Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

engelliler ve çocuk sahibi olma

ben sınıf öğretmenliği 4. sınıf öğrencisiyim.Aldığım özel eğitim dersinde hocamızın sorduğu soru tüm sınıfın aklını karıştırdı.Bu soruyu sizlerle paylaşıp görüşlerinizi almak isterim'Kalıtsal sebeplerle engelli olan bireylerin evlilik ve çocuk sahibi olma hakları konusunda ne düşünüyorsunuz?' Doğacak çocuğunda sakat olma ihtimalinin çok yüksek olması bu soruyu cevaplamamı güçleştiriyor.İlgi gösterip cevap verirseniz çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler.
19-11-2005
Fatma Derya AKIN
Diğer
Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.
1 Yanıt
kalıtsal sebeblerle engelli olan bireyler de diğer bireyler gibi çocuk sahip olmaları en doğal hakları ayrıca her kalıtsal hastalığı olanın çocuğu engelli olacak diye bir şey yok artı ben engelli bireylerin evlenip çocuk sahibi olmalarına karşı değilim her kes gibi bu da onları hakkı. bunun için bu ailenim kendi görüşüne bırakılmalı aileye olabilecek durumlar anlatılmalı aile bilgilendirilmeli ondan sonra ailenin kendi kararına bırakılmalı. bu noktadan sonrada aile iki şekilde düşüne bilir bunlardan birincisi bende engelliydim her zorluğu aştım çocuğum engelli olursa o da bu sorunları rahatlıkla aşabilir. yada ben çok zorluk çektim çocuğum bu zorlukları çekmesin diye bilir. bunun için karar tamami ile aileye bırakılmalı ancak aile kesinlikle bilgilendirilmeli bir aile eğitiminden geçmeli çocuğa nasıl bakacağını öğrenmeli. çevremizde evli engelli bireyler var bunlar çok rahatlıkla evliliklerini sürdüre biliyorlar.kısaca evlenip çocuk sahibi olmaları onlarında en doğal hakkı.umarım yardımcı olmuşumdur şimdilik aklıma gelenler bunlar.başarılar
23-11-2005
Mehmet YÜREKLİ
Özel Eğitim Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
  • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
  • Veritabanı sunucu hizmeti
  • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
  • Web tabanlı veya Masaüstü kullanımı
  • MEBBİS otomatik veri aktarımı
  • PKT, KDF ve diğer formların kolayca üretimi
  • Bir yıl ücretsiz teknik destek
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş Arayanlar

iş arayan 1111 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Emrullah M.
Fizyoterapist

Dün

Canan O.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Dün

Ayşenur B.
Çocuk Gelişimcisi

Bugün

Elif Ç. P.
Psikolog

Dün

Nurselin A.
Psikolog