Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

dünya engelliler haftası! (10-16 MAYIS)

bir başkasının gülümsemesi yüreğinin titremesine sebep olan yoldaşlarım, yarenlerim.. reel olanı dile getirmek gerekirse 23 NİSAN (ulusal egemenlik ve çoçuk bayramı) etkinliklerine öğretilebilir bireyler olarak tanımladığımız şirinLerimizden bu denli kısa sürede herhangi bir gösteri yada sunum beklemek ütopya olurdu sanırım.. düşlenir ama gerçekleşmez, keşke.. kimilerine göre uzun bizlere göre kısa bir süre kala (şirinlerimizin profilini baz alarak) acaba nasıl olurda üç-beş lira daha fazLa kazanırımın hesabını yapmanın ötesinde; gerçekleştirebiliceğimiz etkinliklerimizi, ki eğer amacımız onları onurlandırmak, üretkenliklerini sergileyebilmelerine, kendilerini gerçekleştirmelerine yardımcı olabilmek ve umudu düşleyenlerde gülümsemelere sebep olabilmek ise somut paylamşımlarınızı bekliyorum..
31-03-2009
Abdullah SADAN
Zihinsel Engelliler Öğretmeni
Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.
7 Yanıt
bu pLatformda amacımız kimseyi yaraLamak yada incitmek değiLdi, sanırım bütün söyLemLer etki-tepki oLayı, kişiLiğinizi zedeLeyecek herhangi bir söylem diLe getiriLmedi.. ki hemen her koşuLda 'siz'Lere ve diğer eğitmen-öğretmen arkadaşLarımıza dair oLumsuz söyLemLerin taraftarı oLmadığımda biLginiz dahiLindir.. 'siz' gibi derken dünden bugüne hemen her konuda öngörüLen genelLemeLerin karşısında oLduğumu ve sizinde diLe getirdiğiniz gibi hitap ettiğiniz kişinin konumunu biLmeden tepkimeLerde buLunmak sanırım yargısız infaz oLur..bir engelLi birey yakını oLarak aiLeLerin ve de çevresinde yer aLan diğer bireyLerin yaşantıLarını gözLemLeyenLerin çok ötesinde yaşayanLardanım..tesadüfen böLüme geLenLerden değiLim! her daim daha fazLasını sunabiLmek adına ve diLe getirdiğiniz gibi ekonomik çıkarLarı önceLiklerinden ayrıştırmış birisi oLarak sesLeniyorum.. bahsettiğiniz etkinLikLere dair sunumLarımızı (somut anLamda, gerçekLeşme düzeyi öngörüLen) diğer bütün arkadaşLarımızLa birLikte sizLerede sunabiLiriz.. 'amaç' yargıLamaLarın ötesinde ortak paydada sunuLabiLenLer oLmaLıdır!
04-04-2009
Abdullah SADAN
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Bütün konu başlıklarını okuyan ve yorumlayan bir üye olarak sadece yardım istemiştim.Şimdiye kadar açılan konu başlıklarında da herkesin birbirine yardımcı olduğunu gördüm bizim şu yazdığımız sayfa dışında.Herkes birbirine yardımcı olmak için can atarken acımasızca karşıdaki insanın şartlarını bilmeden eleştirme hakkını size vermiyorum.Ayrıca ''kadroLu oLarak atandığım 'meb' camıasından şirinLerimize daha fazLasını sunabiLmek adına özeL sektöre geçiş yapmaz, istifa etmezdim''demişsiniz.Buna kesinlikle katılmıyorum.Devlet okullarımızın öğretmen sıkıntısını herkes biliyor.Veliler ve öğrenciler her atama dönemlerinde okullarına atansın diye öğretmenlerini dört gözle beklerken sizin gibi arkadaşlar belki ücretin dolgun olması,belki bireysel dersin verdiği rahatlıktan vb. dolayı özel kurumları tercih ediyor.Bence gerçekten onlara yardımcı olmak isteyen şirinlerini düşünen bir öğretmen devlete hizmet etmeyi ön planda tutar.Sekiz öğretilebilir öğrenci ve tek öğretmenleri olarak onlarla zorlukları aşmak yılmadan,usanmadan özel kurumların cazipliğini ve teklifleri görmezden gelerek onlarla başarılara ulaşmak bırakın 3-5 lira fazla kazanmayı dünyanın bütün servetlerine değer.Kimin öğrencilerini düşündüğü ve gerçekçi olduğu ortada gerisini gerçekten kendini mesleğine adamış değerli öğretmen arkadaşlarıma bırakıyorum.
03-04-2009
Güngör AYDEMİR
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Sevgili meslektaşım.Arkadaşlar hakında çeşitli yorumlar yapmış.Bu yorumları yapan insanların seni tanımadıkları yorumlarından da belli oluyor.Senin özel eğitimde çok başarılı birisi olduğunu hem öğrencilik hem de beraber çalıştığımız rehabilitasyonlardan biliyorum.Şunu da biliyorum ki sen tuttuğunu koparan bir insansın.Senin bu meslekte büyüyeceğini de biliyorum.Bırak insanlar kendilerince senin hakkında yorum yapsın.Ayrıca yaptığın yorumlarda seni destekliyorum.insanlar amaçlarını kendi koyar.Eğer bir öğretmen bu yolla öğrencilerini sevindirmek istiyorsa bir şeyleri idarenin söylemesini beklemeden yapması lazımdır diyorum.
03-04-2009
Serdar ŞAHAN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

sizLere çaLışmaLarınızda başarıLar diLiyorum hatice hanım,duyarLıLığınız için teşekKürLer!'23 NİSAN' adına düzenLencek etkiLikLer için biriLerinin sizLerden taLepte buLunmasına gerek var mı biLemiyorum, ki dünden bugüne her dönem süregeLen kronikLeşmiş bir etkinLik oLduğunu ve bunu biLmeniz gerektiğini düşünüyorum..kaybetmiş oLabiLirim ama bunun eğitimseL boyutta oLduğunu sanmıyorum..ki eğer böyLesine bir yenilginin esiri oLsaydım ve de kendine olan güvenini yitirmiş birisi oLsaydım bugün kadroLu oLarak atandığım 'meb' camıasından şirinLerimize daha fazLasını sunabiLmek adına özeL sektöre geçiş yapmaz, istifa etmezdim.. yaşadığımız coğrafyadaki imkansızLıkların arasında kıyasLanamayacak kadar varoLan bir uçurum oLduğunu düşünüyorum, ki görev yapmakta oLduğunuz okuLun çevreseL koşulLarı buna uygun, değiL mi.. hayıfLanmaktan çok nasıL üstesinden geLebiLirim bunun savunucusu oLmak gerekir sanırım.. 'amaç' iLe 'araç'Ların karıştırıLdığını düşünüyorum; 'amaç' sunuLacak olan bu etkinLik sürecinde şirinlerimizLe payLaşımLarda buLunmak ve bağımsızLıkLarı adına birLikteLik oLmaLı; yoksa son birkaç gün kaLa 'hadi bakaLım' demek oLmasa gerek.. 'amaç' zafere giden yoLdaki birLikteLiktir, payLaşımLardır.. 'araç' ise sunuLmuş etkinLikLerdir..bir başkasının söyLemLerini yargıLarken 'saçmaLamak' gibi absurd bir tabiri siz değerLi arkadaşımda hoş durmadığını diLe getirmek istedim!
01-04-2009
Abdullah SADAN
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

abdullah bey bence düşünceleriniz bi özel eğitimciye hiç yakışamayan cinsten imkansız diye bişey yoktur ki bizim amacımız eksik yada tam hazırlanıp bu çocuklarımızı mutlu etmek değilmi ?siz şimdiden kaybetmeyi göze almışssınız çocuklarınıza nasıl eğitim verceksiniz daha kendiniz inanmamışsınız çocuklarımız bi şeyler yapıp bir yerlere gelebileceğine yazıkk ki sizin gibi ümitsiz bi meslektaşımla karşı karşıyayım.. ayrıca para muhabbetinde de saçmalamışsınız devlette çalışan bi insan nasıl bir kar amacı güdebilir ki zaten verilen para ortada sizin 657 incelemeniz gerekir ki bilip bilmeden yalnış yorum yapmayın ... ..diğer meslektaşlarımıza da yalnış örnek oluyosunuz
31-03-2009
Nesrin KOCAMAN
Özel Eğitim Öğretmeni

Bence önemli olan zamanın dışında hedeflerimizi gerçekleştirebilmek,öğrencilerimizi ufak da olsa çabalarını gösterebilecekleri bir ortam sağlamak bunları sergileyebilecek fırsatları verebilmektir.Bu bir takım işidir aslında ama eğer okulda çabalayan öğretmenlerin sayısı az ise ve eğer size etkinlik yapmanız idare tarafından yeni söylendiyse öğretmenin pek yapabilecek bişeyi de kalmıyor.Ama işimiz imkansızlıkları imkanlı hale getirmek değil mi biraz da bende bunu gerçekleştirebileceğimi düşünüyorum.Etkinlik seçildi ve çok da güzel olacağına eminim çalışmalara başladık 1 aydan az bir süre kalsa bile herşey süper olacak eminim.Yeterki gerçekten isteyelim...
31-03-2009
Güngör AYDEMİR
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

hocam çok iyi ifade etmişsiniz ,böyle düşünceler görmek insanı gerçekten mutlu ediyor.çalıştığım kurumda bizde hazırlıklar yapıyoruz ve baya etkinliklerimiz var.msn adresinizi verirseniz paylaşımlarda bulunabiliriz.
31-03-2009
Hatice YUMUŞAK
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
İş Arayanlar

iş arayan 571 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

2 gün önce

Duygu K.
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

2 gün önce

Gözdenur S.
Psikolog

Bugün

Merve D.
Fizyoterapist

Bugün

Hacer D.
Sosyolog

2 gün önce

Sena A.
Dil ve Konuşma Terapisti

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Kullanıcı Görüşleri...