Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

çalışan anne ve çocuk

Bugun mesajlarıma düşen notta şöyle bir soru var.

Belkıs hanıma yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Temel bir mevzuat dışında mevzuatla pek ilgilenmediğimi söylemeliyim.Demek ki mevzuat ta gerekli ama tabii bizim uzmanlar bölümündeki muvzuatın iç bayıltıcı ve geriletici olduğunu da red etmiyorum:)

evet,

Belkıs Hanımın sorusu şu;

Son çıkan özürlüler yasasında çalışan anneler çocuklarının özel eğitim aldığını belgelendirirler ise ders saatlerinde izinli olacaklarmış.Ben internetten baktım böyle bir değişikliği bulamadım.Henüz uygulamaya girmedi mi?Yoksa böyle bir şey hiç mi yok.Resmi gazetede yayınlandı ise hangi resmi gazetede yayınlandı ya da nezaman yürürlüğe girecek, bana yardımcı olursanız çok sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim.

 

Son çıkan özürlüler yasasında çalışan anneler çocuklarının özel eğitim aldığını belgelendirirler ise ders saatlerinde izinli olacaklarmış.Ben internetten baktım böyle bir değişikliği bulamadım.Henüz uygulamaya girmedimi.Yoksa böyle bir şey hiç mi yok.Resmi gazetede yayınlandı ise hangi resmi gazetede yayınlandı yada nezaman yürürlüğe girecek bana yardımcı olursanız çok seivinirim.Şimdiden teşekkür ederim.

belkıs şahin

10-05-2006
Sarp BENGÜ
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen
Öğrenci ve Veli bilgilerinin kolayca takip edin.
2 Yanıt
taslakta vardı ama çıkarıldı.yani öyle bir hüküm yok
02-06-2006
Saim KOÇ
Diğer

 ne yapalım tüm hayatımız mevzuatlara bağlı gidiyor. rehabilitasyon merkezleri olarak mevzuat gereği bir çok şeyi doğru olsada olmasada yinede yapmak zorunda kalıyoruz...

bu konu özürlüler kanun tasarısı içinde geçiyor ama  kanunda varmı bilmiyorum:

" Madde 29- 22.05.2003 tarihli ve 4857 sayılı İş Kanununa aşağıdaki ek madde eklenmiştir.

 

“Ek Madde 1- Rehabilitasyon ve özel eğitim merkez ve okullarında veya diğer okullarda eğitim-öğretim gören ve bu kurumlara gidip gelebilmek, eğitim ve rehabilitasyon hizmetlerinden yararlanabilmek için zorunlu bir refakatçi ihtiyacı bulunduğu resmi sağlık kurulu raporu ile belgelendirilen her yaştaki özürlünün anne veya babası (boşanmış olsalar bile) iş gününün ihtiyaç duyulan saatlerinde işyerlerinde ücretli izinli sayılır. Bu iznin süresi günde bir buçuk saatten fazla olamaz. "

 

 

18-05-2006
Belirtilmemiş

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş Arayanlar

iş arayan 817 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Özge K.
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Dün

Sude A.
Sosyolog

Dün

Pınar B.
Uzman Öğretici

Dün

Gamze Y.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Bugün

Kahraman A.
Sosyolog

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
  • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
  • Veritabanı sunucu hizmeti
  • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
  • E-fatura entegrasyonu
  • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
  • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
  • Tüm formların otomatik hazırlanması
  • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
  • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
  • Online teknik destek imkanı
  • Pratik ders yazılabilmesi