimi Öğretmeni

Yazık ki hitap tarzınız bile eğitim seviyenizi ortaya koyuyor.Biz tıp personeliyiz bölümümüz kurulduğunda da kurumlar özel eğitim diye bir şey yoktu ülkemizde.Anlatmaya çalıştığınız mesleğinden bir haber insanlar her dalda var.Tutuşmak gibi kelimeler kullanarak ortamı basitleştirmeyiniz.Bizler hastanelerde aslen görev yapan devletin de özel eğitimde çalışmasına olanak vermiş uzmanlarız.Beni tanımayan yok derken çok komik ve bayağı bir hale bürünüyorsunuz. Yazıları tekrar okumanızı tavsiye ederim.Rutin kontrollerine giden bir hasta için doktor bilgilendirme raporu nasıl hazırlarsınız ki.Lütfen buyrun çalışın kurumlarda ama kendi dalınızda çocukların spor faaliyetlerine yönelik alanlarda.Ücretler konusunu da insanlar karşılıklı anlaşarak karar veriyor kimse kimseye silah göstermiyor.Ben söylediğiniz rakama çalışan bir meslektaşımı henüz görmedim eskiden vardı ama artık azaldı bu astronomik rakamlar.Bu arada bizim nöroloji yada anatomi profesörlerimizin adı bile 45 puan etmiyor epeyce değerli bir üstadsınız herhalde:)))Neyse tekrar sınava girin ve kapasiteniz yeterse fizik tedavi okuyun o zaman belki anlarsınız....
02-06-2010
Seniha ONURSAL
Fizyoterapist

Sayın meslektaşlarım, Bu gibi tartışmalara girerek vaktinizi boşa harcamayın.Fizyoterapist olabilmek için çok zor bir eğitim yolu ve klinik bilgiden geçmek gerekmektedir.Beyin ameliyatı mı yapıyorsunuz diyen bir kişiyle tartışmak çok manalı gelmiyor bana.İç hastalıkları uzmanları da ancak hipertansiyon ve diyabet reçetesi yazıyor bu arkadaşlara göre herhalde.Tıp personelleri olarak kendi aramızda mesleğimizi yüceltmenin yollarını tartışalım bence.Avrupada fizik tedaviye alacağı hastanın ameliyatına girerek ve insizyon yerinden opere edilen bölgenin her detayını kaydedip ona göre tedavi programı belirleyen değerli bir meslek grubuyuz.Bu nedenle ülkemizde de mesleğimizi bu seviyeye getirmek için uğraşmalı cehaletle boğuşmamalıyız.Biz fizyoterapistlerin önemi ve ayrıcalığını hepsi biliyor zaten.Amaçları gelir elde etmek.Bir canlıyı sağlığına kavuşturmak değil.OperE bir meningomyoselli spina bifida hastasına hastayı görmeden en temel klinik tedavi programı oluştursunlar ya da bu hastanın egzersiz ile ortaya çıkabilecek fizyolojik cevaplarını ve olası kardiak anomalilerinde acil müdahale yollarını söylesinler İşte fizik tedavi böyle bir şey arkadaşlar EN ÖZET HALİYLE....................................
22-05-2010
Seniha ONURSAL
Fizyoterapist

efkan bey,sizin derdiniz para olabilir iş kaygısından dolayı ama benim ve benim gibi birçok meslektaşımın derdi bu değil,kolay elde edilen şeyin değeri olmaz değil mi?işte bizler mesleğimizi kolay elde etmedik,ben öğrenim hayatım boyunca hep başarılı bir öğrenciydim,yıllarımı derslere,sınavlara verdim,okudum çalıştım emek sarfettim okulumu dereceyle bitirdim bu yüzden mesleğim ve şu anda bulunduğum nokta benim için çok değerli,ve biliyorum ki tüm meslektaşlarım da aynı yollardan geçti aynı zorlukları yaşadı kazandığımız para da helalimizdir kimse bunun lafını etme hakkına sahip değil,hal böyleyken öss'ye bile girmeden okumuş gelmiş fizyoterapist geçinen her kim olursa olsun karşısında 6000 fizyoterapisti ve kanunları bulacaktır,sizler bizim mesleki haklarımızı konuşmak yerine kendi haklarınızın takipçisi olun,neden GSGM kadrolarını alakasız bölüm mezunlarıyla dolduruyor dışarda 20000 BESYO mezunu boşta gezerken bunu sorgulayın lütfen,hak verilmez alınır unutmayın... şu anda ülkemizdeki federasyon sayısı 57 olmuş sırf buralara kalsa birçok mezununuz iş bulabilir buralarda bizimle tartışmak yerine kendi işini yapabilir,bizim bütün derdimiz bu herkes kendi işini yapsın...
15-05-2010
Fatma KARLIK
Fizyoterapist

efkan gunel efendi;biz sana ne diyoruz sen bize neler diyosun..biz mesleki etik kurallardan,bir mesleğin icra edilmesinin o mesleğin gerektiği eğitim ve öğretimini,donanımını almak gerektiğinden bahsederken sen yok mesleğini seven fizyoterapist görmedim yok parasıymış yada bizede yapılıyo ama bizler bişey demiyoruz desekde para etmiyor şeklinde savunmalar yapıyosun..bir bak bakalım yazdıklarının en ufak bir mantıklı yanı veya hakkaniyete uygunluğu varmı..Türkiye'de meslekler bu kadar basit,sıradan yöntemler ve gerekçelerle yıpratılmamalı bunu her meslek için söylüyorum..umarım sizinde mesleğiniz hak ettiği düzeye gelir ama bunun için o veya bu mesleği eleştirmek ,yıpratmak yada nemalanmak yerine güçlü bir örgüt olmaya yada güçlü örgütlerle dayanışmaya geçin..size yapılan haksızlıkları referans alıp başka mesleklere aynı yanlışı ve haksızlığı yapmayın..sağlıklakalın..
09-05-2010
Gökhan GÜNEŞ
Fizyoterapist

bırakın bu meslek aşkı ayaklarını ben hiç bir fizyoterapistin meslegini sevdigini görmedim.mesleği degil parasını seviyosunuz... askeri ücretle çalışmak zorunda olsaydınz inanın burda hiç kimse meslek aşkıyla biz biliyoruz biz yaparız demogojisi falan yapmazdı... yazılanlara cevap bile vermezdiniz hatta... bakın bizim meslekte durumlar nasıl federasyonlar 10 günde lise mezununu spor hocası yetiştiriyoo .. gençlik spor genel müdlügünde tarihçiler fizik,kimya mezunları spor uzmanı olarak çalışıyo... bi kulupte spor yapan sonra hoca oluyo... gençlik spor genel müdürü spor uzmanı diye tarihçi,kimya,biyoloji vb mezunları alınıyoo... özel spor kuluplerinde belge soran yok önüne geleni hoca diye koyuyor.... bütün bunra bizim sesimiz çıkıyomu çıkmıyoo... çünkü para etmiyooo...
09-05-2010
Efkan GÜNEL
Özel Eğitim Uzmanı

Nazlı Hanım ben de size teşekkür ediyorum,konu ayırt edilmeyecek bir konu değil aslında ama maalesef BAZI beden eğitimci arkadaşlar ısrarla anlamıyorlar,dediğiniz gibi iş kaygısıyla hareket ediyorlar,ama bizler 6000 fizyoterapist kendi mesleğimize her zaman sahip çıkacağız,kendi işini yapan yapmak isteyen herkese de destek olacağız,bu tür tartışmaların son bulması dileğiyle... işini yapan herkese iyi çalışmalar diliyorum...
04-05-2010
Fatma KARLIK
Fizyoterapist

efkan bey konuya ne kadar uzak olduğunuz o kadar açık ki,sizler fizyoterapiyi kum torbasından germeden ibaret gördüğünüz için bu kadar sığ konuşuyosunuz,birincisi bizler tedavi edici sağlık personeliyiz yaptığımız işin beyin ameliyatı olmasına gerek yok,o zaman ağrı kesici yazıp gönderen hekimlerin de doktorluk diplomasını elinden alsın bakanlık,biz bilebilir miyiz o doktorum ne düşünerek ağrı kesiciyi yeterli gördüğünü... sizler de kendi beden eğitimci bakış açınızla bizim hangi tür egzersizleri neden uygun gördüğümüzü bilemezsiniz,çünkü bunun eğitimi sadece ve sadece fizik tedavi ve rehabilitasyon okullarında veriliyor,ÖSS bir şeçme yöntemidir avukat olacak adam da matemetik yapmak zorundadır doktor olacak adam da üçgenin alanını bilmek zorundadır meslek hayatı boyunca hiç kullanmayacak olsa da,FTR okuyabilmek için de o sınavda belirli bir puan alarak seçilmiş olmanız gerekir,bu neden bu kadar ağırınıza gidiyor anlamıyorum şahsen.demek istediğim şuydu ben ve benim gibi fizyoterapist olmuş meslektaşlarım yıllarca dirsek çürüttük ders çalıştık ve belirli bir noktaya gelebildik siz olsanız onca emeğinizin başka gruplar tarafından gasp edilmesine nasıl bakarsınız lütfen objektif olun,kimseyi küçümsemiyoruz beden eğitimciler kendi işlerini yapmalı bu ülkenin başarılı sporculara ihtiyacı var,gelişmekte olan spor dalları var.bence değerli beden eğitimciler bunlarla ilgilense olimpiyatlarda istemediğimiz kadar altın madalyayla döneriz yurdumuza,başka mesleklerin alanına girmek yerine kendi alanınızın şartlarını zorlayın ve genişletin,görerek işiterek öğrendiğiniz birtakım şeylerle ancak kendinizi ve o çocukların herşeye her duyduğuna inanan çaresiz ailelerini kandırabilirsiniz,tabii o da geçici bir müddet. hiçbir bilinçli aile de fizyoterapistini bırakıp beden eğitimciyle çalışmaz bu söylediğinize siz bile inanmıyosunuz eminim. benim şahsen beden eğitimcilerle hiçbir sorunum yok,yüksek lisans arkadaşlarımı ve hocalarımı da çok seviyorum çünkü hepsi kendi işlerini ciddiyetle yapan insanlar benim ve tüm meslektaşlarımın kabul etmediği ve asla etmeyeceği nokta beden eğitimcilerin fizyoterapistliğe soyunması.bu ülkede 6000 fizyoterapist var ve 5 yıl içinde bu sayı 15000 olacak,ülkemizin fizyoterapi ihtiyacını karşılayabilecek nitelik ve sayıda uzman personeli olacak yanii,siz değerli beden eğitimciler tekrar ediyorum kendi alanınızın imkanlarını zorlayın,mesela her spor kulübünde bir antrenör olmak zorunda mevzuat gereği ama birçok klüp çalıştırmıyo yani sizin hakkınızı gaspediyo bizimle uğraşmak bize laf yetiştirmek yerine bu hakkınızı elde etmeye çalışsanız bunları tartışıyor olmayız...
04-05-2010
Fatma KARLIK
Fizyoterapist

FATMA HANIM ;BİR FİZYOTERAPİST OLARAK DURUMU AYIRT EDİP ATEŞ PÜSKÜRMEDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM..keşke herkes bu şekilde düşünse ve kaos yaşanmasa.. her meslek farklıdır arkadaşlar.. neden başka insanların mesleklerini yapmaya çalışıorsunuz anlamış diilim... fiz.ted. istiorsan git oku kimse kimsei engellemior.. madem bu kadar fizyoterapistin yaptığı işi begeniorsun yada önemsiyorsun..gidip beden eğitimi okuyup bu işin sertifikasini bekliosn.. yok burada açılcak ;bu kurum verio;bu verdi ; bu verecek..... bu ne saçmalıktır ya... ayrica antrenör arkadaşima soruyorum.. bu bölümü okurken engelli bireyler ile ilgili ne ders aldin? hangi üniwersitede bu alana yönelik ders werilio size? rehabilitasyon merk. çalişmak istiyorsan ve beden eğt. fakültesi istiyorsan neden rekreasyon bölümü okumadin ve uzmanlık olarak terapi rekreasyonu seçmedin? antrenör demek (ki sen benden daa iyi bilirsin) sporcu yetiştirmek demektir.. şuan sporun hangi branşına bakarsan bak hiçbir antrenör rehabilitasyon merkezinden geçerek bir yere gelmemiştir.. çünki senn alanın bu değil.. sana verilen eğitimde engelli bireyler üzerine bir ders değil; dersin D si bile yok... iş kaygısı taşımayın.. türkiyenn en iyi üniwersitelerinden mezun olan milyonlarca insan işsiz gezio... mühendis,ögretmen,hemşire.... iş kendi branşında uzman olmaktır.. kendi mesleğinin getirisi neyse o alanda en iyi olmaktır.. çalışmaktır.. çaba göstermektir ve doğruyu konuşmaktır....dr.san dr;terapistsen terapist,uzmansan uzman olmaktır... iş kendini bilmektir... kimse kimsenin mesleğini yapmaa çalişmasın ... herkez kimse neyse ya da neyse o olsun.....
03-05-2010
Nazlı AKINCI
Rekreasyon Uzmanı

Sn efkan günel:Anlaşılan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyonu iki üç kas ismi,kum torbası ve germeden ibaret sanıyosun heralde.Demişsin ya beyin ameliyetı yapmıyorsunuz diye evet beyin ameliyatı yapmıyoruz beyni ameliyat etmeden iyileştiriyoruz bunu gidip beyni ameliyat edipte sonuç alamayan ve çare olarak hastayı fizyoterapiste gönderen beyin cerrahlarına sorabilirisin.Bi bak bakalım Fizyoterpist kimdir nasıl fzt olmuştur dünyadaki yeri nedir internet elinin altında çok kolay ulaşabilirsin.Bu meslek bu kadar revanşta olmasaydı,Mesleki gelişme ve uzmanlık alanları bu kadar geniş olmasaydı,maddi açıdanda yeterlilik sağlamasaydı puanları bu kadar tavan yapmaz hatta o beyin ameliyatı yapan cerrahların girdiği tıp fakültesindende yüksek olmazdı.Bu ülkede her mesleğin bir yeri ve saygınlığı var ona göre tercih edilme ve eleme sistemi içinde bir öss var ve buraya bu kadar yoğun çalışmalar eğitim döneminde de bu kadar yıpranarak hatta bedel ödeyerek bu mesleği hak etmiş kişilerin koltuğuna insan vucudunu hiç tanımadan yada iki üç kas ismi,yüzlerce tedavi tekniği içerisinden de bi tanesinin ismini öğrenip o meslekten nemalanmaya çalışmayın..en azından kendi mesleğiniz ve onurunuz için..sağlıklakalın..
03-05-2010
Gökhan GÜNEŞ
Fizyoterapist

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Kullanıcı Görüşleri...

EÇOP'ta MEBBİS Yıl Sonu Değerlendirme İşlemlerini (RAM Evrakları Gönderim) Hızlıca Yapın!

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş Arayanlar

iş arayan 817 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

Melisa C.
Uzman Öğretici

Dün

Sude A.
Sosyolog

Bugün

Kahraman A.
Sosyolog

Dün

Pınar B.
Uzman Öğretici

Dün

Rabia C.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi