Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

disleksi ve konuşma bozukluğu

arkadaşlar merhaba ben özel eğitimde 7 yıldır usta öğretici olarak çalışıyorum kardeşimin doğuştan üst damak yarıklığı problemi ve disleksi sorunu var çalıştığım süre zarfında disleksi ile karşılaşmadım nasıl bir yol izlendğinide çok fazla bilmiyorum bazı kuruluşlardan yardım istedik ama yardımcı olamadılar beni disleksi konusunda bilgilendirirseniz çok sevinirim teşekkürler.
25-09-2007
Saliha GİRGİN
Usta Öğretici
Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.
6 Yanıt
saliha hanım mutlaka tıbbi yollardan gerekli müdahaleler için araştırma yapmışsınızdır.eğer sıra artık eğitimdeyse şehrinizde bulunan(eğer varsa) dil konuşma terapistine kardeşinizi götürebilirsiniz. ENazından yapılması gereken çelışme özel eğitim çalışmasımı yoksa dil konuşma terapisti tarafından yürütülmesi gereken bir çalışmamı bu konuda uygun yönlendirme alabilirsiniz.disleksi üzerinde ayrıntılı çalışmayı gerektirir.bu ayrıntılı çalışmanın bir uzmanın kontrolünde düzenli olarak götürülmesi gerekiyor.eğitimcisi kardeşinize uygun bep hazırlayarak en doğru çalışma planını size werecektir.
12-10-2007
Sezin VURAL
Diğer

saliha hanım ne kadar alınganlık yapmışsınız hem de gereksiz yere.kardeşiniz konusunda hassasınız tabi ki bu çok doğal.benim size önerim eğer kardeşiniz bir rehabilitasyon merkezine gidiyorsa özel eğitimciden ders alsın, tıbbi olarak yapılması gereken bişey varsa kontrol ettirin,benim arkadaşımın böyle bir çocuğu vardı amaeliyat ettirmişti ama çocuk çok küçüktü ve problem basitti. özel eğitimci konuşmada kardeşinizi ilerletir ama tamamen bu sorun kalkmaz,ileriki yaşlar için hazırlıklı olmalısınız. kreş anaokulu yaşında mutllaka onu bu tarz yerlere gönderin. herkesin işine saygı duyuyorum bu arada.
07-10-2007
Sevgi SEVİ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

sayın saliha hanım bu konuda size yardımcı olabilirim bana emailinizi gönderirseniz
01-10-2007
Fetullah DUMAN
Eğitim Uzmanı

Saliha hanım bu meselede ukalalık yapmıyorum. Bir insanın kardeşi için uğraşını saygıyla karşılarım bu konuda sınırlarımı bilen bir insanım benimde iki tane kız kardeşim var empati kurabileceğim bir konu ukalalık yapmıyorum. LÜTFEN!!bu arada benim eşimde USTA ÖĞRETİCİ bunuda bilmeni isterim: SAYGILARIMLA!!!!
27-09-2007
Fatih KOCABUĞA
İşitme Engelliler Öğretmeni

evet konu kardeşim olunca beni ayaktada alkışlayabilirsiniz yapamayacağım hiç birşey yok ben bu mesleğe senelerimi verdim ve vermeyede devam edeceğim artık küstahlığı bıraksanız diyorum, insanlardan yardım istemek fikir danışmak hatamı bilmiyorum ama sizin gibi her konuda herkesle polemiğe giren birinden olmamak şartıyla...
26-09-2007
Saliha GİRGİN
Usta Öğretici

Saliha hanım kendinizi geliştirme azminizi alkışlıyorum!!!
26-09-2007
Fatih KOCABUĞA
İşitme Engelliler Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Eleman mı Arıyorsunuz?

Çalışanınız sizi yüzüstü bıraktı, ortada mı kaldınız?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.