Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

dikkat daginikligi,algi guclugu

Merhaba , Ben kardesimin ozellikle derslerine karsi algi guclugu ve dikkat daginikligindan bahsetmek istiyorum.Ilkokula basladigindan beri ders calismada hep bi isteksizligi var ,yine ona ders calistirirken algilamada cok zorlaniyor bi konuyu 3-4 kere anlatmam gerekiyor ama ders disindaki cogu konuda da anlama guclugu yok gozlemledigim kadariyla.Su anda 14 yasinda ben ailedeki su siradaki sorunlardan mi kaynakladigini dusundum ama ilkokula basladigindan beri bu problemi var.Yada ilkokula basladiginda surekli okumasi gerektigini soyledigimiz icin ters tepki yapmis olabilirmi.Ben ona derslerinin niye boyle oldugunu sordugumda ders calsirken anlamadigini ve hevesinin kirildigini sinavlarda basarisiz oluncada hic calismak istemedigini calissada yapamadigi gibiseyler soyledi.Bu aldi guclugu kanla ilgili bi sorun olabilir mi.Ben onu bu konuda profosyonel bi kisiye gostemek istiyorum.Bugun bi psikologdan randevu aldim.Bunu konuyla ilgilenecek dogru bolummudur. Yardimci olursaniz sevirim
06-09-2007
Meral SENER
Diğer
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
2 Yanıt
meral hanım, siz ilgilenen bir ablasınız teşekkürler. bence çocuğun üzerine çok fazla gitmeyin. daha kolay başarabileceği konularda başarılı olmasına yardımcı olun. bir alanda başarılı olduğunu gördüğünde kendine güveni gelecektir ve diğer alanlarda da çalışma isteği artacaktır. başarılı olduğu anları ve alanları hatırlatın. buradan sorularınızı sormaya devam edin. bu konuda uzmandan gelecek önerileri dikkate alın ve ilerde çocuğun durumunu burada paylaşabilirsiniz.
07-09-2007
Abdulkerim PUSAT
Diğer

ders çalışma konusundaki isteksizliğin, dikkatsizliğin bir çok sebebi sebebi ve bu sebebe yönelik tedavileri mevcuttur. Bu konuda en doğrusunu yaparak bir uzmandan yardım arayışına girmişsiniz. umarım bu sorunlarınız kısa sürede hallolur.
06-09-2007
Doğan YILMAZ
Psikolog

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 587 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Buse B.
Anaokulu Öğretmeni

Bugün

Yasmin Z.
Psikolog

Bugün

Hatice Ş.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Bugün

Mebrure F.
Çocuk Gelişimcisi

Dün

Gökhan G.
Psikolog

21 yıllık birikim ve tecrübeyi içeren EÇOP ile tüm işlemlerinizi hızlıca yapın!

Kullanıcı Görüşleri...
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.