Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

evde eğitim

..benim yirmibeş aylık bir oğlum var... birkaç gün önce reaktif bağlanma bozukluğu teşhisi kondu.. çok erken farkedilmiş, bu yüzden bir ay kadar evde yapabileceğiniz etkinliklerle özel eğitime gereksinim duymadan önlem alınabilir dendi.. yaşadığım yerde özel eğitim kurumu zaten yok.. benim ricam, evde oğluma nasıl yardımcı olabilirim konusunda bana bilgi sunmanız.. oğlum benimle göz teması kuruyor, babasıyla da.. sadece, yaşıtlarına çok fazla ihtiyaç duymuyor, ilgilenmiyor... söylenen birçok şeyi anlıyor ve yapıyor.. oğluma nasıl yardımcı olabilirim.. bana kaynak sunarsanız çok sevinirim... ilginize teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.
12-03-2008
Semra YEŞİLYURT
Diğer
Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.
5 Yanıt
..oğlumu götürebilceğim bir yer tavsiye edebilir misiniz? iki yaş, iki aylık... daha önce de yazmıştım... önce rad teşhisi kondu, sonra düşük düzeyli otizm dendi... ben bu teşhislerden emin olamıyorum... doğru olduğunu düşünmüyorum... emar, eeg çekilmedi.. işitme testi yapılmadı... oğlum üzerinde hiçbir etkinlik yapılmadı.. sadece tam kan tahlili yapıldı ve demir tedavisine başlandı.. ( anemi taşıyıcısı)... şimdiden teşekkür ederim.........
06-05-2008
Semra YEŞİLYURT
Diğer

..oğlum artık hastanelerden ve doktorlardan kaçıyor... kanda demir çok düşük çıktı.. demir tedavisine başladık.. en kısa zamanda da hacettepeye gitmeye karar verdik.. oğlumu daha dikkatli gözlemlemeye başladım, ve en temel probleminin iletişim kurma isteksizliği değil de beceriksizliği gibi geldi bana.. sanki, özellikle onunla yoğun ilginelinen bir topluluktaysa bundan çok rahatsız olurken, kalabalık ama birebir iletişimin olduğu yerlerde çok mutlu ve iletişime açık olduğunu gözlemledim.. göz teması, ismini duyduğunda bakması, söylenenleri anlamasında problem olduğunu düşünmüyorum.. sanki uzun süredir yalnızdı da, şimdi kalabalıkta ne yapacağını şaşırmış gibi.. dışarıda olmayı, gezmeyi çok seviyor... bazen bu isteği yüzünden dikkatinin dağınık olduğunu düşünüyorum... umarım hacettepeye gittiğimizde iyi sonuçlarla döneriz... umarım onun için geç kalmamış olurum......... ilginize teşekkür ederim....
27-04-2008
Semra YEŞİLYURT
Diğer

otizm teşhisini sadece sorularla koymak ...lütfen en kısa zamanda bu konuda uzmanların çalıştığı hastahaneya gidin. mümkünse üniverste hastanesi olsun mesela hacettepeye bağlı...gibi. yalşadığınız süreç gerçekten zor. herşey yavaş yavaş netleşecektir, yolunuz açık olsun.
27-04-2008
Jale SARITOPRAK
Görme Engelliler Öğretmeni

..sayın zeynep aytekin... ilginiz için öncelikle teşekkür ederim.. oğlumun yaklaşık on gün kadar önce kontrolü vardı. bu sefer bize düşük düzeyli otizm dediler... otizim le ilgili uzun süredir bişeyler okuyup, öğrenmeye çalışıyorum.. özel eğitimi mutlaka önerdiler.. otizim teşhisi tam olarak nasıl, hangi süreç sonunda konuluyor? oğlumu üç dakika bile görmeden (emar çekilmedi, işitme testi yapılmadı) , sadece bize sorduğu sorularla bu teşhisin konulmasına ne kadar güvenebilirim? yanlış teşhisle özel eğitim bir çocuğu nasıl etkiler..? ...ilginize şimdiden teşekkür ederim..
16-04-2008
Semra YEŞİLYURT
Diğer

bu tür çocuklara yönelik google de fazla bilgi b ulabilirsiniz ben size göndermek istedim ama yazı şekli farklı olduğu için tamamaı çıkmıyor. sarılmaya vakit ayırma, göz kontağı kurma, sağlam bir şekilde oturtma hata yaptığında kendini kontrol etme ve swabratmayi öğretmek için, evdeki sınıorları ortadan kaldırma masa sehba vs. pasif aktiviteden uzak tutulmalı tv. radyo bilgisayar gibi.
07-04-2008
Zeynep AYTEKİN
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.