Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

dikkat

Neden özel eğitim merkezleri adlarını kullanırken özel olduklarını bahseden terimi kullanmıyorlar,(özel mavi hilal,özel güven gibi değil de)mavi hilal,güven v.b isimlerini kullanıyorlar.Sebebini öğrenebilir miyim.Niye özel olduğunuzu saklıyorsunuz,insanlar sizi okul sanıyor.hatta karne verenler var.
04-06-2006
Saim KOÇ
Diğer
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
4 Yanıt
bu birşeymi arkadaşlar,zamanında uzman olmadan ücret alan kuruluşlar biliyorum ben. ssk'yla dost ahbap ilişkisi içersinde sağlık raporlarının sümen altı edildiğini, çocuğun kuruma gelmeden ücretin veliyle kırıştırıldığını biliyorum. halen bulunduğum şehirde 170 öğrenci ve 3 uzmanla işini yapan kurumlar var.
12-07-2006
Yavuz ESKİEL
Özel Eğitim Öğretmeni

ne anlatmaya çalışıyorsunuz? merkezler kötü, tukaka, sahtekar, merkezler şöyle böyle vs. bunları çok duyduk duyacağız. hepsi mi? herkes mi? merkezler eleman çalıştırır. hepsi okullarından mezun olmuş, uzman olmuş, öğretmen olmuş, fizyoterapist olmuş... yine eğitim kurumlarının yetiştirdiği, ülkenin evlatları. 900 çocuğa sahte rapor alınmış bu raporlara imza atan devletin hastanesinin en az dört doktoru. değerlendirme raporu veren devletin p.d.r.cisi devletin rehberlik araştırma merkezinin müdürü dahil en az üç elemanıdır. denetleyenler her sene devletin müffettişleri. anneler babalar benim çocuğumun ihtiyacı yok da mı dememiş yoksa dersanelere para vermemek için devam mı etmiş? evet bir koku geliyor da bu özel özel özel özel özel eğitim kurumlarından mı? geliyor sadece. hayır efendim dikkat çekmek istemek güzel de sadece tek bir noktaya ve genelleyerek yanlış. bu işe özveri, saygı, emek, sevgi ve gerektiğinde gözyaşı döken her aşamasında tüm çalışanlara saygıya biraz özel dikkat edelim
12-07-2006
Gizem SATİOGLU
Diğer

AA-Vali Şimşek, 1,5 ay önce "özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerine devam eden normal zeka seviyesindeki çocuklara geri zekalı raporu düzenlendiği" şeklinde bir ihbar aldıklarını, bunun araştırılması için önce valilik olarak bir soruşturma açtıklarını söyledi. İncelemeler sırasında "sahte" ve "usulsüz" raporlar düzenlendiği bulgularına rastlanılması üzerine soruşturmanın derinleştirildiğini ifade eden Şimşek, "Sağlık Bakanlığından müfettiş talep ettik. Gelen Bakanlık müfettişleri 22 gündür çalışıyor" dedi. Şimşek, 900 çocuğa verilen raporların incelendiğini belirterek, "Müfettişler, verilen raporları tek tek inceliyor. İnceleme sonunda sayı ortaya çıkacak. Hazırlanacak rapora göre nasıl bir işlem uygulanacağına karar verilecek" dedi.
10-07-2006
Saim KOÇ
Diğer

Denizli'de 900 çocuğa sahte 'zeka özürlü' raporu... Bugün, 14:06 Denizli Valisi Gazi Şimşek, zihinsel sorunu olmayan çocuklara, "zeka özürlü" raporu verildiği iddialarıyla ilgili soruşturma başlatıldığını, müfettişlerin 22 gündür bu konu üzerinde çalıştığını bildirdi. --------------------------------------------------------------------------------
10-07-2006
Saim KOÇ
Diğer

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş mi Arıyorsunuz?

Mezun oldunuz, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

İş Arayanlar

iş arayan 578 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Derya Ç.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Dün

Gökhan G.
Psikolog

Dün

Melisa O.
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Dün

Akın C.
Şoför

Bugün

Rukiye G.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni