Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

çocuk gelişimi okuyup pedagog olunabilir mi ?

merhaba ben bu siteye yeni üye oldum bu sene kırşehir'de çocuk gelişimi (lisans) kazandım ben pedagog olmak istiyorum bunun için ne yapmam gerekyor kendi bölümümden olabilir miyim ? lütfen yardımcı olabilir misiniz ?

15-08-2013
Cihan AYDOĞAN
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi
Öğrenci ve Veli bilgilerinin kolayca takip edin.
1 Yanıt
aşağıdaki bölümlerden birinden lisans(veya üstü) mezunu olma şartı aranmaktadır: 1- Pedagoji (kapanmadan önce) 2- Psikoloji 3- Psikolojik Danışmanlık 4- Çocuk Gelişimi 5- Okul Öncesi Eğitimi Ülkemizde üniversitelerin Pedagoloji bölümü uzun bir süredir kapalıdır, bu nedenle Pedagoji Lisans Diplomasına sadece eski mezunlar sahiptir ve bu nedenle Pedagoji kategorisinde sadece lisans eğitimi aramamız diğer bölümlerin aksine mümkün bulunmamaktadır. Bu konuda henüz yasal düzenleme de yapılmamış ancak Devlet belirli devlet memurlukları kadrosunda yukarıdaki bölüm mezunlarını "Pedagog" ünvanı vererek çalıştırmaktadır. (Adliyelerdeki "Pedagog" kadroları vs.) alıntıdır ..
02-09-2013
Cansel DENİZ
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

PKT, KDF, BEP, GÖF ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Kullanıcı Görüşleri...