Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

çocuk gelişim uzmanı arkadaşlar!!!!

arkadaşlar stajerken 20çocuğa imza atıyoruz biliyorsunuz.artık sadece hacettepe çocuk gelişimi mezunları stajerken 20 çocuğa imza atabılıyorlarmış.selçuk ve gazi mezunları atamıyormuş.bu konuda net bılgı sahıbı olan var mı?çalıştığım kurum mu uyduruyor yoksa:D
17-09-2007
Şükran KILIÇASLAN
Diğer
Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.
5 Yanıt
20saat filan hikaye tek başına stajyerler derslerinede güzel güzel giriyorlar maalesef,kalkıncada 40 saat imza atabiliyorlar bildiğim bu..
20-09-2007
Evrim YILMAZ
Okul Öncesi Öğretmeni

mustafa hocam bende bu şekilde biliyordum ama çalıştığım kurum müdürü artık böyle olmadığını söyledi..sadece 20 saat derse gırebiliyormuşuz..imza atamıyormuşuz..stajerlik kalkınca atabiliyormuşuz..muşuz...muşuz..muşuz......bilgilendirin beni bilgiye ihtiyacım var!!!!!:)
18-09-2007
Şükran KILIÇASLAN
Diğer

Tüm elemanlar unvanı ne olursa olsun Hazırlayıcı ve temel eğitimi bitirmeden, değil imza atmak yalnız başına öğrenci ile dersliklerde tek başlarına bile bulunamazlar.(Yasal olarak !) Uzman öğretici:Alanında yüksek öğrenim görmüş öğreticileri belirtir.Örneğin Hacettepe mezunları SHS (sağlık hizmetleri sınıfı)dır.Öğretmen ise EÖHS (eğitim öğretim hizmetleri sınıfı)dır.EÖHS'nda görevli bir kişi pedagojik formasyon almış kişidir.KPSS atamalarında gereken puanı aldığında öğretmenlik görevine atanır.SHS'ndaki bir kişi ise KPSS'de sağlık hizmetlerine atanır.(657 sayılı yasada bunlar uzun uzadıya anlatılmaktadır.)
18-09-2007
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

o zaman hacettepe mezunları temel ve hazırlayıcı eğitim sürecinde yani bitirmeden kaç çocuğa imza atma yetkileri vardır. Öğretmen Ünvanlı kişilerle Uzman öğretici kişi arasındaki fark nedir? Kusura bakmayın hocam yeni olduğum için bunlar hakkında yeterli bilgiye sahip değilim. Bilgi edinmek istedim
18-09-2007
Tuğba ERGÜN
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Hacettepe mezunları öğretmen değil uzman öğretici statüsünde çalıştıkları için (psikolog ve fizyoterpistlerle birlikte) temel ve hazırlayıcı eğitimin bitirilmesini müteakiben 40 saat imza atabilirler.Öğretmen unvanlı kişiler ise uygulamalı eğitim süresince 20 saat imza atabilirler.(ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARINDA GÖREVLENDİRİLEN PERSONELİN ADAYLIK İŞLEMLERİ İLE SİCİL VE DİSİPLİN AMİRLERİ HAKKINDA YÖNERGE madde:43)
18-09-2007
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Eleman mı Arıyorsunuz?

Çalışanınız sizi yüzüstü bıraktı, ortada mı kaldınız?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...