Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

evde orff çalışmaları ..hakan beye

Merhaba.3.5 yaşında oğlum var.atipik (PDD_NOS)tanısıyla 5 aydır özel eğitim alıyor.Müziğe olan ilgisi ve mükemmel ritm duygusu nedeniyle,özel eğitimcilerimizi uyararak orff-drama çalışmalarına başlandı.karamela sepeti diye bir kitaptan da yararlanıyorlar sanırım.evde çalışmak için bu konuda yayınlanmış çalışma kitapları aldım,esinlenmek için.Eşim de zaten hemen her tür müzik aletini çalabiliyor.Evde fasulye  vb. den marakaslar yaptık.Üçgen zil aldık.ayrıca zil.def,ksilofon var.Kreşe de gidiyor ve orada en çok müzikli aktiviteleri seçiyor.Hakan bey,evde ne kadar süre örneğin haftada kaç saat etkili bir çalışma için yeterli olur?Biz muğlada oturuyoruz İstanbula gelemeyiz kaldı ki sürekliliği olan bir yöntem bu.Bize önerilerinize ihtiyacım.var.İstanbula yılda bir -iki kez geliyoruz.Mutlaka sizinle de tanışmak isterim.saygılarımla.Nurşin
14-03-2006
Nurşin KÜLCÜ
Diğer
Bireysellleştirilmş Eğitim Proğramını(BEP) kolayca hazırlayın.
1 Yanıt

Nurşin Hanım çok doğru bir yoldayız karamela sepetinin yazarı çok yakın dostumdur kitaptaki şarkılar çok faydalı kitaba ulaştığınıza sevindim özellikle uzaylılar şarkısından başlamalısınız. temel vucut formları ile ilgili güzel pozisyonlar var orada. sorunuza gelince tam ve kesin bir cevabı yok ancak hergün çalışma yapmalısınız orff bir yaklaşım biçimidir. ben bizim gruba bir mail yolarım muğlada oturan bir üyemiz varmı orff konusunda çalışan ayrıca istanbula geldiğinizde beklerim haber verin muhakkaka. dedim ya orff bir yaklaşım biçimi bir eğitim felsefesidir. temel olan çocuğunuzun içinden geleni müzikal bilgiye ihtiyacı olmadan ifade biçimi olarak kullanmasıdır. taklit becerilerine vereceğiniz önem konuşma konusunda da en büyük yardımcınız olacaktır. özel eğitimcilerinin uyguladığı gelişim testi sonuçlarını isterseniz bana ulaştırsınlar müzikle destek verelim onların yapacağı çalışmalara. Müzikle terapi çok etkili bir destek terapisidir.

görüşmek dileğimle

 

16-03-2006
Hakan SEZGİN
Diğer

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
İş Arayanlar

iş arayan 673 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Meftune S.
Çocuk Gelişimcisi

Bugün

Rümeysa I.
Fizyoterapist

Dün

Ebru K.
Psikolog

Dün

Seren E.
Çocuk Gelişimi Meslek Elemanı

Dün

Feryal G. D.
Sınıf Öğretmeni

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.