Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

devletten maaş alabilirmiyim?

iyi günler ben 16 yaşında bir erkek öğrenciyim.benim hastalığım hemi distoni ve sağlık kurulu raporum %52 iş görmez olarak geçiyor.ayrıca babam emekli sandığı yani memur emeklisi.Emekli sandığı iptal olmadan devletten maaş alabilirmiyim?
03-12-2007
Süheyp KATMIŞ
Diğer
Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.
2 Yanıt
arkadaşın dediği doğru ama o işin bir boyutu ailede kişi başına düşen miktar250 ytl civarında ise bu oranla aileniz bakım parası alabilir mi? Diye düşünüyorum.benim sınıfımda alan var.Almıyorsan sosyal hizmetlere bir baş vur.
20-01-2008
Adem BADEM
Sınıf Öğretmeni

babanız emekli olduğu için ve siz 18 yaşının altında olduğunuz özürlü maaşını şu an için alamazsınız. Çünkü 18 yaşının altında olan engelli bireylere anne-baba bakmakla yükünlü oldukları için kanuna göre aylık 76 ytl nin üzreinde geliri olanlara maaş bağlanamamaktadır. Babanız emekli olduğu ve aylık 76 ytl nin üzerinde maaş aldığı ve size bakmakla yükümlü olduğu için şu an için özürlü maaşı alamazsınız. Ancak 18 yaşını doldurduktan sonra maaşı alabilirsiniz.
03-12-2007
Hasan Tahsin YAZICI
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

21 yıllık birikim ve tecrübeyi içeren EÇOP ile tüm işlemlerinizi hızlıca yapın!

Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...