Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

dil ve konuşma terapistliği

merhaba,ben melis özel eğitim bölümü 2.sınıfta okuyorum konuşma terapistliği hakkında bilgi almak istiyorum.İş alanları neler,Nerede çalışabilirler,Ne kadar ücret alıyorlar ve mesleki olarak hangi özelliklere sahip olmak gerekiyor bilgi verirseniz sevinirim.

11-02-2006
Melisa ÇOLAK
Diğer
Öğrenci ve Veli bilgilerinin kolayca takip edin.
2 Yanıt

Sizin gibi degerli ogretmenlerimiz oldugu surece uzaklarda da olsak duygulanmamak elde degil. Öğrencileri ile bukadar yakından ilgilenen sizin gibi değerli öğretmenlerimizin sayısı parmaklar ile sayılacak kadar az olduguna inaniyorum. Biz batıda emeginin karşılığını aldığı halde daha fazla nasıl kazanabilirimin yollarını arayan meslektaşlarınızın bu yazıları okumasını diliyorum, ayrica okuyupta anlayamayan öğretmenleride anlayışla karşılıyorum !

İlginizden dolayı teşekkür ederiz.

21-03-2006
Hasan YALÇIN
Diğer

bera testi beyinden alınan sinyallere göre cevap konyrolü ile alınır ve uzun bir süreçtir. eğitim içinde bu testler şart çünkü performansını belirleyeceksinki birşeyler yapabilesin. ancak konuşma var mı ilk çocukta anlayamadım konuşması varsa eğer arkasından tek kelime,iki kelime,üç kelimelik cümleler söyle . ne kadarını tekrar edebiliyor. mesafeyide arttır. hangi kaç metreden duyuyor gb. mail adresini yazarsan basit testlerle ilgili bilgiler yaoolarım.

diğer öğrencin içinse işitme cihazının öncelkle onun işitme kaybına uygun ayarlama yapılması lazım. çünkü o cihazlar çocukların kaybına uygun ayarlandı ise faydalılar. cihaz alınan yer bunu yapabilir. işitme testide ipucu verir. çocuğun hangi seslerde eksikliği var  nasıl birverim sğalanabilir diye. pile gelince emekli sandığı işitme cihazının pillerini raporla veriyor. bağlı oldukları kurumunda böyle bir rapor düzenleme hakkı varsa araştırıp yönllendirebilirsiniz.

eğitim içinde önceliği işitme  engelliler okulundan gelelnlere veriyorlia liselerde. ancak size en yakın bölgedeki okula ram raporu ile gidebilir. okula gelince o öğrenciyi kaynaştırma öğrencisi olarak muhakkak kaydetmeleri lazımdı. hiç mi kayıt yapmamışlar?

kayıt yapmadılars ailköğretimi bitirmeden liseye nasıl geçilecek? idare ile evrak görüşmesi yapabilirsiniz.


 

 

16-02-2006
Zeynep Duray DİZDAR
İşitme Engelliler Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Eleman mı Arıyorsunuz?

Çalışanınız sizi yüzüstü bıraktı, ortada mı kaldınız?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.

Kullanıcı Görüşleri...
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.